Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nízký tlak turba 1.6 HDi


salik

Recommended Posts

jde hlavě o to jestli se mu turbo na volnoběh roztočí . Já když jsem to řešil turbo se sotva otáčelo jak když je přidřené  ale celí problém byl jen v tom že výfukové plyny nešli z výfuku a tím pádem neroztočily turbo. 

A ani při takové závadě kontrolka motoru nerosvítila. 

Upraveno uživatelem Kerimek26CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, salik napsal:

Na vzduchovém filtru je pruh vlhký od oleje. Je to v místě, kde sedí ten plastový rozvaděč vzduchu na hlavě motoru. U levé horní díry (z pohledu zepředu). Už jsem ho měl dole, vyčistil ho, prohlédl a vyměnil těsnící O kroužky. Ale asi jsem ještě něco přehlédl, protože tlak stále nemám a olejová stopa se na stejném místě filtru objevila znovu.

Ahoj , už se mi asi na třech autech stalo , že byl prasklej ten rozvaděč sání v pertlu , přesně vzadu , kde to nebylo vidět . Když je v klidu , vypadá normálně , ale když je pod tlakem , tak se celej ten pertl rozevře a fičí to tam . Zkus tam strčit ruku a poprosit někoho , ať ti přidá plyn , měl bys to foukání cítit , odpovídal by tomu i ten pruh oleje na filtrboxu . Neříkám , že to tím je , ale za zkoušku to stojí ...

sání 1.6.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím směrem jdu taky. Nezdálo se mi to, rozvaděč se dal o pár milimetrů rozevřít poblíž vstupu z EGR, u úchytů palivových hadiček. Je tam dost materiálu na to, aby se tam dal dát tenký vrut, který jsem doufal, že to podrží u sebe. Ale zatím to nepomohlo. Už mám pěnu na hledání netěsností a o víkendu půjdu na hledání díry znovu.

Ještě sem dám rekapitulaci. Šel jsem od začátku cesty vzduchu. Nový filtr. Repasované turbo (z Velké Bíteše, to staré bylo hlučné). Zkontrolované hadice od filtru k turbu, vyčištěná váha vzduchu, pohledem zkontrolováno, že se turbo točí i při volnoběžných otáčkách. Vyčištěné snímače u klapek. Potom jsem zkusil eliminovat všechny úniky. Sundal jsem hadice od intercooleru a díry ucpal. Vyndal klapku, která zkratuje intercooler, takže vzduch šel z turba rovnou cestou. Sundal jsem přívod od EGR a zaslepil díru po něm v rozvaděči vzduchu. Sundal jsem katalyzátor s filtrem. A výsledek byl ten, že křivky tlaku turba jsou pořád stejné jako na začátku. Při volnoběhu je tlak stejný jako barometrický, při vysokých otáčkách max 1400.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když jsi třeba na volnoběh odpojil regulaci a ručně jsi jí třeba šroubovákem stlačil táhlo ovládaní turba změní se zvuk ?

O víkendu ti můžu natočit chování na 307 1.6 hdi 80 kw  nebo 206 hdi 1.6 hdi 80 kw  

sundám podtlak regulace a natočím ti zvuk jak se mění když regulací zmáčkneš pustíš atd 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chovalo se to úplně stejně před výměnou i po ní. Žádné pokusy, které jsem doteď dělal, zatím nic nezměnily. Grafy jsou jako přes kopírák.
Bohužel se v týdnu nedostanu k tomu, abych otestoval, co se děje vzadu za rozvaděčem sání. Jak psal i jarokare, ten olejový povlak na airboxu napovídá, že by to mohlo foukat tam. Vypadá to, jako nastříkané airbrushem a po tom, co jsem airbox vyčistil do sucha, vytvořilo se to po několika stech km znovu. Jakmile to zkontroluji, dám sem určitě vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Kerimek26CZ napsal:

A když jsi třeba na volnoběh odpojil regulaci a ručně jsi jí třeba šroubovákem stlačil táhlo ovládaní turba změní se zvuk ?

O víkendu ti můžu natočit chování na 307 1.6 hdi 80 kw  nebo 206 hdi 1.6 hdi 80 kw  

sundám podtlak regulace a natočím ti zvuk jak se mění když regulací zmáčkneš pustíš atd 

Ručně jsem do regulace zatím nehrabal. Počítám, že elektronika tím, že má pořád nedostatečný tlak, přejede do krajní polohy a z ní vypadne jenom na chvilku, když se sundá noha z plynu. To nejspíš není tlak potřeba a turbo ještě setrvačností něco tlačí. Takže to kmitne nahoru a zpět dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Vracím se ke staršímu tématu.
Po utěsnění rozvaděče sání se chování za jízdy nejdříve postupně zlepšovalo a potom už i skokově. Teď už se zdá, že je vše skoro normální. Auto nekouří, v problematickém stoupání, které jsem nebyl schopen vyjet na čtyřku, už nemám problém. Pořídil jsem si bluetooth čtečku OBDII a udělal pár grafů. Můžete na ně prosím někdo kouknout, jestli mají vypadat přibližně takto nebo to ještě není ono? Vložil jsem tam i křivku kroutícího momentu, i když občas vypadávají hodnoty a zdá se mi časově posunutá. Ale naměřené maximum 240 Nm přesně odpovídá motoru 1.6 Hdi. Při akceleraci z trojky je vidět nástup turba při 1750 otáčkách.
 

Turbo_akcel_4.png

Turbo_akcel_5.png

Turbo_akcel_123.png

Turbo_akcel_345.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
  • O 2 měsíce později...

Nakonec jsem se k problému ještě vrátil, protože tlak za turbem byl sice dostatečný při menším průtoku vzduchu, ale pokud ho bylo potřeba více, průběh tlaku dobře kopíroval požadovaný tlak, ale maximálně do 1.6 bar.  Výš jsem se nedostal.
Dnes jsem sundal intercooler, vystříkal jej "čističem brzd" a vyteklo z něj spousta sajrajtu. Vysušil jsem ho tlakovým vzduchem a po montáži se stal zázrak. Tlak za turbem naběhl na 2.4 bar a slušně kopíruje požadované hodnoty.
Vysvětluji si to tak, že před časem se uvolnil spoj mezi turbem a katalyzátorem, přišel jsem na to až po čase a motorový prostor byl plný sazí. Totálně sazemi ucpaný byl i filtr vzduchu. Vše jsem vyčistil, včetně všech čidel v sání, a filtr vyměnil. Saze ale asi zanesly i intercooler. Tipuji, že proto, že se  na olejový film, který je v sacích cestách z odvětrávání motoru, nalepily saze, které prošly filtrem.
Sešly se tedy 2 závady. Prasklý rozvaděč sání  (opravený jsem před časem vyměnil za nový) a ucpaný intercooler. Po dnešním měření považuji tento problém za vyřešený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...