Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

106 sport projekt na VÍC LÉT :D


Háček

Recommended Posts

Tak zakládám téma pro můj nový letní projekt 

Jedná se o Peugeot 106 II Sport 1.4i 55kW barva bílá, plecháče třináckty , no prostě normální auto :D 

Dneska jsem vytah napravu a budu dávat repasovanou, čekaj mě přední ložiska, dovařit zadní lemy + sundat plasty a opravit vše co bude rezavé. Budu an to dávat speedliny z 205 gti 195/45 R15 ať to vypadá líp než na těch plechách. do budoucna bych chtěl vyměnit sedačky, ta u řidiče je propadlá, ještě jsem to nezkoumal třeba pujde opravit. Každopádně už jsem na ní dělal vyvářku pravýho zadního podběhu kde byla díra do kufru plus jedna menší dirka , vše vyvařeno , ošetřeno přetmeleno a nastříkáno, opravoval jsem i filtrbox kde byly ožvejkaný šrouby, ty jsem odvrtal a dal normální šrouby s inbus hlavou. Další info doplním během dalších dnů :)

Jinak 405ka pořád jezdí jak blesk :) do září do technický se to dá zase o kus víc do kupy at to moc nedráždí oko ,,znalců" na STK... :papa

DSC_0002.JPG

DSC_0003.JPG

DSC_0009.JPG

DSC_0010.JPG

DSC_0011.JPG

DSC_0012.JPG

DSC_0004.JPG

DSC_0005.JPG

DSC_0006.JPG

DSC_0007.JPG

DSC_0008.JPG

Upraveno uživatelem Háček
Aktualizace Názvu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud můžu doporučit, dej i přední nápravu z GTi, protože ty spídlajny 15 palců se s origo nápravou z 1.4 benz. nemají rádi :)

nejvíce se to dá poznat ve vyjetých kolejích na silnici, pokud jsou koleje v zatáčce, je to smrtelná kombinace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele ted mam vyndanou zadní nápravu tak jsem se pustil do zadní části , na předek sem se ještě nedostal .... a máš pravdu i vnitřní výztuhy jsou sežraný, uvidim co se s tim dá dělat, včera jsem sundal plasty, tropchu to brousil a dloubal at vim an co se připravit, začínám přemejštlet že seženu něco bez papírů a převařim číslo, protože tohle bude porod. 

 

PS neví někdo kde se dají sehnat lemy prahů ? všude co sem našel mi to připadá dost předražený za kus plechu ... pokud neseženu budu to opravovat po kouskách, tak je lepší když to bude celej novej kus , než to lepit ... 

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě koupíš zase shnilotinu :myslim, leda by to auto bylo furt v garáži--a to bude za jiný peníz..., je to přeci jen už nějaký pátek, co skončila výroba...

pokud si to umíš vyvařit sám, není s tím zas tak moc práce, je to malé auto a prahy se dají naohýbat z pásu plechu, když je ohneš z 1.2mm, vydrží 10 let

ale musíš ho milovat, jinak to nejde :super, protože rozum radí hodit to do šrotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo rozum je jako muj děda,,cost to zase koupil za šrot?" :D ... mě se vždycky 106 sport líbila takže proto projekt na léto, jen jsem nečekal že to bude takovej masakr :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak to přeji hodně zdaru... bohužel tím to končit nebude ... tohle je fakt hodně sezrane. 

Já říkám, že jakmile je na autě koroze, už se ji nezbavis... samozřejmě prevareni může vydržet 10 let, ale pak to zas poleze... u tohoto auta už to bude jedno. :D

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Za pětikorunu bych to nechtěl ,když si představím co to dá práce a toho času kolem toho než to dáš do provozního stavu zpátky 

Tak držím palce ať se ti vede

Odesláno z Samsung J5 

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím co to je za praci, díky za palce budou se hodit. Jen jeste dotaz, zadni naprava z gti s kotoucema ma jen jiny čepy na naboj kola? Napadlo me ji rovnou vymenit za gtickovou. Ted jsem psal na bazos nakymu typkovi co ma gticko a saxo vts na dily, tak uvidim jestli se ozve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám zrepasovanou nápravu, zejtra ji odvezu do garaže, a budu pokračovat v planu, dovyvařim a vytmelim zbytek podběhu at muzu namontovat nápravu a da se s tim autem aspon hejbat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualizace vyvářky, levý podběh je teměř dokončen , nemel jsem moc casu tak jsem přetmelil sváry a spoje, ješte dovyvařit přední část podběhu a podběhy budou hotový a konečne budu moc namontovat nápravu. Před montáží ješte očistím a nastříkám spodek pod nápravou a rezervou at to je komplet v cajku. :papa

DSC_0018.JPG

DSC_0017.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...