Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava vypouštěcího otvoru olejové vany motoru


ozzy56

Recommended Posts

  • O 6 měsíců později...

Poslete mi prosim nekdo odkaz na nejakou vhodnou zahnutou trubicku? Loni jsem z ebay sehnal takovy ten kovovy husi krk jak se z toho delaji treba usb lampicky. Melo to asi 5mm. Narval jsem to silikonove hadicky aby to tesnilo, ale je to nepouzitelne. Prumer je jen nepatrne mensi nez dira ve vane, takze to nedokazu prostric s zachovat pozadovany tvar. Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, popest napsal:

To mi je jasny, ale spis co to je za trubicku. Prumer, tloustka steny, material...

průměr cca 8 mm tenkostěnná, ohnout skoro do U, abys ji mohl strčit do otvoru vany, ostatní musíš vyzkoušet

já to zkoušel s tím čerpadélkem z Lidlu, ale moc mi to nešlo, resp., to čerpadélko moc pomalu nasávalo..., nakonec jsem vanu radši prolisoval, tekoucí olej vyplaví i usazeniny...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V ‎11‎. ‎9‎. ‎2018 at 16:58, PKEnergy napsal:

Zdravím,

nebyl by nějaký odkaz na vanu bez prolisu z výroby? Nemůžu nic najít.

Díky

PK

podle obrázků - není náhodou tahle OEM vana již rovná - bez prolisu směrem nahoru ?? https://www.amazon.de/A-I-C-Competition-Line-54807-OELWANNE/dp/B017ADMPYI jen tak mne napadlo, pokud by se prolis náhodou nepovedl, tak použít tuto vanu, lze koupit za pár korun u nás 

Upraveno uživatelem Peetan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

tak mám půjčený přípravek na prolis vany od kluků od Fordu. Bude to jednodušší než měnit vanu. Kluci se servisu Peugeotu asi nečtou tiskoviny, protože se hrozně divili, z jakého důvodu chci vanu prolisovat. Přitom o tom píši všude, že je to dost zásadní problém u všech 1,6Hdi - zůstává tam skoro 0,5 L oleje - viz Auto7 10/2019

1,6Hdi001.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ozivim tema, vanu jsem mel sundanou 2x, ale uz si nepamatuju, jestli je uvnitr taky nabarvena nebo holej plech, nekoukal jste nekdo po tom prolisovani, zda se neloupe taky uvnitr? Aby to pak nezasralo kos nebo cerpadlo? Mam to v planu prolisovat taky, to odsavani trubickou uz me se..e 😛

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napadlo mě to taky, když jsem uvažoval nad přelisováním vany na svém Berlingu, pokud uvnitř barva je a odloupne se stejně jako z venkovní strany, není co řešit--je to velmi malé množství, co se odloupne, v žádném případě těch pár plátků barvy nezacpe koš olej. čerpadla  (ale zvenku jsem to stříknul černým sprejem, ať vana nerezaví)

jinak můžu potvrdit, že ta úprava má smysl--nový olej nezčerná tak rychle, a o tom, že při vypouštění oleje se dokonaleji vyplaví s olejem i usazeniny nemá smysl debatovat

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak dneska pokus o vylisovani skoncil tak napul, vana se sice krasne prolisovala, slo to lehounce (pouzil jsem stare lozisko predniho kola a pevnostni sroub M10x1,25 z nejakyho rozebranyho peugeota, co jsem mel doma), ale kdyz jsem pri druhe kontrole, jak moc jeste lisovat, povolil sroub, zjistil jsem, ze se utrhnula ta zavitova vlozka od plechu. Takze pujde vana dolu. Objednal jsem rovnou novou KLOKKERHOLM 5507476

lisovani_vany.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...