Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

V zimě pod -5 C nejde řadit....asi zamrza...Poradíte mi co stim?


bobikamen

Recommended Posts

dej VIN, kouknu se, zda máš na převodovce kontrolní-napouštěcí otvor

olej se dá nalít i odvzdušnovacím otvorem--taková plastová krytka u spínače couvačky nahoře na převodovce, nalij celé 2 litry oleje

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud ti řazení zamrzá až pod minus 5, tak už to neřeš--má být teplo...:D

jinak se mohla dostat voda do lanek řazení (od šaltpáky k převodovce)

P.S. jak teď bylo ráno k minus 20, taky se nedalo řadit ihned po rozjezdu :bojim--chtělo to pár desítek metrů ujet, aby se převod. olej dostal na ozub. kola a synchrony, protože ty byly v tom mrazu ,,slepené'' ztuhlým olejem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 pokud je olej v převodovce vyměněný, tak zbývají opravdu už jen lanka od šaltpáky k převodovce, zkusit vyfoukat stlačeným vzduchem (auto na noc do tepla) a pak stříknout injekč. stříkačkou nějaké mazivo...

protože když po 5 kilometrech jde řadit už normálně, tak seřízením řazení to nebude, stejně tak to nebude nějakým problémem přímo v převodovce....,někde je tam prostě voda a ta zmrzne :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Objednávají se podle VIN. U některých provedení se mění samotné lanovody, jeden stojí asi 1200 - záleží, zda ti blokuje jen pohyb v jednom směru (vodorovně, svisle) a zda chceš vyměnit jen jeden, nebo raději rovnou oba. U některých provedení se mění i ta krabice pod rychlostní pákou (4000). Obrať se na jarokare, aby ti vytipoval, co potřebuješ. Já to neumím určit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, antonin.simr@gmail.com napsal:

Ahoj ... mám stejný problém. Pomohla výměna lanovodů ? Kolik a kde se dá sehnat prosím ? Peugeot 307sw  r.v. 2004 1,6HDI  80kw. Díky za radu.

 

obě lanka řazení (sada) stojí 4924 Kč, s krabicí (řadící pákou) pak 6010 Kč v autorizáku

pokud dáš auto do tepla na 24 hodin a řazení je pak OK, stačí lanka povolit na převodovce a svěsit dolů--někdy to pomůže, voda vyteče, zpravidla těm lankám nic není, jen v bowdenu zmrzne voda...,někdy pomůže vyfoukat vodu stlačeným vzduchem (auto v teple), musí se sundat výfuk a tepelné štíty, aby ses k tomu dostal...,předpokládám, že olej v převodovce je OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já měl - viz jiný příspěvek problém s řazením také. Někdy nešla 1 nebo R zařadit napoprvé. A 4 trochu drhla při vyřazování - musel jsem trochu silou. Byl jsem s tím v servisu a pročistili a promazali kulisu. A výrazné zlepšení. Parkuji trvale venku a ano, ze začátku je to trochu v medu, ale pak už to šlape jak má...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...