Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Palivové čerpadlo Berlingo


t.rozhon

Recommended Posts

zdravím

Obracím se na vás s žádostí o radu (předtím jsem samozřejmě hledal).

S příchodem mrazivých dnů začalo Berlingo špatně startovat. Vyměnil jsem žhaviče, (byly vadné), ale problém se neodstranil. Auto chytlo až po cca 15-20 sec. Čím déle auto stálo, bylo to horší.

Nyní před startem, po zapnutí klíčku, neslyším paliv. čerpadlo. Dříve jsem ho slyšel, alespoň mám ten dojem.

Chtěl bych se tedy zeptat, zdali má být čerpadlo slyšet?

A kde ho najdu? V nádrži? Asi je v nádrži, ale ne pod sedačkami. Musela by se tedy patrně sundat. V service boxu jsem ho vůbec nenašel.

díky za rady, tom. (Berlingo. 1.6HDI, 66kW, 2006, cca 95 tis km. motor J9HX).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobře, díky.

takže ty mizerné starty, hlavně v mrazu, teď to startuje lépe, budou způsobené asi něčím jiným.

Koukám na schéma pojistek a v motorovém prostoru je pojistka F2 - palivové čerpadlo. Tak nevím?

Upraveno uživatelem t.rozhon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

většinou ty neorigo diagnostiky jsou dost obecné :myslim, ale podle toho, jak píšeš, že auto chytá tím hůře, čím déle stojí, bych tipnul, že problém bude v palivové soustavě--nízký tlak nafty, málo nafty, nějaké čidlo atd.

jinak ty motory chytají okamžitě i v mínus 20, takže není možné, abys točil 15-20 sec.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych spíš než že padá nafta tak to někde bude brát vzduch. Jednoduše komplet palivové vedení je plastové, spojky, holendry atd. je do té plastové trubičky v podstatě jen nasunuté za normální teploty to těsní perfektně v okamžiku kdy silně mrzne tvrdne hadička a těsnicí účinek je slabší a tudy se do palivové soustavy může dostat vzduch kterého nebude moc ale dost na to aby podávací část čerpadla nedokázala v první moment startování dát souvislou dávku paliva do vysokotlaké části čerpadla aby to mohlo tlakovat ke vstřikovačům proto musíš točit delší dobu aby čerpadlo vytěsnilo vzduch z paliva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...