Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přidělaní intercooleru


Michal halama

Recommended Posts

Zdravím pežoťaci.:papa Jsem tu nový a potřeboval bych radu mám 307 2.0 hdi 66kw bez cooleru a zajímá mě jestli tam někdo nezkoušel dat cooler ze 79 nebo 100 kw. Nebo nějaký jiný. Jednoduše chci tam dát cooler a nevim zda je to mozný bez vetších konstrukčních změn. Jestli by stačilo přehodit jen pár častí nebo jestli by to bylo složitější. Děkuju za jakou koliv radu. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píše RHY, takže IC nemá.

2 matusak: ano, bez dalších úprav to nemá vliv

Já to měl v plánu na 206, sehnal téměř všechny věci, ale nakonec na to nedošlo a válí se mi to v garáži :( . IC jsem plánoval použít z 1.9 dCi, jelikož má celkem šikovně řešené vstupy, hadice koupil "tunningové", trubky k sání z RHZ, tj 80 kw. z RHS (79kW) použít nejdou, jelikož ten kvůli regeneraci FAPU má klapky navíc-obtok IC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jakoby asi tomu rozumim tak takhle muj problem je takovy ze kdyz sednu rano do auta do skoly auto jede uplne v pohode i zatahne na 66 ale kdyz pak bezi naprazdo tak ta teplota v tech pistech je asi silena pak uz to nejede je to min hlucny ale pri jizde kdy slapnu na plyn pri 2000 ot/min vytocim  a necitim ten zaber a prijde mi jakoby sila toho tlaku (expanze) byla mensi ten tlak ktery jde na lopatky turba je nizsi a rostaci hur a cim vetši otacky tim min to stiha a ten tlak kuli te teplote privedeneho vzduchu do pistu musi mit vliv na tlak privedeny na lopatky tubra nebo nevim?? proste mi prijde ze tou teplotou bez cooleru hodne snizuje ucinost toho motoru. co teprve pri vyšších otackach. nebo spis takhle to turbo ma tlak mozna stejny tlaky v motoru jsou stejny tak asi i tlak na turbo bude stejny ale rychlení hrozne klesne.to to trvalo nez sem dostal myslenku z hlavy.. 

 

Upraveno uživatelem Michal halama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

coler tam nieje z dovodu uchladenia turba ako ti pisal charlie 

ale z toho dovodu ze cim ma motor vecsi vykon tym sa zaroven to turbo viac nahreje od vyfukovych splodin 

a potom ten vzduch co to turbo tlaci do motora sa moc nahrieva od zeraveho turba

teplejsi vzduch = nizsia hustota vzduchu = dostanes menej vzduchu do valcov =znizi sa vykon  motora 

preto sa tam dava coler aby sa teplota vzduchu znizila  a do valcov dostalo viac vzduchu  ale dava sa len u tych vykonnejsich verzii

toto je u turbodizlov normalne aj ked to ma ten coler  ze v zime auto pocitovo taha lepsie  a naopak v lete ked je horuco taha pocitovo slabsie 

moj nazor je ze ak by si to dal nacipovat  tak sa oplati ten coler spravit 

ale  inak zbytocna robota  osoh takmer ziaden ba naopak  sa ti moze stat to ze to turbo bude mat pomalsi nabeh  koli tomu ze ked tam das coler a priidavne ( dlhsie hadice) zvecsis objem sacieho traktu  a turbu (bez cipu) bude par desatin sekund trvat dlhsie nez ten saci trakt natlakuje 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave nejvetsi problem je to siemens a nema cerpadlo v nadrzi. Nevite nejake upravy pro zatim? Chci mozna investovat do naky predelavky. 100% bosch. Jdou tam dili z 80 to vim ale nevim jestli treba neco z 2.2 nebo tak neco? Prave mam rad sveho pezota vim 66kw ale nekdo mi rikal ze 80 je stejny motor ale jina mapa cooler a chtel bych s nim jit nahoru. A co treba pretlak turba? neda se tam nak vymenit za jiny? (vic baru) nevim jak treba muzu menit a tak. Jsem vdecny za kazdou radu dekuji. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle asi nechceš slyšet, ale musím to napsat: Prodej a kup silnější. Třeba RHR s 100 kw. A kdyz k tomu dáš chip, bude ti mít cca 120 kw. To už by mohlo stačit a netřeba vymyslet nějaké úpravy, o kterých toho sám moc nevíš. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...