Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lambda sonda


Kukajz

Recommended Posts

Ahojte, dnes som si robil diagnostiku a našlo mi chybu viď príloha. Kontrolka motora mi nesvieti a ani nesvietila. Po vymazaní chyby už chyba nenaskočila. (teda nemal som naštartované). Auto ide aj išlo normálne. Čo sa mohlo stať? Zajtra idem na STK a EK. Dúfam že prejdem.

20180215_171247.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tááák a mám to za sebou! "Spôsobilé" :D Trošku sa trápil pri emisnej, nechcelo to klesnúť na voľnobehu do zelených políčok, ale nakoniec pridal plyn na minútu a už to klesalo. Povedal že je to všetko v poriadku, že je málo rozpálený katalyzátor.

Ale teraz by ma zajímala tá hodnota teploty vody 103°C Jemu ukázalo 104°C, ale to vôbec neriešil. Má to nejaký vplyv na chod motora či spotrebu, alebo na niečo iné? Predpokladám, že bude asi zlé čidlo teploty... Je nutné to vymeniť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si myslel, že by mala mať 90°C ako ukazuje vnútorný budík. No ale keď to nemá žiaden vplyv, tak na to :) Po prípade, niekedy cez leto chcem riešiť kúrenie, lebo mi to kúri veľmi slabo, tak to čidlo rovno vymením. Pozeral som a stojí 5€

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budík v autě ti bude ukazovat vždycky kolem 90°C , pokud bude motor v provozní teplotě , je to tak schválně , aby lidi neplašili , že jim ručička lítá v rozmezí cca 20°C . Samozřejmě , když se teplota dostane mimo tohle rozmezí , tak ručička buď spadne nebo naopak vylítne s rozsvícením kontrolky teploty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...