Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

ztrácení chladící kapaliny


loucnak

Recommended Posts

Dobrý den, 

na svém vozidle peugeot 207 1.6 HDI jsem zaznamenal ztrácení chladící kapaliny. Zjistil jsem, že postupně vykapává z nějaká plastové trubky která je zezadu motoru nad pravou poloosou, V uvedené trubce je nějaký záslep který je zajištěn sponkou. Nemá někdo zkušenost jak je záslep v uvedené trubce těsněn? Typuji to na nějaký O-kroužek, ale raději se ptám....pokud někdo ví, poradil by jaký rozměr, nebo typ těsnění, nebo O-kroužku?

Předem děkuji za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to O kroužek, venek 26.9mm, vnitřek 19.6mm, průměr kroužku 3.65mm

O kroužek má OEM číslo 1338 G5--koupíš v autorizáku,  plast. špunt OEM 1306 J6

drží to příchytka OEM 1338 C3--je to taková drátěná ocelová sponka, koupil bych ji taky, ta stará asi uhnila a proto to teče...

tak jsem zjistil i ceny--O kroužek 140 Kč, spona 48 Kč, a ten plastový špunt krásných 233 Kč :mrk, tady je vidět, že žijou z prodeje náhr. dílů...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuji za radu:supermyslel jsem si, že tam bude něco takové. Teď musím počkat až se zas dostanu na kanál a pak to hned přetěsním.

Můžu se zeptat k čemu to slouží? Je to na vypouštění vody z motoru, nebo to má jinou funkci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, ozzy56 napsal:

tak jsem zjistil i ceny--O kroužek 140 Kč, spona 48 Kč, a ten plastový špunt krásných 233 Kč :mrk, tady je vidět, že žijou z prodeje náhr. dílů...

Bych rád potkal tvůrce těchto cen (a cen dílů všeobecně).... Asi bych se ho zeptal co zobe.... :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, loucnak napsal:

Moc děkuji za radu:supermyslel jsem si, že tam bude něco takové. Teď musím počkat až se zas dostanu na kanál a pak to hned přetěsním.

Můžu se zeptat k čemu to slouží? Je to na vypouštění vody z motoru, nebo to má jinou funkci?

mno, na Servisboxu píšou, že je to na napouštění vody,:mrk, na jiné stránce pro vypouštění vody, a zase jinde je to příruba pro čidlo :mrk, nevím které hovado si na přeložení najali, protože konkrétně překlad Servisboxu do češtiny je ubohost :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Překlady jsou dělány strojem.

Ceny dílů musí započítat jejich dlouhodobé skladování, evidenci, inventury a několikerý převoz. Výrobní cena hraje pramalou roli. Pokud jste někdy podnikali, tak to víte. Skladník nepracuje zadarmo, sklad má svou cenu (i budova a technologie), ani zásilková služba nejede zadarmo.

Krom toho existuje druhovýroba za levněji.

loucnak: stav se u Nečase v Zábřeze, nejjednodušší řešení. Než bys to sháněl, obednával a sám montoval na kanále.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj. Mám motor 1,4 Vti 70Kw 8FS a problém s plastovým obalom na termostat ktorý keď sa zohreje a systém natlakuje tak slzý-tečie. Stretol sa niekto s takýmto problémom? Je plastový obal jeden kus spolu s termostatom alebo sa to dá pretesnit? Akú má mať teplotu otvárania? 103,105 alebo 107C nie je to moc.Aka je teplota na originál.Je to na zle dostupnom mieste a naviem pozrieť označenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, komora je vcelku s termostatem, pokud je prasklá, musí se vyměnit celá. Dá se vyměnit pouze těsnění mezi motorem a komorou, pokud to prolíná tam. Jinak kupuj podle VIN vozu a oem čísla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže podle VIN je oem: 98 109 168 80 a k tomu nové těsnění, pokud nebude součástí balení Oem: 1340 88. Teplotní čidlo by mělo být na komoře oddělitelné, takže stačí namontovat na novou komoru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...