Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 po čelním nárazu


SVSKY

Recommended Posts

Dobrý den.

Zajímalo by mě, jestli se vyplatí opravovat škodu po čelním střetu. Auto je 1.6 16v xs - ročník 2003 v krásném stavu (165 000 najeto). Budu potřebovat komplet chladič se saharou i s kapotou, levý přední blatník, obě světla, přední maska se znakem, střelily oba airbagy+oba přední pyropasy, tz. reset jednotky a novou airbag jednotku.

Taky by mě zajímaly tyhle držáky světel, jestli jsou přišroubované, nebo bodově svařené. (viz foto.)

Pásy to budu muset rozdělat celý sloupek i se stropnicí nebo jen sloupek a zadní stěnu? (mám 3 dveř.)

Celkově co sem se tak díval, všechno jde sehnat, dokonce jsem sehnal i ty držáky světel, ale jak je tam právě dostat.

Děkuju za případné rady :)

29995601_2035989596428803_1443150898_o.jpg

is34-17-336-26049.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to oprava, kterou by měl dělat odborník :myslim, je třeba to odstrojit a proměřit důležité míry, zda jsou posunuté i nosníky, náprava atd., jinak to sice složíš, ale auto bude žrát gumy třeba..., ty držáky světel jsou přivařené

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celý systém airbagov pracuje na princcípe merania veľkosti zrýchlenia resp. negatívneho zrýchlenia (spomalenie) pričom od určitej hodnoty sa spustia príslušné pyrotechnické valce. Na to je ale súčasne dimenzovaná karoséria a jej deformačné zóny ktoré tiež odvedú pohltenie energie. No a v takom prípade dochádza jak u nových vozdiel tak aj u starých k príliš veľkému rozsahu skôd. Napríklad ak sa to rieši cez autorizák tak len cena za airbagy, pyropásy a novú jednotku presahuje zostatkovú cenu vozidla. 

Aj z tohto dôvodu som tu písal že teba počkať na servisákov a odborníkov ktorý by vedeli riešiť náhradné diely za iné ceny ale aj tak cena za prácu bude podobná. Na toto si trúfnu len fak dobre vybavene dielne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by si chcel akoze opravovat?
Ved to, ak to poistovna ohodnoti na "totalku" ako neekonomicku opravu. mozno ti ponuknu odkup zostatkovej casti auta za nejaku sumu + poistne a za to mozes kupit druhe.
Teda, ak to nebolo zavinene tebou. Inak to je rovno smer srotovisko.
Nech to robi aj kamarat, diely ta vyjdu mozno na cca 50 000 Kc, a robota, a to sa fakt neoplati.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono právě to bylo tak ve 20-30 za hodinu, tam to odnesl prostředek kapoty tzn. chladič, kapota a světla jinak spodní nárazník je třeba netknutý i s tím podélným nosníkem. Ale když říkáte, ještě se pokusím sehnat někoho, kdo se mi na to podívá. Ale mockrát děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

@SVSKY pokud to budeš spravovat, tak projdi vrakoviště ( v Polomi nějaké 206 jsou, sice starší model,ale plechy můžeš vzít, jinak Hrdina v Zašové nebo v OV, myslím v Hrušově - byl jsem tam pro motor do 406)  Tak hodně štěstí s opravou:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...