Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou sekačku - elektrická/benzínová ?


kveton

Jakou sekačku? Elektrickou/Benzínovou?  

26 hlasů

  1. 1. Jakou a proč preferujete sekačku?

    • Elektrická
      3
    • Benzínová
      23

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Tak je to jasné - menší benzínová s pojezdem s osvědčeným motorem (žádný úplný noname) a nebudeš mít nejmenší problém, Vlastně budeš stejný jako já - podle podpisu doma samé nafťáky -> je třeba myslet s kanystříkem na benzín do sekačky a minimalizovat zimní zbytky doma :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kveton napsal:

koukám, že je to všude stejný, co člověk to názor. No pořád nevím. Zahrádku mám malou, ale stejně chci trošku větší sekačku, teď jsem dosekal a pořád lítám s košem. Pak zelenej od prodlužky. Ale zase neni slyšet že sekám, žádný trápení s čištěním a údržbou, no asi si hodim kostkou

vlastně je zbytečné se tady na cokoliv zeptat :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že ta váha benzínových sekaček nebude takový problém. Moje máma má tak 50kg i s postelí a seká benzínovou a startuje si ji sama. A to na ni nefunguje pojezd. A podle mě to není o ploše, ale o členitosti terénu. Když máš zahradu čtverec nebo obdélník a žádné překážky, tak i s elektrickou je to v pohodě, ale jak začneš objíždět stromky, květináče atd. Tak je to k zlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele kolega si taky pořídil předloni na jaře čtyři čtyřnohý sekačky všichni byli spokojený. Problém nastal když chtěl ty sekačky " zaparkovat " do mrazáku. Má dvě dcery ani jedna a ani manželka mu nechtěli při výkonu exekuce asistovat tak se nabídnul jeden z potencionálních zeťáků že teda pantátovy pomůže no chudák nevěděl co ho čeká protože než se s pantátou vrátili tak mu milostivá slečna zabalila kufry a vystrčila je za dveře a poslala mu SMS že s vrahem nebude žít. A ani pantátovo přímluva nepomohla. Kolega tvrdí že sice ten klučina byl odejit z jejich domácnosti z vůle dcery ale že to je šikovnej a dobrej kluk takže on s ním kamarádí dál i když mu to prej doma dcera vyčítá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Almanil napsal:

Já bych řekl, že ta váha benzínových sekaček nebude takový problém. Moje máma má tak 50kg i s postelí a seká benzínovou a startuje si ji sama. A to na ni nefunguje pojezd. A podle mě to není o ploše, ale o členitosti terénu. Když máš zahradu čtverec nebo obdélník a žádné překážky, tak i s elektrickou je to v pohodě, ale jak začneš objíždět stromky, květináče atd. Tak je to k zlosti.

Souhlas a ze všeho nejvíc mě sr..štvalo to neustálé  potahování kabelu a neustále být ve střehu abych ho nepřesekl. A co se spotřeby týká? Benzín nebo elektřina - ve finále to vyjde téměř na stejno. Pravda, je to spalovací motor a vyžaduje poněkud větší údržbu než elektrická, nicméně BENZÍN vítězí.:papa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nyní u bytu mám cca 100 m a dost členite, takže vyhrává malá elektrická, je lehká, často s ní couvam... benzínovou bych tahat nechtěl. 

Kabel mi nevadí, protože před pár lety jsem sekal cca 2000 m elektrickou z Mountfieldu (červená Razer Turbo), sezrala všechno (trávu, větvičky, spadaná jablka :D), neúnavný stroj... pak se pořídila benzinova kovová s pojezdem a bočním vyhozem (konečně čisté nohy :D). Jenom na clenitejsi plochu je těžká.

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše. Bez koše. Nemá smysl to sbírat, nehraje se na krásu. 

Ale dobrý zážitek z dětství ... 50 metrů kabelu a několik hodin sekání se zelenýma nohama. Navíc "vyroba strudlu", když to zralo jablka. :-D 

Zkoušely se i ekologické sekačky. Slepice hrabaly a dělaly díry... bylo to na zvrknuti kotníku. Ovce docela fajn, ale okusuji stromky. Takže nakonec benzinova sekačka a práce na cca hodinu a stačí jednou dát plnou nádrž. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motorová. Jsem zvědav kdy v ní zaklepe, takovou 15, 16. sezónu pojede. Motor Brigss And Straton. Jen už u ní nejde pojezd. Což na sekání v kopci moc není. Na jaře po prvním sekání vyměním olej, vyčistím filtr a jedu dál. Kolik seču metrů to nevím. Celou zahradu s tím neberu. Jen dvě třetiny z plochy 2800m na podzim s poslední trávou. Jinak za sezónu do 15l benzínu. Kupuju na Benzině 95ku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...