Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

externi hdd - problem s napajenim


ineverexist

Recommended Posts

Zdravim v IT koutku :)

Zakoupil jsem externi suplik na hdd.

Je to pro novou televizi, jde o to aby na ni sli prehravat filmy v HD.

Ted ten dotaz, hdd funguje pouze takto zapojeny pres tu USB rozdvojku a nebo pres ten pidi kablik ktery kouka z supliku a to jak na PC tak na TV. Na TV je to oboji nepralricke-nepouzitelne. Nejde to pres sedivou trimetrovou USB prodluzku pres kterou je to v planu zapojit, kabel bude provlecen ve zdi a hdd bude ve stolku pod TV, jenze pres tu prodluzku proste hdd nejde jak na TV tak na PC. Vysvetlil by me nekdo proc ? A jak to vyresit. Ja tipuju ze to ma malo stavy amper ale to je jen tip. Telka ma jednou usb 0,5A a druhe 1A psano pro hdd.

IMG_20180326_133640.jpg

Upraveno uživatelem ineverexist
*img upload
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v té prodlužce - ty 3 metry to prostě neutáhne - úbytek napětí na tak "hubeném" průřezu vodičů je prostě moc.

Já to řešil připevněním HDD pomocí stahovacích pásků na zadní stranu TV a pro připojení použil origo kabel. Nikde nic nevisí a funguje to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

At nezakládám nové téma, tak to šoupnu sem...

Na externím disku WD Elements portable 1Tb mi odešel řadič ( PC ho nenajde ) jen bliká, chroupe a nic. Aktualizace softwaru řadiče není možná, protože se prostě nepřipojí...

Podle ITka od nás z práce tam prý vesveškerá data jsou (cca 700 Gb filmy/seriály) a dostat je  ven je prý časově a finančně náročné (nerozumím tomu - jsem IT Lama 😂), tak se ptám a uvažuji nahlas.

Má někdo zkušenost s takovou akcí? 

Nešel by třeba ten disk rozlousknout a připojit na tvrdo do PC nebo přes krabičku s novým řadičem? - Nevím jaké jsou tam konektory...:myslim

Předem díky za postřehy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel WD už tam klasické disky nedává, ale dává plošňák kde je ovladač disku + USB převodník v jednom :( Takže disk už nejde jen vyndat a zapojit do PC.

Řešil jsem to před cca rokem a nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem za cca tisicovku koupil desku na ebay... k datům jsem jsem se dostal a pak jsem radši disk vyhodil 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, pavelu96 napsal:

cca 700 Gb filmy/seriály

Ještě jsem si to jednou přečetl a vše přehodnotil. Na tom disku nejsou žádná data, která by nešla nahradit (stáhnout znova z netu). Škoda energie se s tím zabývat, pošli ho do elektrošrotu. Váš ajťák měl pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

V německu mají těch desek docela dost ;) https://www.ebay.com/itm/PCB-Controller-2060-771814-001-WD10TMVW-11ZSMS5-Festplatten-Elektronik-board/173975007819?hash=item2881b7f24b:g:B9UAAOSwBahU~v85

Ale před objednáním si to rozeber a porovnej zda tam jsou čipy  ve stejném množství a na stejném místě :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...