Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou sekačku - elektrická/benzínová ?


kveton

Jakou sekačku? Elektrickou/Benzínovou?  

26 hlasů

  1. 1. Jakou a proč preferujete sekačku?

    • Elektrická
      3
    • Benzínová
      23

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

weri...to mas na zahrádce do 300m?:o:D

to je robot nebo na dálkový ovládání? Já:aut:aut jestli prichazi nova doba a prazaci budou sekat i v noci:aut

a trochu na zasmání..o víkendu jsem byl u svagru...a jejich soused v patek začal sekat...malou bud aku nebo elektrickou sekackou...posekal celou zahradu...se zaujetim jsem ho pozoroval jak mu to jde...a kdyz v neděli dosekalvytahl traktor a pro jistotu to posekal ještě cele znovu traktorem....tak si říkám jestli je na to uz nějaká diagnóza:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já budu sekat poprvé od konce září, od té doby, co jsem se stal matkou samoživitelkou mám na barák a zahradu času jak šafránu. Koupil jsem novou elektrickou s 46 cm nožem, váži kolem 14 kg, ale mám členitý pozemek, a svažitý, vlastně tak trochu jako do koule. Tak jsem zvědavý, jestli mi to vezme nová anebo budu muset křovinořezem a pak už jen zarovnat. Nějakých 450 m2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 1000m, kdysi dááááávno si tatík vyrobil elektrickou, byl to masakr, ta jeho konstrukce s 3F motorem (asi by to usekalo i nohy). Ale už jsem to opustil, benzín, no mám ji 15 let, údržba jednou za rok vyměnit olej, nepíšu si ani hodiny ani kilometry, svíčku jsem čistil asi jednou, filtr asi 3x, na začátku sezony nabrousím lištu. Je to nezničitelní stroj, vše je původní, včetně lišty, vůbec to nechápu, že to vydržela. Minulý týden jsem si všiml, že nasávací ústrojí má prasklou přírubu, asi to mladej o něco serval (mřížku kolem výfuku rovnám pravidelně), takže to možná nějakou dobu už nasávalo nějakej bordel ze vzduchu. Sekám jednou za 2-3 týdny, podle potřeby. Pořád jede... Aku je pro Radovánky a k tahání kabelu už bych se vrátit nechtěl, důležitý je pro mne i pojezd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Fruktis napsal:

 

weri...to mas na zahrádce do 300m?:o:D

to je robot nebo na dálkový ovládání?

 

To mám na zahrádku cca 600 a do sadu cca 1200-3500 (ten jako neni uplně můj :D ale těch 1200 sekám skoro jednou za měsíc, aby to bylo hezký... a těch celejch 3500 jednou za sezónu, když du na Krakonošovo česat čvestky :) )... a je to na dálkový, vypadá jako jeřábový ovládání... :) pěkně pověsit na krk a je to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa
před 5 hodinami, Fruktis napsal:

a jejich soused v patek začal sekat...malou bud aku nebo elektrickou sekackou...posekal celou zahradu...se zaujetim jsem ho pozoroval jak mu to jde...a kdyz v neděli dosekalvytahl traktor a pro jistotu to posekal ještě cele znovu traktorem

Nedělal to nejdřív vertikutátorem a pak to jen posbíral traktorem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Já neříkám že to kosil, jí si myslím, že to vertikutoval a pak vytahaný bordel posbíral traktorem (a současně sekal)

Edit: Jo že nemá koš! No koš nemá asi. :D (četl jsem kos, jako že neumí kosit)

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Vertikutátorem (nebo elektrohrablem) pojezdit bez koše a pak to sekačkou posbírat do koše.

Toto řešení má ještě jeden bonus a to v podobě další komprimace "hrabaniny" - jen je třeba na sekačce před tím řádně nabrousit nůž - ta suchá tráva se ještě přeseká a zmenší se objem ještě víc. Samotnej vertikutátor (nebo elektrohrablo) suchou trávu vytahá ven z trávníku a hodně ji načechrá. Pak by se s košem jeden ulítal - s mým Moutfieldním o šřce cca 40cm je plnej po 12ti metrech.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...