Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motorola Moto X4


TomasARN

Recommended Posts

Ma niekto skusenost s telefonom Motorola Moto X4, verzia s 4GB RAm a 64 GB interna pamät ? Rozmyslam nad tymto telefonom, chcem vodeodolny. Roky pouzivam iba Sony vodeodolne telefony, ale teraz je Motorola za dobru cenu. Moja posledna skusenost s motorolou bola vela rokov dozadu, ked som mal Motorolu D160

Upraveno uživatelem TomasARN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Lenovo (Moto) bych nebral. Nepodpora, aktualizace a patche horší snad než Samsung. Dostaneš jednu a konec. Servis/reklamace, děs, manželka má G4 Plus, ještě v záruce, pořád se řeší stejný problém (náhodné restartování telefonu), půjde z domu. O foťáku ani nepíšu, ten je G4 Plus taky otřesný. Ta X4 má v základu Nougat (7), takže bez Treble a aktualizace o Lenova. Kup rovnou něco vydaného Oreem (8), co má treble (muselo mít, telefony přímo s oreem musely mít treble z výroby, telefony s nugátem mají upgrade na oreo proprietární, žádného dalšího už se u Lenova nedočkáš).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motorolu převzal Google (2011), vybrabčil z ní, co se mu hodilo (divize vlastnila spoustu zajímavých patentů) a prodal ji Lenovu (2014). Řad Moto měla být vlaková loď Lenova, ale je to otřes, otřes a otřes. Podpora neexistuje, v ČR tedy děs, už rok řešíme padání telefonu. Aktualizace na G4 Plus byla 2x, pak už nic, Oreo ani náhodou. Podobné zážitky mají s Lenovem i kolegové (není to Moto).

P.S. jakou máš poslední aktualizaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam viac telefonov, viacerych vyrobcov a tak nie je ani bezpecnostna aktualizacia z juna. Na motorole mi chodi v polke mesiaca bezpecnostna aktualizacia z predchadzajuceho. Nemozem ho vykonovo porovnat so Samsungom alebo Sony, na druhu stranu je o dost lacnejsi a splna moju modmienku, vodotesnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám telefony dva, na obou jsem tedy měl jak červenec, tak už mám srpen. Ještě o prázdninách očekávám minimálně na jednom Pie.

To, že telefony aktualizaci nemají neznamená, že aktualizace nevyšla. Pokud telefon vyšel s Nugátem, tak je jen na výrobci, jestli ji vydá. Lenovo na zákazníka se*e.

Screenshot_20180814-130707.thumb.png.40242b292390a3535eacc387fb9066d5.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj pri Lenove to zalezi od modelu, na G4 si Oreo nedostal a tu mam kazdy mesiac aktualizaciu, ale telefon patri do tej lacnej kategorie, napriklad fotak nic extra, je dobry na bezne snimky, ale nic extra sa ocakavat neda. Do teraz som mal vzdy vlajkovu lod od Sony, ale ich cena je vzdy okolo 800 eur, teraz som zvolil lacnu variantu, pricom bola podmienka vodotesnost a co najväcsie vnutorne ulozisko a to splna a funguje bez akehokolvek zamrzania alebo sekania

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jedu na Nexusu 6 s poslední Androidem 7.1.1 a vůbec nic mi nechybí a nikdo mi telefon nehacknul, abych potřeboval mít super nejnovější buildy Androidu....

Trochu mi tento hon přijde jak mít co nejvíc megapixelů na foťáku atp... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nejde o megapixely na foťáku, jde o to, že systém je plný chyb, které tě prostě začnou s*át. A to včetně vestavěných aplikací. Obvykle to řeší aktualizace, i na tom Nexusu google vydává aktualizace. Nemusíš mít novou verzi OS, je ale dobré, když chyby někdo opraví. Google to v OS udělá, ale pokud telefon není "project treble", je jen na výrobci telefonu, jestli aktualizaci vydá nebo ne. A Lenovo a Samsung patří k těm nejhorším, co se na trhu dá vůbec pořídit. Právě telefony s Oreem v základu už museli být "treble" - oddělené device tree od OS, takže o aktualizaci OS se postará google nezávisle na výrobci. Což chápu, že může být pro mnoho výrobců nepříjemné, podporu ukončují právě proto, že potřebují ovcím vnutit něco, bez čeho nemohou žít. Často to byla právě nová verze OS

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...