Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Totální únik oleje


hampl70

Recommended Posts

Ahoj chlapi,dnes ráno -10stupnů po nastartování nepravidelný chod dým modrý z výfuku.Kontrola oleje mimo rysku.Autem jezdí manželka nic neavízovala.Svítí olejnička.Tak jsem olej dolil asi 3 litry.Zkusil jsem nastartovat a opět oblak dýmu.Tak jsem to radši stopl.Poradíte co by to mohlo být? Motor benzin 2.2.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi by to chtělo víc specifikovat o jaké auto se jedná. Co si pamatuju tak některé motory speciálně benziny mívali problém s takovémhle počasí že zamrzalo odvětrávání klikovky a pak to dokázalo natlakovat takovým způsobem že to za chodu dokázalo vyházet olej ven přes měrku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj,včera jsem  se pustil do odhalení uvedené poruchy.Napíchl jsem na Delphinu a zjistil 1338 vynechávání druhého válce-trvale,0302válec 2 detek.chyba zapal.-trvale a 105 snímač tlaku sac.potrubí-přerušovaný.Provedl jsem výmaz a sundal zapal.lištu vyndal svíčky-žádná hrůza.Co jsem objevil pod zapalovací lištou-hromadu šlupek od lískových oříšků.Vyluxoval ,očistil svíčky,svíčky jsem prohodil abych zjistil zda není ta na 2 válci vadná.Nastartoval a hle motor šlape jak hodinky-žádné kouření.Voda se neztrácí a ani olej.Je možné aby v extrémních mrazech něco zamrzlo a bralo olej do sání?Ještě rozeberu box sání zda tam není mastnota.Jak jsem psal ,že jsem dolíval olej,tak ve skutečnosti jsem dolil 1,5l.Vzhledem k tomu,že olej nebyl dolíván podle záznamu cca.za 6tis.km tak předpokládám,že byl regulérně spotřebován.Ten oblak dýmu byl ve skutečnosti asi nespálené palivo a vodní páry-studený motor minusová teplota .Co si myslíte?Ahoj Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...