Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot Partner - výměna spínací skříňky


Jana Mašková

Recommended Posts

Ahojte, máme doma starého pažouta parťáka. Sloužil manželovi k podnikání a nyní ho využíváme na převoz různého materiálu na zahradu. A teď problém. Nejde otočit klíčkem, tudíž nejde ani odvézt do opravny. Dle tvrzení opraváře se bude jednat o drahou opravu (cca 10 000 Kč). Není nějaký způsob, jak to vyměnit svépomocí? Auto je fakt staré a investovat do něho tisíce se nám (popravdě) nechce. Děkuji za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zmen servismana , vymeni sa mechanicka alebo aj elektricka cas spinacky a ide sa dalej treba aj klucik od tej spinacky

diely z vraku samozrejme  za robotu by som mu dal maximalne  1000 kc robota max 2 hodiny ked sa nedari 

akurat budes mat dva kluciky to je nevyhoda 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozri pokial je to srot 

a chces to len spojazdnit tak kluc nechas v zapalovani koli imobilizeru 

 hrube  kable od spinacky vycvakat a dat na tie kable druhu elektricku spinacku  bez imobilizeru  nejaky otocny prepinac na nu dorobit ,starter na tlacitko  niekam to upevnit do palubovky 

snad by to takto mohlo ist 

samozrejme najprv by som to vyskusal poprepajal kable aby mi zasvietili kontrolky potom kablom nastartoval ak by to fungovalo spravil by som to takto toto ta vyjde tak  1500-2000 kc s tym \e zaplatis elektrikara

ale najskor by som nasypal do vlozky zamku spinacky  grafitovy prasok ci sa nahodou nerozchodi 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

imobilizer neries /chcu ta kus podojit z penazi/, nic netreba kodovat.....nechas si povodny obal , vymenis planzetu z novej spinacky...

....skusit riadne a dlho vystriekat wd  spinacku , kde sa vklada klucik....vyplavit necistoti a vlozit kluc a stale do okola....to pomoze ,ak v poslednej dobe sa zacal tazsie otacat klucik...

ak nepomoze ..odpilit zamok volantu...vybrat elektricku cast...vlozit kluc do spinacky a skrutkovacom otocit el castou a vrcis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vladsor ale to neni pre zenu ,ta elektricka cast sa sama nevracia spet  si viem predstavit jak tam toci srobovakom a potom spet a  nechtiac vypne motor  lebo tam sa blbo hladaju polohy 1,2,3  a hlavne ostat v zelanej polohe 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdi všeuměla, který to opraví, zeptej se v hospodě, v okolních vesnicích, nikoli v autorizovaném servise (ti by si započítali i odtahovou službu:mrk).

Informace postupně:

- zkuste to ještě prostříkat, u klíčaře prodávají spreje na uvolnění zámků

- demontoval by to ten "všeuměl", celá elektrická část zůstane a opravovat se bude jenom mechanická

- mechanickou část zanést ke klíčaři, umí to rozebrat a repasovat podle stávajícího klíčku - je lepší přinést neopotřebovaný rezervní klíček - stojí to asi 500 a pak namontovat zpět

- nebo mechanickou část nahradit jinou z vrakáče, měli byste dva různé klíče - pozor, i k tomuto "novému" klíči je vhodné udělat si kopii

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...