Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P. 406 klopavé zvuky spod motora/pravého kolesa


SKIMAN

Recommended Posts

ahojte,

chcel by som sa Vás opýtať, čo môže spôsobovať taký klopavý zvuk spod auta.

Prejavuje sa to tak, že keď idem veľmi pomaly cez nejaký hrb alebo jamu, tak mi z pravej strany auta začne vydávať taký klopavý zvuk a opakuje sa to pri každom ďalšom pomalom prejazde. Keď idem rýchlo tak to nie je počuť. Skúšal som s autom kmitať z boka na bok a vtedy mi to vydávalo tiež ten zvuk, zdá sa mi akoby to išlo od spodu motora akoby. 

Ďakujem za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guľový čap bol menený pred 40 000 km tak isto aj tyčka stabilizátora aj čap riadenia v  tom istom čase.

Akurát som teraz prešiel 100 km s autom a klepalo to stále tak isto keď som išiel po rovine aj po hrboch.

Nemôže to byť niečo s homokinetickým kĺbom alebo nebodaj prevodovkou alebo silentblokom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozri ulozenie stabilizatora  tie gumene silentbloky 

respektive to preventivne vymen blbo sa to identifikuje ako zavada preto je to lepsie rovno vymenit  stoji to len par eur 

je treba odlahcit podvozok a odpojit tycky aby sa to dalo s istotou identifikovat ako zavada 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inak k tomu gulovemu capu, resp. takto.... ak to bolo menene pred 40k tak kludne moze byt znovu na odpis ak to nebola naozaj kvalita, uz som sa stretol aj s tym ze lacnejsie nahrady nevydrzali ani 30k, ak je starsie vozidlo tak su tam vole a tie rychlejsie opotrebovavaju vsetko okolo seba

ale suhlas, moze to byt vselico ohladom zavesenia/riadenia, treba dat na zvihak a pozriet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele, vzhledem k dnešní kvalitě dílu z druhovýroby bych se argumentem "mají najeto jen 40tis km" moc neoháněl. A je jedno, jestli to je Meyle, Febi nebo Starline. Z mojí zkušenosti, všechno stejný šunt. 

Já měnil např ložiska v předních kolech před dvěma lety (40tis km) a myslel si, že už o nich na tomhle autě nikdy neuslyším. A hučely znova jako prase. Obě ložiska totálně vydřený. To samé řemen příslušenství s kladkama, stejná životnost jako ty ložiska... Lanka k ruční brzdě od ATE už ani nekomentuju... :grr

Dost mě to na tomhle autě otravuje, co vyměním a předtím to drželo třeba od výroby, to následně měním co dva roky. 

Sice nevím, co je zdrojem těch zvuků na tvém autě, ale to, že jsi něco měnil před 40tis km neznamená, že to není v háji znova... bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...