Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

106 sport projekt na VÍC LÉT :D


Háček

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...
  • O 5 týdnů později...

dneska znovu uvařeno .. kdyby někdo chtěl vařenou 106ku k večeři at si pro ni přijede .. :D 

Zatim jsem hlavu nesundaval ale bude budto v haji blok nebo hlava, od výměny topení to furt nějak blbne a dneska sem to uvařil (opět) takže pokouknu po 1,6 8v a udělám swap .. když už .. pokud dřív neskončí na vrakáči

 

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže motor už se připravuje, jedna se o nfz tu5jp, přetěsnit, kroužky šály a mužem jezdit .. Za stojan na motor dekuju Milan+ 🙂

IMG-20210522-WA0020.jpeg

20210521_212412.jpg

 

Na druhý fotce je vidět muj novej peklostroj :roker

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele. Jel jsem pro nej do bolky, sundal jsem hlavu, písty zalil benzinem a prvni byl prazdnej za 10minut.. Udelam a bude klid, lepsi to udelat ted hned nez potom na autě..

Starou 1.4ku budto nekomu podaruju nebo se nejak zuzitkuje.. 😂 

Jojo aut mam porad malo.. 😄

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V klidu:)Jen by mě nenapadlo rozdělávat právě koupený motor - pokud jsi to teda s tím nekoupil. A ano, lepší to dělat teď, když je motor venku a máš kolem neomezené místo:roker

Já teď uvažuji nad 307 od kolegy, taky toho nemám dost:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele kdyz sem ho prebiral tak klasika zblitej od oleje na rozvodech takze gufera, vana taky atd.. Hlavu sem sundal preventivně a kdyz uz byla dole zalil jsem pisty a bylo jasno, tak zas tak drahy to neni no.. 

Jinak ja si pritah 206 gti, s vykuchanym vejfukem a kn filtrem.. 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem vyhazel písty, šály jsou chycený takže je dám taky nový , všechno snad dorazí během příštího týdne. ještě chci nechat srovnat hlavu a otlakovat , snad to nějak stihnu v tejdnu... je zase pravda že peníze mi ze zadku nelezou a benzín nemočím, takže to bude možná trochu delší projekt .. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Projekt žije, včera projížďka.

Ten krám začal dělat to samé jako 405ka.. tvrdý hadice, vaří , topí, nehulí .. po nějakejch pokusech jsem nakonec vyhodil termostat a jsme doma .. budto jsem měl dvakrat smulu na špatný kus nebo je problem jinde.. ale buh ví. 405 ted taky zahadně jezdí v pohodě , nehřeje se ani netlačí vodu ..nechapu neřeším .. 

jinak Je teda pojízdná a začíná fáze zajíždění motoru ( nové šály, kroužky atd) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zitra beru 106ku do práce, musí se doladit sání, což snad nebude problem ,, je na tý 1.6ce znat že je tam sani z 1.4ky.. od 4tisíc to moc nethane a jede to jakoby byl přicpanej filtr vzduchu, takže budu řešit nějakou konverzi sání z 1.6ky ke kterýmu nemám klapku . co jsem hledal fotky a nějaký informace tak klapka je uplně jiná, nemyslím rozměrem (to je jasný že je větší) ale hlavně čidlo teploty sání a snímač polohy klapky. 

Vzhledem k tomu že máme v praci nástrojárnu tak to nějak do kupy dám, auto jinak jezdí, jede to líp nez ta 1.4 ale z jizdy je prostě cejtit že by to mohlo jet mnohem líp. jak jsem psal nemá to vzduch . 

Motor nemlátí, nerachtá, za studena se to trochu hádá ale to jsou ty vstřiky (delala to i 1.4ka ) takže až budu v cíli dám vědět :P 

 

tak ještě změna, klapka by mohla pasovat z 206ky 1.6i podobna solex klapka , čidla , motorek volnoběhu atd .. pořeším vrakáč jestli unas něco nemají :) 

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Nějak jsem zapomněl podat informace takže doplňuji

Motor Swapnut 1,6 NFZ 65kw , vstřiky z dvoulitru co jsem měl na 1,4ce.

Sání konečně z 1,6ky, nový krokový motorek volnoběhu, zatím obtok neni zapojen jen filtruji přes hadr, chybí mi ta spojovací hadice.

Za studena se to chová jako by byl špatnej krokovej motorek, houpe to od 1100-2000 otaček. po zahřátí po asi 5 minutach jízdy je klid. Ještě jsem z toho vyhodil termostat, zatím jezdím bez něj , na místě se motor ohřeje , sepne saharu a vše v pohodě, takže až ted budu dělat objednávku přihodím nový termostat. Lítá to jak drak , nikde nic nekape , za což jsem rád :) Spojka to bere pořád v pohodě. ta 1.4ková převodovka dělá s tim motorem zajímavej celek. na pětku se dá projet skoro celej liberec ( na spotřebu ideální), motor pěkně táhne od cca 4000 ot. až zhruba do 5500ot. ,  k omezovači už je to trochu slabší, ale to je asi normál :D komu by se chtělo točit do omezovače že .. :D 

 

Ještě doplním co jsem musel dosehnat .. 
Základem byl tedy motor NFZ z nějakého citroenu ( xsara nebo tak něco) Musel jsem dokoupit klapku a sání z 1,6ky (206ka 106tek jsem s timhle motorem moc neviděl) protože jsem měl motor komplet odstrojen, dále jsem musel podložit lištu se vstřikama ( ale daval jsem ty z dvoulitru ) s tím si ještě chci pohrát , poskládal jsem to na rychlo abych věděl zda to poběží.. :D .. Dál jsem musel objednat novou zadní přírubu chlazení , která měla vývody na hadice z vodního čerpadla tak jak jsem potřeboval (106 1,6i 8v), po montáži prvního dílu výfuku jsem musel podložit uchycení trubky k převodovce , zbytek už pasoval . Map sensor jsem dal muj puvodní, pasoval přímo do 1,6kového sání takže v pohodě, svazek jsem musel kvuli relokaci krokoveho motorku (je na druhé straně sání né na klapce jako puvodně) rozkuchnul husí krk svazku a vymotal dráty od motorku a zapojil na motorek, délky vyšla. 

Myslím že jako low cost swap se zadařil. :D 

O legalizaci atd se prosím nebudeme bavit, nehodlám auto prodávat (kdo by ho hlavně taky chtěl že.. :D ). Navíc motory jsou pohledově stejné a na číslo motoru se stejně nikdo nekouká ( z mé zkušenosti u starých aut) jediný co by mohl být problém jsou emise , ale kontrolka motoru nesvítí, diagnostika nehlásí žádný problém takže nemám problém ani já :D  

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Novinky ze severního světa 
106 je po stk s výhružkou že už je to naposledy , že je to shnilý (navážu na toto téma o pár řádků níže)

Mam od kamarada pujčenou výfukovou trubku .. takže jsem to tam namontil , kat pryč, střed pryč, zadní tlumič je střed z feldy :D .. Nezní to nejhůř ale ani nejlíp , umí to bejt potichu, ale umí to i pěkně zařvat , případně i střílet :D .. 

Jak jsem pod tim ležel tak jsem procházel ty shnilé nosníky jak říkal na technické a jediné co jsem našel je přední pravá kapsa před prahem , levou jsem už dělal myslímže na jaře , takže do toho se co nevidět pustím. 

Jinak auto má po ránu spatnej volnoběh a chvilku mu trvá než se srovná ( přisuzuju to špatnýmu vstřiku kterej mě zlobí už delší dobu , za studena vynechava a ma i tendenci chcípat) Ale po ohřátí je všechno v klidu, jede nádherně , výkon má i na 5ku , spotřeba se ted pohybuje kolem 7,5-8,5l na 100 což taky odpovídá stylu jízdy , když jsem zajížděl motor , měl jsem spotřebu 6,5 

Ještě doplním k technické, bylo mi pochváleno jak to jede, brzdí to dobře, svítí jak má .. takže alespoň nějaké pozitivum :roker

1168558448_WhatsAppImage2021-11-17at17_13_12.thumb.jpeg.e0a76d80fc1e447822eef41922badc19.jpeg

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera mi začalo něco bouchat vzadu na nápravě, na benzince jsem si lehnul a vzal za pravej tlumič, tak jsem myslel že mlatí on když má vuli.. no po zjištování bouchání na nájezdech jsem rukama nadzvedaval auto a poslouchal odkud to jde .. no světe div se fakt to bylo shnilý :D, takže neděle se změnila na vyvářku .. :D obrousil jsem to na železo, rez odřezal a poheftoval novej kus plechu, jelikož jsem vařil u hrdla nádže tak jsem všude nacpal mokrý hadry abych se dožil pondělního rána, což je sice i tak opruz ale radši bezpečně . Vyvařeno, vytmeleno, stříknuto , hotovo konec .. 

1978969143_WhatsAppImage2021-11-21at12_32_44.thumb.jpeg.a85fc6dd075b58009a7fd6c188e4aac7.jpeg 991408315_WhatsAppImage2021-11-21at17_47_11.thumb.jpeg.08cce94d6d83587f8f02bcbdcfe7538d.jpeg

Jo a ještě dodám, že to přestalo bouchat takže ulození tlumiču je gut .. :D  

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo,  svařovat u nádrže je o hubu--mně jednou bouchla plechová naftová nádrž ,byla vypláchnutá vodou !!!, lehnu pod nádrž, začnu svařovat a najednou jeba jako hrom, hodinu jsem neslyšel, nádrž se nafoukla a urvala třmeny, co ji drží 😯, takže bezpečáci vyšetřovali a střelilo to proto, že do nádrže kapala nafta zrovna do místa, kde jsem svařoval...(nebylo odpojené paliv. potrubí), pak přišel befel svařovat nádrže jen demontované z vozu...

u benzínu bych tu nádrž vyndal, nestojí to za těžké popálení... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

děkuji, je to daily no nedostává maximum péče, ale drží se :D 

Až budu jezdit gtičkem hodim vstřiky na ultrazvuk , snad se zlepší studený chod, občas vynechává a při plným sešlápnutí plynu jede na tři , po zahřátí zase vše ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...