Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s LPG Peugeot 406 r.v. 1998 1,8 16V


Recommended Posts

Máme problém s provozem na LPG. Mnohokrát jsem ji měl v servisu na LPG, kde probíhalo nesčetně krát seřízení, repase reduktoru a teď i repase vstřikovačů, ale problém nezmizel.

Jde o to, že motor neběží hladce, na volnoběh se projevují vibrace, občas problikne kontrolka motoru a to hlavně při jízdě v oblasti pod 1900 otáček bez nebo jen s mírně přidaným plynem. Pokud se brzdí motorem a přidá se plyn motor chvíli vynechá, zacuká se a pak jede dobře. Největší problém ale je, že pokud se brzdí motorem a jakmile je zase pod 1900 otáček a sešlápne se spojka, motor zhasne. Pár těchto projevů má i na benzín, hlavně to zavibrování při přidání plynu, pokud byl před tím puštěný. Byl jsem s tím na diagnostice na doporučení servisu LPG, že je nutné motor překontrolovat na benzín, ale nebylo možné se s ŘJ motoru spojit. Stalo se někomu něco podobného?

Podotýkám, že zapalovací lišta je cca 1 rok po výměně za novou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co tam mas za system lpg?

evidentne je rozhozena bohatost smesi, bud je prilis chuda nebo se to prechlastava. Pricin muze byt spousta, netesne sani, opotrebovana lambdasonda nebo MAP senzor.

jaky mas svicky, ridici jednotka je Sagem SL 96?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

No úplně nejdříve aby jel motor na LPG je nutné aby fungoval 100% na benzín pak je třeba řešit LPG. Malá závada na benzínu  (svíčka, zapalování) se u LPG projeví více. I když i tohle nemusí být pravda (u mě za vlhka volnoběžný motor na benzín houpe a na LPG ne, zatím neřeším)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...