Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna klínového řemene včetně napínacích kladek Peugeot 308 SW 1,6 e-Hdi 84 kw 2013


dkarpise

Recommended Posts

Dobrý den, máte zkušenost s výměnou klínového drážkového řemene včetně  napínacích kladek? Jde o motor 1,6 E-Hdi start stop systém se startováním pomocí reverzního alternátoru. Po cca 57 tisíc. km se 1/3 řemene na vnější straně vypařila. Zvuk motoru je v pořádku ale vypadá to, že asi dochází k poškozování řemene z horní části napínací kladku tam, že byl vidět kord v cca 1/3 a pak se daná část oddělila.Máte někdo s touto závadou zkušenost? Dle servisní knížky by měla být životnost 120 tisíc km.

Děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím, měl jsem ten samý problém cca. 55 000 km. jsem zjistil přesně tu samou závadu.Nechal jsem to opravit v servise Auto hruška neměl jsem čas zhánět díly odjížděl jsem zrovna na dovolenou..Příště si to opravím sám stálo mě to i stou horní kladkou 3 200 kč. přitom se do dá sehnat řemen a kladka do 1200 KČ. a výměna podle mě není moc složitá.

Celkově se mi zdá ten řemen moc napnutý asi kvůli tomu start stop systému. Jestli se to bude muset měnit co 50 000 tak tomám fakt radost:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...