Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2. stupen ventilatora chladenia


zmajoritka

Recommended Posts

Zdravím potreboval by som pomoc mam 307 2.0 HDI r.v. 2005 pred facelift a mam problém s tým, ze mi nefunguje druhý stupen ventilatora chladenia. Prvy stupen po zapnuti klimatizacie funguje. Cez diagnostiku ide zapnut iba prvy stupen druhy stupen nie.Vymenil som predradny odpor, relatko, precistil kontakty na relatku a na predradnom odpore, taktiez konektory pod ventilatorom zo spodu auta, skontroloval vsetky poistky( pri relatkach, v motorovom priestore aj MAXI poistky). Po odpojeni teplotneho cidla ked teplota stupne na maximum sa zapne nudzovy rezim a zapne sa iba prvy stupen ventilatora. Na diagnostike mi vypisuje chybu preruseny obvod alebo skrat na kostru. Neviem si uz dalej rady co s tym mohol by som prepipat kable alebo premerat, viete mi prosim pomoct co mam na ktorom kontakte hladat ake napatie a odkial z oblasti motorovych poistiek idu kable a ktore ku ventilatoru aby som ich mohol prepipat? Ďakujem za všetky rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale to musis merat tak ze rele bude zastrcene v petici a povytiahnute kusok  aby si sa tam dostal z hrotmi

lebo ak ho vytiahnes rj motora zisti ze tam neni  a moze hodit chybu a neposle tam to co potrebujes 

to klemovanie mozes  robit s vytiahnutym rele lebo obchadzas ovladanie  od rj motora  a pustas priamo stavu do sahary 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak som to skontroloval zistil som ze spodne rele slúži na druhý stupeň a horné na prvý keď som horné relé preklemoval spustil sa prvý stupeň aj keď som ho vybral po pusteni klímy sa prvý stupeň nepustil. Po preklemovani spodného relé sa spustil druhý stupeň. Čomu nechapem je ze na spodnom relé som nameral na 86 a 85 10, 78 V a na vrchnom ani na jednom nič. Vrchné funguje a spodné nie. Tým pádom mi z toho vychádza ze asi bude zly teplotný snímač alebo chyba v počítači že neposiela signál na zopnutie relatka. Ak by bol problém v kábli nepreklemoval by som to relatko a nepustil by sa ventilator. Co s tým môžem robiť ďalej? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj neskôr po predošlom meraní som si uvedomil ze som to zle pre meral zmylila ma Irena krytka plus pólu na batérie a dlho. Som. Nemal čas to znovu pre merať až dnes. Zistil som ze na tom zlom relé ktoré nezopina na pole 86 nemám 12 v ale iba 4. Ďalej kabel pokračuje do konektoru pod saharou (oranžový kabel) odtiaľ ide k poisťovne skrini do jednotky bielo hnedý ale tam je ich viac takže to neviem skontrolovať. Nevieš mi z nejakej el. Schémy zistiť ktorý kabel zo zväzku môžem premeriat? Ospravedlňujem sa za hlúpu odpoveď predtým 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tam prived 12 volt odniekial aj z plus pola baterie  ale na kabel daj poistku do 10A 

ale predtym meraj 85  oproti  plus pol baterky 

vytiahni cidlo a malo by ti ukazat 12 volt  ale to treba skusacku a rele vytiahnes pri merani skusacka by mala zasvietit 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...