Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 2.0 16v RFN netáhne a zhasne


Slayer

Recommended Posts

Ahoj.

Opět potřebuji poradit ..

Dělo se mi sporadicky, ale dnes jsem málem nedojel... Motor při sešlápnutí plynu má hluché místo, jako by se dusil - je to hezky slyšet na starším videu (čas 00:17)

Většinou se nic jinak nedělo, ale dnes začalo auto za jízdy zhasínat - chci přidat, přestane táhnout a vypne... nastartuju a znova se opakuje. Po nějaké době neudržel ani volnoběh.

Cca 2 měsíce zpět diag Delphi vypsala chyby ohledně Antipollution fault, která mi vyskočila, ale auto normálně jezdilo

P0400 recirkulace spalin,

P0215 elektromagnet vypínání motoru,

P0341 snímač polohy vačky

P0351 obvod zapalovací cívky

 

Může někdo napsat nějaký nápad, čím by to mohlo být? 

Předem díky všem

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Update:

Tak domů jsem tak nějak dojel... Stále pod plynem, minimálně 2000ot, jinak chcípnul. Prošel jsem co se dalo, odpojil nějaké snímače, ale beze změny. Auto se  furt dusí, pokud ho udržím v chodu, tak stejně nepřidám, prostě jakoby nemá vzduch. 

Někdo mi radil EGR, lambda, katalyzátor... Mohlo by být? A nebo ještě souvislost s mým starším problémem s odvětráním klikovky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lambda ne,katík by musel být ucpaný keramikou...no možná ti nefunguje odvětrání klikovky ve ventilovým víku??to ti dělá od doby co vyházel motor olej?

MAP senzor je ten vepředu ze sání na tom videu s modrým štítkem....

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Slayer napsal:

Charlie1... Dá se říct že ano. Dnes jsem tu hadici rozebral a byla opět plná emulze vody a oleje... Vyčistil, vrátil, ale stav stejný. 

To je fakt divný?nemá se čím tak rychle plnit,podle mě tam nefunguje ta mebrána a pouští to olej hned do tý hadice byla plná?foto nemáš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo MAP senzor by to mohl byt, zvlast jestli se do sani dostal olej pri tom pretlaku diky ucpanymu odvetravani, taky mi spatnej MAP podobne odstavil motor, ze se nedalo jet, chcipalo a z vyfuku sel neskutecnej smrad a cernej dym

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...