Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nízký tlak turba 1.6 HDi


salik

Recommended Posts

Dobrý večer
Které součásti motoru 1.6 HDi (r. 2008) mohou způsobovat malý tlak turba? Turbo je nové (repas z Velké Bíteše), hadice a spoje zkontrolované. Motor je líný, při zatížení trochu zakouří a spotřeba je skoro o 1l vyšší. Shrnu to:
Turbo je po repasu, chování se nezměnilo.
Hadice a spoje překontrolovány, nezdá se, že by to někde foukalo.
Při testu komponent v diagnostice, se regulace turba pohybuje a test je vyhodnocen jako správný.
Při testu komponent v diagnostice, je slyšet cvakání EGR ventilu a hodnoty nastavené a dosažené polohy EGR jsou téměř shodné.
Podle diagnostiky je tlak za turbem nízký. Při vyšších otáčkách se zvedne, ale max o 100-150 hPa oproti atmosférickému.
Na diagnostice mě zaujala jedna věc, při zkoušce vyšších otáček, po ubrání plynu se změřený tlak skokově zvedl a hned zase spadl.
Díky vám za každý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Navážu, protože jsem zatím neuspěl. Nějak ani nebyl čas se tomu věnovat. Dnes jsem udělal nějaká měření přes PP2000. Byl bych rád, kdyby na to někdo koukl a zkusil odhadnout, jestli tam není nějaký renonc.

Díky

 

auto1.png

auto2.png

auto3.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skontroluj priechodnost katalizatoru moze byt ucpany  a turbina sa neroztoci  kolko treba lebo spomali to unik spalin  z turba aj ked elektonika a vsetko okolo funguje 

asi nemas fap takze ti to tam nema co vypalit tie sadze takze ten kat  je dost mozny 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fap mám a měl by být i funkční. Průměrně, podle diagnostiky, regeneruje po 411 km, zaplnění 52%.

Stává se, že se ucpe i katalyzátor samotný? Mohlo by tomu napovídat i to, že se mi nedaří utěsnit spoj turba a kat. a turbo je pořád lehce od sazí. Už jsem to 2x čistil a i sponu se snažil co nejlépe nasadit a utáhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Testy všech ovladačů, které jsou v PP2000 proběhnou. Tam, kde má být slyšet cvakání, to cvaká. Podtlakový regulátor se hýbe ve velkém rozsahu. Jenom nevím, jestli má test probíhat tak, že začne na velkém rozsahu pohybu a ten postupně zmenšuje. Všechny spoje hadic jsem prošel, hadice a intercooler prohmatal, jestli to neuchází. Konektory zkoukl, vypadají čisté, po rozpojení zapíšou chybu do ŘJ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Je to sice už hodně stará konverzace ale s dovolením napíšu co jsem na 307 1.6 HDI 80 kw rv 2005 řešil já .

Auto  jsem zakoupil s vadou kdy bylo bez výkonu s tím že auto bylo už ve 4 servisech kde závada nebyla odstraněná.

Jeden řekl že je potřeba vyměnit turbo druhý že je nefukční regulace turba atd.

Zavada byla vadný EGR ,senzor podtlaku za motorem a ucpaný DPF .

 

 

Upraveno uživatelem Kerimek26CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím ještě pátrám a myslím, že už jsem blízko. Na vzduchovém filtru je pruh vlhký od oleje. Je to v místě, kde sedí ten plastový rozvaděč vzduchu na hlavě motoru. U levé horní díry (z pohledu zepředu). Už jsem ho měl dole, vyčistil ho, prohlédl a vyměnil těsnící O kroužky. Ale asi jsem ještě něco přehlédl, protože tlak stále nemám a olejová stopa se na stejném místě filtru objevila znovu. Čeká mě druhý pokus, tentokrát se sprejem na odhalování netěsností. Ostatní možnosti jsem už postupně vyloučil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkontroluj podtlaky. U tohoto motoru se někdy stává, že je neprůchodná trubička od elektroventilu k turbu. Bohužel tato trubička je vedená za motorem a tak není vidět (je plastová). Zkusil bych nějakou gumovou tlustostěnnou hadičku provizorně propojit  mezi elventilem a turbem a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to celkem 3 podtlakové hadičky na tu regulaci podtlaku  jedna turbo druhá posilovač třetí  podtlak jako takový   .

sundej hadici k nasávaní turba  dej jí bokem a nastartuj  jestli se turbo bude točit že celkem zřetelně okem  zaznamenáš lopatky  pak když sundáš podtlakovou  hadičku ,ucpeš jí prstem  a ucítíš  že ti saje  není to v regulaci .

turbo se musí točit že  lopatky  ti splývají  a to i bez regulace!!! 

Upraveno uživatelem Kerimek26CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Regulace sjede do krajní polohy a odtud se pohne jenom ve chvíli, kdy uberu plyn z vyšších otáček. Turbo se točí. Otestováno mám i chování s vyloučením intercooleru, EGR i odpojeným katalyzátorem a filtrem. Chování je beze změn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, salik napsal:

Regulace sjede do krajní polohy a odtud se pohne jenom ve chvíli, kdy uberu plyn z vyšších otáček. Turbo se točí. Otestováno mám i chování s vyloučením intercooleru, EGR i odpojeným katalyzátorem a filtrem. Chování je beze změn.

jj přesně tak jak píše salik

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...