Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

106 sport projekt na VÍC LÉT :D


Háček

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Zdarec, pořád mi bliká kontrolka AIRBAG , nejdřív bliká a po chvilce jízdy jen svítí , konektory pod sedačkou jsem vyměnil za wago konektory, ale problém přetrvává. Dorazila mi na zkoušku levná diagnostika obd2, ale ta se nedokáže spojit s ECU , máte někdo zkušenosti s diagnostikou u 106 II 1997? Někde jsem čet že obd2 bylo kompatibilní až od roku 2000, ale má to zásuvku obd2 od roku 96  takže mi to vrtá hlavou. Nepiště mi sem keci o multimetru atd. ;) 

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Možná hloupá rada, ale co kroužek pod volantem? Měl jsem stejny problém s blikajícim airbagem u 206 a byly ,,zlomený,, právě kabliky v kroužku pod volantem, narovnal jsem je a zpevnil izolačkou a od té doby je klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj díáky za tip, ale už znám příčinu, je to konektor u řidiče, předtím zlobil u spolujezdce  pod sedačkou , ten jsem dal novej , ted jsem měl po d sedačkou u řidiče zapadlou golu a jak tam lítala tak tukla do káblu ,m takže jsem rozpojil , zapojil a zase gut, takže budu dělat konektor i u řidiče :) jinak už mám kola na leto, ještě čekám na podložky a pneu 👍 https://drive.google.com/open?id=1vWpzWSaiwvVvrcga8v0L-DAu5q0POrcB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Po dlouhý pauzičce na foru se vracím s pár fotkama :) 

Konečně mi dorazily šrouby do podložek a kol 👍  (nemám pruchozí podložky ale se závitem, proto dvě sady šroubů ) 

Rozměr kol 6,5 r15 et27 , šíře podložek 20mm (et tedy 7) kola jsou v předu zároveň s lemem a nikde neškrtají , vzadu jsou více utopené , pravděpodobně z duvodu normalní nápravy, sháním gtičkovou má širší rozchod kol tak počítám že to bude také zároveň 

Rozměr pneumatik 195/50 R15 od Landsail, měl jsem je na 405ce v rozměru 195/55 r15 a byl jsem spokojen, cenově dostupný kvalitní gumy 👍

ještě mě čeká stavák abych srovnal ten předek no a finále bude nerez výfuk na zakázku 👍 (ale žádná prasečina, zachovám katík i dva tlumiče ) 

ještě pro instagram aktivisty #project106sport pro aktualizace když to nebude vyset tady :)

IMG_20190520_171804.jpg

IMG_20190520_171819.jpg

IMG_20190520_171829.jpg

IMG_20190520_171902.jpg

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Tak se mi podařilo sehnat přední brzdiče ze saxa vts, zrepasoval jsem si je (pískovaní, pozink a černej mat, výměna pístku a gumiček, odvzdušnováky atd.), dál jsem k nim pořídil nový hadice od Bremba, drážkovaný chlazený kotouče a destičky  taky od Bremba , ještě to naházet na auto , během výměny budu vyměňovat i kapalinu, tu budu dávat ATE DOT4 SL6 

Ještě jsem po vyměňoval teplotní čidla motoru a v sání, snímač natočení klapky a snímač otáček, ale pořád ten mtor občas ,,zablbne" asi bude v háji ventil volnoběhu. A pořád má motor zvuk jako když má kompresor, asi někde přisává vzduch , ale ted na to nemám čas. tak snad během dalšího týdne na to vlítnu 👍 
Jináč 405ka už má nový dveře , vystříkaný olejem s voskem , rozchodil jsem puvodní centrál. ještě bych potřeboval zadní dveře v barvě a už začnu s vyvářkou kastle a nosníků :papa

DSC_0010.JPG

DSC_0011.JPG

DSC_0012.JPG

DSC_0013.JPG

DSC_0014.JPG

DSC_0015.JPG

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem dneska udělla ty přední brzdy, Kotouče a Destičky brembo max, , nový hadice taky brembo , zrepasoval jsem brzdiče ze saxa jak jsem psal, (budu ještě repasovat ty starý Bendixe kdyby někdo chtěl, mam dvě opravný sady tak je udělám) ještě nový trubky přední (zadní nechávala dělat předchozí majitelka). Ještě mi v tejdnu luplo nepříjemě ve spojce ale normalně to spojkovalo tak jsem koukal na lanko a v jednom místě jsou přetrhaný vazy, drží to na 4 drátech tak jsem s tim odjel domu a dokud mi nedorazí nový (už druhý letos) tak nikam nepojedu (Lanko jsem objednaval ATE ne nakej stárlajn..ale stejně prasklo neznam duvod, neni to ani v mistě kde by se o něco prodřelo, bovdenu nic neni.. asi špatnej kus, tak jsem objednal TRW). Brzdy se zatim zajižděj tak uvidim jestli se to zlepší ale už ted nic neboucha a necinká jako předtim, Nemam system bendix rad i na 405ce jsem ho dal pryč.

 

DSC_0025.JPG DSC_0022.JPG

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem daval nove lanko ... to co bylo poškozený bylo od ATE a nebyl s nim do ted žadnej problem, ale objednal jsem od TRW a už nikdy od nich nic asi objednavat nebudu, maximalně destičky, ale s lanovodama atd jsem skončil. ten plastovej domeček co je jako pruchodka do kabiny vubec nepasoval do otvoru a musel jsem ho přibrušovat a konec lanka jak je tam to plastový očko tak tam byla podložtička ktera zabraňovala lanku jít víc do hloubky toho plastovýho očka ale bránila háčku na pedálu , takže to zase nešlo nasadit na pedál ... no hoši já byl nasranej :D ale už sem to tam narval, podložku jsem rozstřih a dal do hajzlu , domeček jsem přibrousil a dopasoval do otvoru v kabině. zatim to fachčí tak uvidim jestli se poděla i tohle tak to budu muset začít řešit .

Před upravou:                                                                                                    Po upravě:                                                                                                            Předchozí ATE lanko

DSC_0030.JPG   DSC_0032.JPG   DSC_0031.JPG

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

kat a nové těsnění namontováno, trubka nepasovala a měla menší pruměr jak z litrovýho motoru, nepasoval ani držák takže podle mě to patří na menší obsah. no nic, na staré trubce od svodů jsem vyčistil dosedací příruby, našel jsem jedno místečko u příruby kde to začínalo proprďávat ven tak jsem to převařil cočkem a už to nikd eneprdí ale pořád to má sportovní zvuk jak kdyby tam nebyl střed.tlumič, ale to mi už nevadí protože se to line ze zadu od konce výfuku a ne z prostředka auta. Nalil jsem už i nemrzku do chladiče, vyzkouším Ravenol žlutozelená barva G11 norma, je celkem dobře vidět pod led svetlem a pod uv to bude asi 100x lepší , tak uvidim. o víkendu se snad konečně zase dostanu na 405ku., už s tím musím pohnout, zatím jsem jen rozebral motor, a vyčistil komponenty, ještě to přetesnit a složit, pak se vrhnu na kastli, do toho všeho jsem sehnal zemní vruty a budu dodělávat vedle garáže kde ted 405ka stojí zastřešení tak aspon veterán nebude pod sněhem 👍

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Nové rozvody SKF, a dneska umyto :papa cyclony asi hodím do puvodní stříbrné a ty patnácky co mám ted na autě asi pujdou na prodej, pokud tedy budou cyclony v pohodě pujdou na 106, začínaj se mi na tý 106ce líbit víc a víc :) 

mytí.jpg

 

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Přes víkend jsem řešil pískání, ale ted už to nepíska tak jako předtím, měl jsem přepnutý rozvodový řemen. ještě to píská ale už to neni od rozvodů, ale zní to jako přisávání vzduchu ted už to nebudu řešit, možná jindy každopádně jsem byl dneska opět na mičce, vysal jsem interier a opravil piny na radiu takže mi už konečně hraje i pravá strana :D , po předchozí majitelce jsem vytahal dráty od radia do kufru , ty jsem vystříhal a zaizoloval .. na sedačce řidiče jsem měl urvaný levý boční vedení, tak jsem ji rozebral a zavařil vedení zpatky a zase to má tvar jak má bejt :) .. joa  našel jsem v garaži žarovku do osvětlení topení takže na to konečně ve tmě uvidim :D 

IMG-20191020-WA0013.thumb.jpeg.2b58e3fcd1564507d2a0aaa1ffd16800.jpegIMG-20191020-WA0015.thumb.jpeg.daff0ed3d60a798771216bcddfa68a61.jpegDSC_0191.thumb.JPG.3450e06bedb65a03d7e6ee560c3c064f.JPG

 

DSC_0210.JPG

DSC_0212.JPG

DSC_0213.JPG

DSC_0214.JPG

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska přezuto na bílé pepřenky, bohužel bez podložek , trochu jsem zastřík spodek před STK , rozchodil závit na rezervě a vyměnil rezervu za 14" (předtim jsem tam měl 13" origo tu bych fakt dopředu už nedostal :D ), zjistil jsem že zadní náprava má nepatrnou vuli na levém raměni, je po repasu ale už je v haji.. reklamaci řešit nebudu (nepojedu až do Litoměřic),ale vyměním ložiska, už vím jak na ty nápravy tak to zvladnu doma sám, teda pokud budou čepy OK :D a  uvažuji že po zimě půjde pryč, ale uvidim, zítra se jedu mrknout na 206 XS 1,6 tak možná bude nástupce a novej projekt. každopádně až budu rozhodnutý prodávat udělám řádný inzerát ;) 

 

IMG-20191028-WA0006.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

106 zatim zustava doma, budu znova vytvářet, ale co se da delat kdyz se to neudela vsechno hned.. Kazdopadne 206xs nwbyla xs ale mela z xs jen blatniky... Byl to 8 ventil a buh vi jak je to s papirama... Takze tak.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Tak auto je sice po technický, nicméně opět stojí v garáži .. asi ve čtvrtek jsem dostal kamenem do hrany čelního skla a včera se prasklina rozlezla až na druhou stranu, dneska jdu vykuchat sklo a snad do uterka přijde nové. Tenhle rok se opravdu daří 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...