Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 206 displej po zapnutí světel skoro nejde vidět


64draki

Recommended Posts

Zdravím, na dceřině P 206 SW 1,4 HDI 2005 dochází vždy po zapnutí světel k jeho výraznému pohasnutí - skoro nejde vidět. No a jak známo u nás se má svítit ve dne v noci, takže displej ve dne v noci skoro nejde vidět. Ty 3 žárovky v něm jsem už vyměnil, protože předtím v něm svítila jen jedna.Nepotkalo vás někdy něco podobného? Co s tím? Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, děkuji za dobré tipy. Já jsem nevěděl že se nejedná o závadu, ale o vlastnost tohoto typu displeje. Vyrušit káblík č. 4 jsem si netroufl hlavně proto, že jsem nebyl schopen rozpoznat, který to je (káblíky nemají žádné potisky a na svorkovnicích také žádná čtyřka není). No nakonec jsme s dcerou usoudili, že po výměně všech 3 žárovek displeje se situace s osvětlením displeje zásadně zlepšila a do budoucna budeme uvažovat spíše o montáži denního svícení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes za ranního příšeří jsem čudlíkem vlevo pod budíky přidal jas osvětlení přístrojovky na maximum a opravdu i displej ve středové kapličce začal víc zářit. Uvidíme jak se s tím bude jezdit v noci, zase aby z toho holku nebolely oči. Ukážu jí ten čudlík, ať si jas nastaví podle sebe. Ale o tom denním svícení budu stejně do budoucna uvažovat, protože ostatní auta co máme doma ho mají a tím pádem jsme si odvykli zapínat světla v autě ručně. P607Oldo díky, problém definitivně vyřešen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rakousko: ušetřit 140W (přední světla, parkovačky a SPZ), anebo 10W (LED denní světla) se jim vyplatí(?). Auto za jízdy potřebuje asi tak 10 až 15 kW, takže ušetří  1 % případně 1 promile energie. Tzn. spotřeba u benzínového auta stoupla např. z 6,5 l/na 100 km na 6,565 l, případně při použití LEDek na 6,5065 l/100 km). A to se vyplatí.

64draki: na vašem autě lze diagnostikou nastavit automatické rozsvěcení potkávacích světel po nastartování (neplést s tlačítkem AUTO na levé páčce). Displeje budou svítit také, ale možná nebude podsvit ručiček přístrojů.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na P206 sa da nastavit denne svietenie? Ak by sa aj dalo, vzdy je lepsie dat LED denne svietenie

Co som cital clanok, preco to rakusko zrusilo, bola spotreba a emisie, nakolko uspora na jednom aute sice bola minimalna, ale globalne na vsetkych autach v krajine to uz bolo pekne cislo

Upraveno uživatelem TomasARN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta otázka se dá postavit různě:

- potřebuji do supermarketu tolikrát, anebo by mi stačilo 1 ze 100 návštěv vynechat? Případně každou druhou?

- rychlost jízdy - počítal jsem mnohokrát větší rozdíly spotřeby, např. mezi 110 a 130 km/h, tam to dává 10 až 20%, takže pro úsporu 1% by mým odhadem stačilo snížit rychlost o 1%.

- hmotnost a rozměry aut - docela komické, koupí si SUV s velkým motorem a velkou spotřebou a pak budou honit 1% úspory.

- diesel vs. benzín - rozdíl spotřeby je jasný, a benzín prý neprodukuje NOx? Nikdo ho neviděl, věříme nějakým údajům, ale nyní je to rozhodující hit. Na CO2 se úplně zapomnělo, přitom před pár lety to byl strašák - ozonová díra nás všechny spálí...nebo to jsi byl ještě mladý? To už je let....

- zpomalovací práh? Kolik žere? Zamyslel se někdo? Kruháč? Zpomalit kamion a rozjet ho stojí doslova litry paliva.

Rakousko mi zrovna není příkladem. Znáš Zwentendorf?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, nesměruji proti Tobě, ale v podstatě proti logice v Rakousku. Poukazuji na srovnávání malých (zanedbatelných) jevů s jevy podstatnými.

Je fakt, že u nás svícení jednoznačně prospívá. V Rakousku jsou možná pozornější řidiči, tak jim to tolik nevadí.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, P607Olda napsal:

Rakousko: ušetřit 140W (přední světla, parkovačky a SPZ), anebo 10W (LED denní světla) se jim vyplatí(?). Auto za jízdy potřebuje asi tak 10 až 15 kW, takže ušetří  1 % případně 1 promile energie. Tzn. spotřeba u benzínového auta stoupla např. z 6,5 l/na 100 km na 6,565 l, případně při použití LEDek na 6,5065 l/100 km). A to se vyplatí.

64draki: na vašem autě lze diagnostikou nastavit automatické rozsvěcení potkávacích světel po nastartování (neplést s tlačítkem AUTO na levé páčce). Displeje budou svítit také, ale možná nebude podsvit ručiček přístrojů.

Díky, tak to je dobrá zpráva. To ale zvládne nejspíš jen autorizovaný servis Peugeot. Ale přesto do toho nejpíš půjdeme. 2 pokuty za nesvícení a návštěvu servisu Peugeot máme zpátky. Jinak do Rakouska občas zajedu a vadí mi tam ta neosvětlená auta hlavně když se stmívá. Já myslím, že hlavním argumentem pro denní svícení by měla být bezpečnost. Zapnutá světla protijedoucího vozu problikávají v krajině i přes křoví v zatáčkách, přes kraj lesa...Neosvětlené auto můžete snáze za zhoršené viditelnosti přehlídnout a neštěstí je na světě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktivovat rozsvícení po nastartovaní u 206 zvládne každý, kdo má DIAG na Peugeota. Ale věřím, že když zajedeš do autorizáku a spojíš to třeba s jarní prohlídkou, tak to nastaví taky :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo stavím se, nebyl jsem tam 8 let, naposledy když jsme si kupovali P 308 1,6 HDI 8V. Za 8 let akorát nová baterka a přední brzdové destičky. A pak Vám skoro každý garážista řekne, že frantíka by si nikdy nekoupil, že to nejsou auta a....pod tou svou 20 let starou audinou leží každý druhý víkend:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 2. 4. 2018 at 10:39, P607Olda napsal:

Ta otázka se dá postavit různě:

- potřebuji do supermarketu tolikrát, anebo by mi stačilo 1 ze 100 návštěv vynechat? Případně každou druhou?

- rychlost jízdy - počítal jsem mnohokrát větší rozdíly spotřeby, např. mezi 110 a 130 km/h, tam to dává 10 až 20%, takže pro úsporu 1% by mým odhadem stačilo snížit rychlost o 1%.

- hmotnost a rozměry aut - docela komické, koupí si SUV s velkým motorem a velkou spotřebou a pak budou honit 1% úspory.

- diesel vs. benzín - rozdíl spotřeby je jasný, a benzín prý neprodukuje NOx? Nikdo ho neviděl, věříme nějakým údajům, ale nyní je to rozhodující hit. Na CO2 se úplně zapomnělo, přitom před pár lety to byl strašák - ozonová díra nás všechny spálí...nebo to jsi byl ještě mladý? To už je let....

- zpomalovací práh? Kolik žere? Zamyslel se někdo? Kruháč? Zpomalit kamion a rozjet ho stojí doslova litry paliva.

Rakousko mi zrovna není příkladem. Znáš Zwentendorf?

-nekoupit si auto = 100% úspora, ale to už mluvíme o něčem trošku jiném. ;-) zavedení denního svícení byl výsledek lobby, který nehodovým statistikám nepomohl ani o ň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...