Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou sekačku - elektrická/benzínová ?


kveton

Jakou sekačku? Elektrickou/Benzínovou?  

26 hlasů

  1. 1. Jakou a proč preferujete sekačku?

    • Elektrická
      3
    • Benzínová
      23

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Budu za vyvrhele, Aku byla odsouzena již v úvodu, ale posuďte sami.
Pozemek 1500m2, sekám cca 800m2, velmi svažitý pozemek. Po 8mi letech trápení s noname benzínovkou jsem šel do Stiga Aku 80V 50cm. Zatím naprostá spokojenost. Seká krásně, koš napěchuje tak, že nejde málem zvednout, mokrá vysoká tráva není problém. Baterie je nabitá z 0 na 100% za 1 hodinu. Reálně posekám pozemek na 1,3 baterie.
Nevím, o jakém rozpočtu se tady bavíte, ta Stiga není z nejlevnějších, ale na pozemek do 500m2 pro mne značka ideál, ta hodina nabíjení mi nevadí, aspoň vydechnu... Bez údržby, no olej, no benzín, no smrad, daleko menší hluk.

  ONEPLUS A5010  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak dlouho ji máš? Rok? Uvidíš, až budeš aku nabíjet 4x za sekání nebo ho budeš muset vyměnit. O spolehlivosti aku bohužel vím svoje a všechno ruční nářadí krom šroubováku (aku k vzteku) mám na 230. Aku jsou nekompatibilní a já chci nářadí podle své potřeby. Výrobci si tím jen zajišťují, že si i jiné nářadí musíš koupit o nich, i když u někoho jiného je prostě vhodnější, lepší poměr cena/výkon. Aku je sviňárna, dokud nebude existovat standardizace, budu to ignorovat. Platí to i pro sekačky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Vím o jedný AKU sekačce Husqvarna. Teď bude makat čtvrtou sezónu den co den. Je to sice hodně jiná cenová kategorie cca 100 000,- se vším všudy. Sama se nabijí, jezdí po pozemku podle GPS v předem nadefinovanejch časech, lze ji ovládat telefonem. V dešti si zajede sama do doku atd. Taky se prej umí sama zastavit, a to pak ječí jak vzteklej sysel a někdo k ní musí dojít a něco s ní udělat, aby se zas rozjela.
To jen tak pro odlehčení - vím že tady se bavíme tak nějak o "normální sekačce" a "normálním sekání" za "normální" peníze.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už to začlo, venku hučí benzínová sekačka už dost dlouho. Kdo dělá hluk, je hodný člověk, kdo si stěžuje, je zlý.

Tak vám všem s benzínovými sekačkami přeju sousedy s benzínovými sekačkami.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všude je něco--třeba soused, co si myslí, že ostatní taky zbožňují hudbu na MAX., ač jsem založením pro heavymetal--hardrock od 15 let, někdy mě to taky sere...

tak si zajedu ,,odpočinout'' na chatu a druhý idiot zapne v sobotu ráno cirkulu a vypne v něděli po obědě...,ale jinak mám lidi rád :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Péťa napsal:

@P607Olda Taky nesnáším hluk a smrad, ale ono to zatím jinak nejde :( A tráva se sekat musí.

 

před 21 minutami, radim.1008 napsal:

Přesně tak, dneska jsem vrčel skoro tři hodiny. A nevrčel jsem sám. ;)Eletriku si u nás neumím představit.

jde to bez smradu hluku a elektriky:aut

 

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Péťa napsal:

Když tak na ni koukám, docela dobrá, ale obávám se, že špatně sbírá posekanou trávu. A ta se pak tahá ze zahrady do baráku ;)

tak pro tento případ doporucuji tuto:D

 

a ozzy56: Sekačku na pozemek 1000m jsem dával o par stránek dřív:aut

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_225.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

tak je tady další jaro :D a já musím pořídit taky sekačku

Nakonec jsem se rozhodl pro elektriku, 2000W, 50lt koš, 430mm záběr. Důvody byly: mám všude elektriku dostupnou, zahrada je rovná, nečlenitá a pořizovačka je nízká. K tomu sem vzal vertikutátor, tak budu o víkend sekat a vertikutátorovat :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v robote mame toto a kosi sa s tym paradne ma to velke kolesa a dobre kopiruje teren a je pomerne ticha ale na malu zahradu to asi nebude 

zvlada kosit  aj ciastocne nerovny teren  ,a nemusis sa bat ze ti ostane v skarpe , prejde to aj vysoky obrubnik  bezproblemov 

4616fad703722f81d4506fca90e5dcd7.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...