Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Auto na stavbu?


FiFa_cze

Recommended Posts

Ahojte ve spolek. Jelikoz nam pred nedavnem kleklo nase sekundarni auto na “hrkani” do prace a po meste, tak stojim pred rozhodnutim, jake auto poridit. Stavime navic domek, tak jsem si rikal, ze by nebylo spatne koupit neco i s ohledem na tuto skutecnost.

Pozadavky:

1) Malorazkovy benzinovy motor - 1.2-1.4. Muze byt i na lpg, ale musi to byt motor, co se s lpg “snese”. Naftu nechci a benzinaky od 1.5 a vyse take ne.

2) Cenovka tak do 35000,- - ciste auto, ktere na stavbe za ty 2-3 roky “dojezdim” a pak na vrakac s tim.

3) Melo by byt 5ti mistne.

4) Manualni prevodovka.

5) Nesmi byt v TP vedeno jako nakladni auto, ale jako osobak.

6) Idealne s taznym. Klima neni treba.

7) Muze byt mensi kombi nebo “uzitkove”.

Konkretne jsem se dival treba na Peugeot Partner/Citroen Berlingo s 1.4 benzinem. Renault Kangoo 1.2, Fiat Doblo 1.2 - to jsou ty “uzitkovejsi”, pak jsem se dival na “nesmrtelnou” klasiku Felicii kombi 1.3 nebo treba Fiat Palio weekend 1.2.

Jeste jsem se dival na stare Subaru Justy 1.3 4x4, jelikoz stavime ve vyssi nadmorske vysce a obcas tam silnicari nestihaji, tak by se 4x4 hodila a navic je to i maly motor splnujici pozadavek. Jen se bojim, aby to vubec bylo alepson trochu bezpecne (ve srovnani treba s vyse uvedenymi vozy), nebylo to uplne shnile a jestli to neni moc male. Na naklad a vetsi veci mam sice vozik, ale rikal jsem si, ze kdyz pojedu treba pro obklady, tak nemusim nutne s vozikem a supl bych to jen do auta...

Mate jeste nekdo nejaky napad, nebo zkusenost, ci nazor na zminene vozy??

Vim, ze nekupuju auto za 200k, abych tu rozvadel nejake salodlouhe tema, ale treba s motorem 1.2 od Renaultu nemam vubec zkusenosti, tak se radeji ptam na osobni zkusenosti, nebo rady.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MilanF1: Jelikoz je ted tusim od letoska technicka jen na rok a nechce se mi za to utracet dlasi prachy, kdyz to mam na “dojezdeni”. Jistej si tim nejsem, ale myslim, ze to tak je.

MJStic: Diky za inzerat, ale z Olmika se tam asi nepozenu pro auto za 20k... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJStic: Cenim si nabidky. Auto vypada z popisu a fotek pekne, ale kvuli autu za tyto penize se mi tak daleko trmacet nechce. Z Olmika nejdal Brno, Ostrava, Svitavy, Zlin. Nejde o ty penize za cestu, ale o ten cas :)

radim.1008: Jasne, Felina je takova “jistota”. Kdyz nikde nic nenajdu, tak felinu prodavaji v kazde vesnici alespon 3 lidi :D Ale rikal jsem si, ze kdyby byl starej Partner, nebo Kangoo, tak mi to prave lito taky nebude a dam do toho i mene skladne nebo vice rozmerne veci, nez do klasickeho kombika. :) Tema obkladama jsem to myslel obrazne. Je jasne, ze obklady na velke mistnosti jsou tak do dodavky. Bral jsem to tak, ze ne kvuli kazdemu pytlu lepidla bych chtel brat vozik, kdybych vzal to Justy :)  na druhou stranu me laka predstava, ze proste i v zime proste vzdy dojedu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupoval auto předloni z úplně stejnýho důvodu. Pořídil sem opel astra, kombi, 1.6 benzín, tažný. Dával sem za ní 17tis. na stavbu dobrý, doporučuju, držák. Kámoš si ho pak opravil a eště s tím jeho kluk jezdí do práce.

Hele, ale upřímně, šáhnul bych po tom pežotu z linku nahoře. Za dvě a půl hoďky seš vlakem v práglu a hotovo. Tyvole na stavbu pecka, nesmrtelnej motor a pozink kastle, sotva za dvacet koliků sotva seženeš lepší dělo. Ještě ti k tomu dá gumy a brzdový kotouče. No já bych neváhal ani dvě minuty. Tolik muj názor

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, radim.1008 napsal:

Na stavbu kup nějakou felicii, nebude ti toho líto až dáš pytel lepidla nebo cementu do kufru a on se ti rozsype. :D A autem pro obklady? Ty jsou tak na dodávku. Jestli tedy nestavíš pidi domek. ;)

Obklady jdou i v breaku a  ještě naloženo na sedačkách:D

201303081209001.jpg

201303081210001.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

morepower: Díky za tip, na nějaké Astry se podívám, ale 1.6 nechci, tak snad najdu něco i s 1.4. Co se té 306ky z Prahy týče, tak ano, je to zajímavý kousek, ale do Prahy fakt nejedu. Mám to s jedním přestupem, jelikož nejsem přímo z Olomouce, takže to je nějaké 2:45-3h do Prahy, pak se někde j*bat po Práglu MHDéčkem, pak se mi to nakonec nebude líbit, ale budu se nutit to vzít kvůli té dlouhé cestě :D a nakonec pojedu bez dálniční "vrchem" zpátky 4:30h, když to dobře půjde, tak jen 4h :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radim.1008 Proč by měl být zvíře?

Obkladačky se vejdou i do Mercedesu, včetně vaničky metr na metr ;) Jen bohužel kvůli zvednutým pátým dveřím nepořídil zajet s vysokozdvihem tak, aby to dovnitř šoupl zrovna i s paletou (vešla by se), tak jsme je museli ručně přerovnávat ;)

2017-08-02 17.30.05.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako chápu že vážit tak dlouhou cestu kvůli xx autu v rodině a navíc o kterém výš že je že to bude na nejspodnější pozici v rodinném autoparku se nechce na druhou stranu ten auťák vypadá schopně a že bude na xx kilometrů bez investic což o nějaké polomrtvé feldě odvedle z dědiny říct nemůžeš. Drbání se po Práglu MHD se dá vynechat pražáků nebo přípražáků je tady po ruce dost aby jsi se dokázal domluvit na pomoci s přesunem po městě. A že by cesta celkově trvala dlouho no a co však ve vlaku si můžeš odpočinout a konečně to můžeš pojmout jako výlet a relax. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci velkej objem motoru kvuli pojistce. Jelikoz nemam nasbirano dost bonusu a na nikoho jineho z rodiny to psat nechci kvuli rodinnym vztahum, tak proto chci malorazku. Jako hlavni auto mame Hondu Civic 2.2 naftu, coz ma vyssi pojistku, ale ohledne dojizdeni se to oplati. U druheho auta je ten najezd mnohem mensi a fakt zbytecne nechci zadne 1.6, 1.8 nebo 2.0 :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, FiFa_cze napsal:

morepower: Díky za tip, na nějaké Astry se podívám, ale 1.6 nechci, tak snad najdu něco i s 1.4. Co se té 306ky z Prahy týče, tak ano, je to zajímavý kousek, ale do Prahy fakt nejedu. Mám to s jedním přestupem, jelikož nejsem přímo z Olomouce, takže to je nějaké 2:45-3h do Prahy, pak se někde j*bat po Práglu MHDéčkem, pak se mi to nakonec nebude líbit, ale budu se nutit to vzít kvůli té dlouhé cestě :D a nakonec pojedu bez dálniční "vrchem" zpátky 4:30h, když to dobře půjde, tak jen 4h :D 

Takze misto auta ktere podle fotek vypada slusne a za jeden den to vyridis budes objizdet zapadle vesnice v okoli abys usetreny cas projezdil tam nebo nasypal  na orpavach do nejake plecky jejiz  hlavni vyhoda je ze se povaluje blizko? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, za ty prachy bych nic jiného nehledal a  už bych vezl tu 306ku z inzerátu. Vymýšlet cokoliv jiného je nesmysl, jak píšou kluci výše. Navíc tyhle auta jsou nenáročný, jen a zadní náprava není na přetěžování na stavbě moc stavěná, ale pokud ho chceš na "doježdění", tak nevím, co řešíš?

P.S. Jinak co je kam líto naložit je diskutabilní, já běžně vozím lepenku, maltu, betonové směsi a obklady v kupé.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...