Jump to content
Sign in to follow this  
loucnak

ztrácení chladící kapaliny

Recommended Posts

Dobrý den, 

na svém vozidle peugeot 207 1.6 HDI jsem zaznamenal ztrácení chladící kapaliny. Zjistil jsem, že postupně vykapává z nějaká plastové trubky která je zezadu motoru nad pravou poloosou, V uvedené trubce je nějaký záslep který je zajištěn sponkou. Nemá někdo zkušenost jak je záslep v uvedené trubce těsněn? Typuji to na nějaký O-kroužek, ale raději se ptám....pokud někdo ví, poradil by jaký rozměr, nebo typ těsnění, nebo O-kroužku?

Předem děkuji za rady...

je to O kroužek, venek 26.9mm, vnitřek 19.6mm, průměr kroužku 3.65mm

O kroužek má OEM číslo 1338 G5--koupíš v autorizáku,  plast. špunt OEM 1306 J6

drží to příchytka OEM 1338 C3--je to taková drátěná ocelová sponka, koupil bych ji taky, ta stará asi uhnila a proto to teče...

tak jsem zjistil i ceny--O kroužek 140 Kč, spona 48 Kč, a ten plastový špunt krásných 233 Kč :mrk, tady je vidět, že žijou z prodeje náhr. dílů...

Edited by ozzy56

Moc děkuji za radu:supermyslel jsem si, že tam bude něco takové. Teď musím počkat až se zas dostanu na kanál a pak to hned přetěsním.

Můžu se zeptat k čemu to slouží? Je to na vypouštění vody z motoru, nebo to má jinou funkci?

před 10 hodinami, ozzy56 napsal:

tak jsem zjistil i ceny--O kroužek 140 Kč, spona 48 Kč, a ten plastový špunt krásných 233 Kč :mrk, tady je vidět, že žijou z prodeje náhr. dílů...

Bych rád potkal tvůrce těchto cen (a cen dílů všeobecně).... Asi bych se ho zeptal co zobe.... :bacha

před 2 hodinami, loucnak napsal:

Moc děkuji za radu:supermyslel jsem si, že tam bude něco takové. Teď musím počkat až se zas dostanu na kanál a pak to hned přetěsním.

Můžu se zeptat k čemu to slouží? Je to na vypouštění vody z motoru, nebo to má jinou funkci?

mno, na Servisboxu píšou, že je to na napouštění vody,:mrk, na jiné stránce pro vypouštění vody, a zase jinde je to příruba pro čidlo :mrk, nevím které hovado si na přeložení najali, protože konkrétně překlad Servisboxu do češtiny je ubohost :roker

Překlady jsou dělány strojem.

Ceny dílů musí započítat jejich dlouhodobé skladování, evidenci, inventury a několikerý převoz. Výrobní cena hraje pramalou roli. Pokud jste někdy podnikali, tak to víte. Skladník nepracuje zadarmo, sklad má svou cenu (i budova a technologie), ani zásilková služba nejede zadarmo.

Krom toho existuje druhovýroba za levněji.

loucnak: stav se u Nečase v Zábřeze, nejjednodušší řešení. Než bys to sháněl, obednával a sám montoval na kanále.

Edited by P607Olda

K Nečasovi jezdím...tohle se mě zdá zbytečné ho navštěvovat a platit za práci...Koupím materiál a :rokerza hoďku není co dělat:D

Kapalinu mám....jinak jsem objednával nějaký díly na STK a při té příležitosti sehnal těsnící O-kroužek za 3 koruny....pokud bude sponka v pohodě tak nemusím kupovat v autorizáku nic:roker

Ahoj. Mám motor 1,4 Vti 70Kw 8FS a problém s plastovým obalom na termostat ktorý keď sa zohreje a systém natlakuje tak slzý-tečie. Stretol sa niekto s takýmto problémom? Je plastový obal jeden kus spolu s termostatom alebo sa to dá pretesnit? Akú má mať teplotu otvárania? 103,105 alebo 107C nie je to moc.Aka je teplota na originál.Je to na zle dostupnom mieste a naviem pozrieť označenie.

Ahoj, komora je vcelku s termostatem, pokud je prasklá, musí se vyměnit celá. Dá se vyměnit pouze těsnění mezi motorem a komorou, pokud to prolíná tam. Jinak kupuj podle VIN vozu a oem čísla.

Takže podle VIN je oem: 98 109 168 80 a k tomu nové těsnění, pokud nebude součástí balení Oem: 1340 88. Teplotní čidlo by mělo být na komoře oddělitelné, takže stačí namontovat na novou komoru.