Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Opravy, údržba a úpravy


5008 hdi

Recommended Posts

image.png.77c46d482bd53cbf58b41c238685f6b6.png

Já mám dle VIN a serviceboxu řetěz. 

Servisní knížky jsou polouniverzální a údaje v nich nemusí odpovídat. Prostě se vytisknou a pak se dávají ke všem autům. Mě se stalo to, že v servisu zmatlali zápis do servisní knížky, tak mi dali jinou, do které všechny zápisy přepsali. Protože byly všechny zápisy od nich, tak mne to nijak netrápilo. Původní servisní knížku mi vrátili taky.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To akoze podla tohto obrazka tvrdis, ze mas rozvodovu retaz? Lebo ja tam vidim remen - polozka c. 2. Ak pod pojmom rozvodova retaz myslis polozku c. 3, tak to je len pomocna retaz na pohon druhej vacky, ale to nie je primarny rozvod. Cize odporucam Ti ten remen vymenit. Ale ak si myslis, ze nemusis nic menit lebo mas retaz, tak Ta samozrejme nebudem presviedcat - je to Tvoje auto. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj všem, z mého P5008 2.0HDi FAP 150k  (R.v. 2011) teče olej... je to tak kapka za den... v servise na to mrkli a řekli, že olej teče ze vzduchovodu (OE 0382RN) a přední hadice k intercooleru (OE 0382NF). Nabídli výměnu obou, kus cca za 2500 (materiál). Nicméně, můj dotaz je, kde se ve vzduchovodu vezme olej (odpověď servisu, že tam vždycky trochu oleje je, mě příliš neuspokojila...) Kamarád navrhoval, že je to známka agonie turba, které je těsně před smrtí, ale mám nalítáno 170tisíc, pravda, vůz příliš nešetřím, ale péči nezanedbávám, dopřávám mu kvalitní paliva (věc diskuze :) ), dochlazuju turbo po dojetí a pod. Je pravda, že už jsem měl pár záhadných oprav (např. při převzetí nového vozu jsem čekal na výměnu vadného čidla oleje :( ) ale jinak je to držák.

Budu rád za názor, co zkontrolovat případně jestli je opravdu řešením výměna obou trubek a být v klidu...

Díky za odezvu.

Jinak protože se tu výše řešily brzdy, musím přiznat, že jedna z rarit byla výměna zadních kotoučů po 80 tis., protože odešly desky a už byl kotouč užraný. Je pravda, že se dá koupit pouze celek s nalisovaným ložiskem a senzorem ABS, takže kus byl skoro za 5tis. Byl jsem zvyklý, že napřed odejdou přední brzdy, ale bylo mi vysvětleno, že je to možná pomalou reakcí elektronické ruční brzdy u rozjezdů, asistentem rozjezdu v kopci a v neposlední řadě zásahy ESP... No, od té doby ty destičky vzadu hlídám víc... Ve 150 tis jsem měnil spojku, protože bylo značně zatuhlé ložisko spojky, samotná spojka byla v poho (raději jsem rovnou měnil komplet...) no a to snad stačí, ale mohl bych pokračovat...

Ještě jednou díky, M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlý dotaz: Kam připojit kontakt "mínus" při dobíjení baterie???

Vím, že to je v návodu k obsluze, ale nejde mi otevřít...

Plus jsem našel, ale mínus je velice šikovně schovaný pod plastovým krytem baterie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, pavelu96 napsal:

Rychlý dotaz: Kam připojit kontakt "mínus" při dobíjení baterie???

Vím, že to je v návodu k obsluze, ale nejde mi otevřít...

Plus jsem našel, ale mínus je velice šikovně schovaný pod plastovým krytem baterie...

Já se nedávno na to taky ptal, ale teď to nemůžu najít kde to je.

 

Takže jsem to našel a když jsem to popisu pochopil já, tak ty určitě taky😀 

 

Upraveno uživatelem Laďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...