Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou sekačku - elektrická/benzínová ?


kveton

Jakou sekačku? Elektrickou/Benzínovou?  

26 hlasů

  1. 1. Jakou a proč preferujete sekačku?

    • Elektrická
      3
    • Benzínová
      23

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Tahat kabel není problém, pokud si rozmyslíš, odkud začít a jak pokračovat, aby ti nepřekážel. Všeobecně to dělám tak, že si vyseču užší konce (obratiště), pak kabel ukotvím na kraji dlouhé strany uprostřed a pak jedu tam a zpět od tohoto kraje. Kabel nepřekáží, jede za mnou po posečeném, tam a zpět půl délky.

Elektrická nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, jen brousit nůž a jednou za rok vyčistit od trávy uvnitř. A když trefíš kámen, tak se nic neděje.

Motorovou jsem měl taky, chce to psát si motohodiny, měnit filtr vzduchu a případně olej, a když trefíš kámen, tak to může být konec. Krom toho je hlučná, těžká, start vyžaduje sílu (když seče manželka, děti). Starat se o kanystr, jezdit na čerpačku, přes zimu benzín "stárne"...

Zhruba 300 m máme taky, jednoznačně elektrickou. 20 let bez poruchy, bez opravy.

 

PS:D manželka a děti mohou taky posekat, když nejsi doma. Kdyby ti vyhlásily: ten těžký krám si startuj sám, já to neumím, mně to nechce chytit, tak sečeš jedině sám...:myslim

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám sekačku elektrickou a když zapomenu a hodně to vyroste, tak benzínovou kosu 48ccm. Výhoda té kosy je, že když tam mám strunu 3,5mm, nemusím mít obavu, že bych ji zničil o kámen a dostanu se prakticky všude. Nevýhodou je, že je potřeba se o ni více starat. El.sekačka prakticky žádnou údržbu nepotřebuje. A taky to sekání je jednodušší a trávník stejně vysokej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na 300 metrů jedině elektriku, tam není co řešit :roker, kdysi byly v prodeji 1800 W samochodné

mám větší plochu a sekám benzínovou samochodnou husquarnou 6.5 koně, tam bych s elektrikou padal v létě na hubu, ale loni jsem v mauntfíldu koupil traktor a husquarna je teď jen do zásoby...:), o motorovou sekačku musíš pečovat jak o auto, (mám sešity na údržbu každého stroje, co má  motor)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jednoznačně benzín, tahat se s kabelem atd. Max jsem to snesl u vertikutátoru. Tahat kabel za barák, vedle baráku a před, to by mě jeblo. Kámen může být konečná jak pro elektro i benzín. Hlavně nesmíš nůž moc utahovat, aby fungovaly střižené kolíky či podložky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzín...větší šíře=vetší záběr=méně tahání s košem (ale zas je to potom těžké. Bez kabelu a větší výkon, když zapomenu posekat (leností) tak i vyšší trávu to vezme, el. se v tom zakousne. Neřeší se kabel. Ale záleží kolik metrů....rozhodně od 300m bych už el. nebral. a hlavně pojezd

Ale uvažuji o nabíjecí abych nemusel stále chodit

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, P607Olda napsal:

Motorovou jsem měl taky, chce to psát si motohodiny, měnit filtr vzduchu a případně olej, a když trefíš kámen, tak to může být konec. Krom toho je hlučná, těžká, start vyžaduje sílu (když seče manželka, děti). Starat se o kanystr, jezdit na čerpačku, přes zimu benzín "stárne"...

Jasně a knihu jízd. bych taky psal.........

benzín: 500m ...2x týdně.sekání..1x rok výměna oleje...1x 3roky výměna filtru....15let, než mi motor ulítl od šasí(plechové).... ted mám šasi slitinu dělám to úplně stejně a mám ji 12rok. žádná údržba navíc a svíčku jsem nevyměnil ani u staré ani u nové. Jo a s pojezdem obě dvě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem kdysi koupil motorovou sekačku v mountfildu. Měli jsme od práce jakousi slevu. Běhá tady dobře 12 roků. Když si vzpomenu tak 1x za dva roky vyměním olej 1 za dva tři roky ji odvezu do servisu kde ji do tisícovky seřídí vymění svíčku a mám klid. Navíc mám tu výhodu že tatík jak má slepice tak jim  sekne dva koše a hodí jim to na přehrabování takže se u nás seká obden někdy po třech dnech . A jednou za čas tak 6-7 týdnů se zapřáhne vlek , shrabe se to od slepic, poseká se zbytek zahrady všechno se to naloží a odveze se to na sběrný dvůr.  Takže za mě benzínovka no je hlučná je těžká ale to mě netrápí. A sekat s ní dokáže i 7 letý dítě a rozhodně bych o něj měl menší strach než když by sekalo s elektrikou aby si nenajelo do kabelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzínovú pužívame na rozlohe  cca. 500m^2.

  Kedysi dávno :D cca 5 rokov späť som to dával sám s elektrikou. Problem bol v tom že akonáhle prídeš po napr dovolenke a potrebuješ kosiť dvoj troj týždňovú trávu tak sa s elektrikou nehneš a tie káble je tiež dosť veľký problém pri tej rozlohe... 

 Na benzínovej mením olej na jar vždy je celkom čistý na počet odrobených hodín dávam od Shell liter pri tej požadovanej špecifikácii vychádza na cca 8-9€ 

 Filter čistím za každým kosením.

 Kosačku čistím vodou so záhr. hadici po každom kosení. 

Sviečku a karburátor čistím pred sezonou s sprejom na EGR ventily. 

Po sezóne nechávam palivo v hadičkách a nádrži ale pred tým si namiešam palivo s olejom na dvoj dobé motory tak cca 1:80  olej:palivo. Naštartujem už čistú a dokladne debordelizovanú na cca. 2-3 min. Dobre to konzervuje na zimu hadice....

Upraveno uživatelem JakubkoSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám asi jen 450 m2, ale používám elektrickou, už několikátou, letos mám z Mounfieldu po 14 letech novou. Jde o to, že je téměř bezúdržbová, nedýchájí se u toho splodiny benzinových par s olejem a nemusí se s ní na servisní prohlídky (seřizování motoru, olej atd.) Je prostě investičně i provozně levnější. Benzinový mám křovinořez a je to běs a hrůza, pořád něco ucpaného, filtr, nebo hadičky, špatně to startuje tím provazem, strašlivě hlučné....

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

U nás se elektrika zavrhla už kdysi dávno. Jednak mě vadilo natahovat dvě prodlužovačky, který jsou pak celý zelený od trávy. Pak jsem od toho měl ruce a hadry špinavý. A za druhý elektrická sekačka byla slabá.
S údržbou motorový nemám problém, jednou za rok jí dovezu v místě do servisu (to mi zabere dvacet minut + samozřejmě nějaký peníze za servis a materiál), potom startuje na jedno škubnutí studená i teplá. Snad deset let ji mám a nikdy nebyl sebemenší problém, že by motor nešel nahodit - prostě servis jí připraví a funguje. Jen leju benzín.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukám, že je to všude stejný, co člověk to názor. No pořád nevím. Zahrádku mám malou, ale stejně chci trošku větší sekačku, teď jsem dosekal a pořád lítám s košem. Pak zelenej od prodlužky. Ale zase neni slyšet že sekám, žádný trápení s čištěním a údržbou, no asi si hodim kostkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, proč zelený od prodlužky. Asi mám nebarvicí trávu. Zelená bývala gumová prodlužka, (ale ne já). Teď mám oranžovou, která dobře klouže a opravdu nebarví. Taky to mám daleko - základní prodlužka asi 30 m je na bubnu, s tou se dostanu do blízkosti a pak ta pohyblivá oranžová má asi 15 m, takže obsáhne asi 25 m (psal jsem nahoře).

Květoň - kup si benzínovou a za dva roky napiš, jak jsi spokojen.

... lítám s košem... - dej si po ruce kolečko nebo kárku.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na celkem cca 10 arů (část před barákem, část dvůr a největší kus zahrada) benzín. Vloni (vlastně na Vánoce už předloni) jsem vyměnil tehdy více jak 15ti leté benzínové Al-ko (protože už prorezlo šasi tak, že tráva lítala ven kudy chtěla)  za nové opět benzínové už se startérem. S ním může sekat i manželka - tedy jen bez koše na mulčování.  Ten je velký a tedy plný i těžký. Silná benzínová sekačka nemá problém ani s hodně přerostlou travou. Nastaví se pomalejší pojezd a jen se jeden víc nalítá s košem. Nebo se otevře boční výhoz a nechá se sousedovi na seno (kupodivu to ani nestačí moc podrtit). Anebo při výšce do 20 cm ještě pomalejší pojezd, nastavit na mulčování a za pár dní přejet ještě jednou s košem a sesbírat to co se nestačilo rozložit.

Údržba staré i nové sekačky - jednou za rok výměna oleje, občas vyprání molitanové punčochy na vzduchovém filtru (tu doporučuji pořídit) a vyfoukání samotného filtru kompresorem . Po více letech výměna filtru. Na staré sekačce jsem měnil svíčku jen jednou, nová má za sebou jednu sezónu takže ještě ne. Před zimou ideálně vypustit benzín a vyjet karburátor do mrtě. (odpadnou problémy s jarním startem a zanesenou svíčkou nebo vodou v karburátoru)

Kabel(y) tahám jednou až dvakrát do roka k elektrohrábím-vertikutátoru a nedovedu si to představit v sezóně každý týden.

Na Tvých 300m2, problémům s kabelem a nechutik vynášení koše a k benzínu bych možná uvažoval o aku s mulčováním.  (např. https://sekacky.heureka.cz/al-ko-moweo-38_5-li/specifikace/#section

Edit: ještě mne zaujala jedna https://sekacky.heureka.cz/hecht-5051/specifikace/#section )

Za mě ale menší benzín, určitě s pojezdem a úplně nejlépe se startérem. Prostě sekačku na klíček :D (pak by Ti vypadly z výběru sekačky Moutfieldu, ačkoli mají stejný motor i systém startu jako Al-ko, tak se startují tlačítkem :myslim ) - takže s elektrostartérem :super

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mna tiež benzín, máme jednu už 14 rokov, a bez problémov, motor Brigss&Straton, pred začatím sezóny sa vymení olej, nespotrebovany benzín sa naleje do auta a pri tankovaní sa nacapuje aj do bandasky, čiže žiadne chodenie navyše netreba. Filter vyperiem keď cítim že to nemá ťah, naostrit nôž a je to. Bezne čistenie od trávy po každom kosení. Sviečku nemenim, olej nezerie, 4 takt ide spolahlivo, čiže netreba žiadny zosit, mám iba 1 ks A4, na motorovú pílu ktovinorez a plotostrih, olej Stihl 2T, a Castrol Garden 2T, 1:50, namiesane pred sezónou 5 L benzínu a na celú sezónu to stačí.

Už len samotné ťahanie káblov k elektrickej kosacke je otravné,

Radovánek, by aku, že je to tiché a nič netaha. Ale vysokú trávu nepokosi, musí byť nabita baterka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...