Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nový NTB


Milan+

Recommended Posts

Jelikož mi starý dosluhuje ,už na tom jde vše pomalu a je to ještě XP,tak potřebuji něco novějšího,žádná podpora už na to neběží. Problémy s bankovními aplikacemi,atd.

Tak zdejší odborniky přes tuto techniku prosím o nějaké doporučení,ale zase v nějakých rozumných cenových relacích cca 8000-10000kč a velikost 15" min.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna tenhle typ jsem chtěl doporučit:D Manželka má asi 3 měsíce ten samej, akorát harddisk má ssd. Ovšem stál kolem 15 tisíc...

Jinak vybíral bych něco s alespoň 6GB RAM a SSD diskem, to bohužel ale za desítku nebude. Ovšem dovoluji si tvrdit, že takový počítač pak morálně vydrží mnohem déle a v součtu se tedy vyplatí - on ten noťas za desítku nebude žádná hitparáda už jako novej.

Máme doma cca 2,5 roku staré HP právě za deset tisíc a je to hrůza. Až poté, co jsem se dokopal přeinstalovat to čistými desítkami se s tím dá jakž takž něco dělat. Samozřejmě jen pro trpělivé. A mechanicky to je katastrofa. Noťas drží pohromadě kombinací miniaturních šroubečků a ještě miniaturnjších plastových západek. Výsledek je, že po pádu z cca půlmetrového konferenčního stolku drží taky tunou sekundového lepidla a stříbrnou "NASA" páskou. Chtěl jsem ho nechat spravit, ale cena těch plastů se skoro rovná pořizovací ceně počítače...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normální "kancelářské" použití - Outlook, Excell, jednoduchý databázový software, hledání na internetu... Použití "pustím video a hodinu na to nešáhnu", případně čtení článků na internetu je v pohodě i na tom NTB za desítku. Ale už když něco trochu intenzivněji hledáš a potřebuješ otvírat spoustu oken a rychle projíždět obsah, tak to pak není nic extra. Samozřejmě použitelné to je, ale na práci bych to nechtěl. Na procesoru až tak nezáleží, ale počet otevřených oken, spouštění programů - tam je opravdu 4GB ramky málo a SSD je obrovské plus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Návštěvník

Doporučuji nějakého Thinkpad - a (T, X) na sbazaru beru od borca z Brna je i plátce a spokojenost je to sice bazar ale někdy jako úplně nový a s těmi komerčnímy šunty se to nedá srovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba repasy beru tady, je to s roční zárukou

https://www.device.cz/notebooky/

další o kterých vím je gigacomputer, s těmi nemám zkušenosti.

Je třeba počítat s tím, že je to repas, nikdo neví co má za s sebou, může jet bez problémů velmi dlouho , nebo můžou být problémy skoro hned od začátku.

Mám 4,5 roku Lenovo X200 a funguje pořád dobře a hlavně dostatečně, už jsem ale vyměnil HDD, displej a klávesnici. Na druhou stranu používání má trochu náročnější a přežije věci, které běžný ntb bez kovového šasi nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Tak ještě ke všemu se už u toho krámu zlomil nap. kabel, musím to dát do kupy, je třeba Petovi zaplatit stojan na vrtačku. 

Takže klidně nějaké návrhy co teď koupit, tak sem s nima a jestli disk ssd či jak to je. 

1535792887810..jpg

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem naklikat Alzu a TSBohemia (tam nic :( ) a v Alze docela za raketu:

https://www.alza.cz/dell-vostro-3568?dq=5344147 (vím, je to přes limit)

A nebo použitý: https://www.alza.cz/dell-vostro-3568?dq=5344147

Případně repas, který by měl něco vydržet: https://www.pocitarna.cz/notebooky/lenovo-thinkpad-x1-carbon-2-11/ (ale 14" display)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...