Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ekologická likvidace vozidel


frana09

Recommended Posts

  Dneska jsem byl v servisu a bylo mi zděleno že mi už dlouho nevydrží.  Koupil jsem špatné auto a přý to dlouho nevydrží, spojka hlavně a Stk prý neprojdu, je to bourané ale není to vidět (   407 SW (6E_)     1.8    kombi  2004)  Cpát do toho peníze prý nemá cenu ( Nevíte jak mám postupovat když mi auto odejde třeba na silnici zavolám odtahovku a dát to na  Ekologickou likvidaci vozidel  ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavoláš firmu, která ekologickou likvidaci provádí (má oprávnění), ona si auto naloží a Tobě dá potvrzení. S potvrzením si dojdeš na evidenci vozidel vrak vyřadit a nezapomeň pak i zrušit povinné ručení.

Jsou firmy, které Ti za vrak dají i nějaké drobné, stačí projít nabídky.

 

Mimochodem, nic proti Tobě, ale asi jsi nejlínější člen klubu. Stačí použít tento odkaz ;)

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych nerekl nejlinejsi, napada mne uplne jiny privlastek.......

taky dost zalezi jaky mas z auta pocit a co to je za servis. Prijdes mi jako kdyby ti nekdo rekl skoc z okna v sedmem patre a ty se sem prijdes zeptat zda muzes..................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Péťa napsal:

Zavoláš firmu, která ekologickou likvidaci provádí (má oprávnění), ona si auto naloží a Tobě dá potvrzení. S potvrzením si dojdeš na evidenci vozidel vrak vyřadit a nezapomeň pak i zrušit povinné ručení.

Jsou firmy, které Ti za vrak dají i nějaké drobné, stačí projít nabídky.

 

Mimochodem, nic proti Tobě, ale asi jsi nejlínější člen klubu. Stačí použít tento odkaz ;)

Zrovna na tyhle 3 firmy jsem psal a odpověd jsem nedostal. Vím že existuje googl.

Screenshot_6.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Scratch napsal:

ja bych nerekl nejlinejsi, napada mne uplne jiny privlastek.......

taky dost zalezi jaky mas z auta pocit a co to je za servis. Prijdes mi jako kdyby ti nekdo rekl skoc z okna v sedmem patre a ty se sem prijdes zeptat zda muzes..................

Je to Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S a měl jsem to v servisu Domanský. Udělal mi rozvody, výměnu filtů, oleje. Měl to zvednutý a říkal že péra jsou v ...., je tuknutý levý nárazník (prý stímto neprojdu na STK) a hlavně že je špatná spojka ta až odejde tak to nemá cenu dávat dohromady, prý by stála oprava víc jak celé auto. Proto se ptám na odtahovku a likvidaci.

IMG_20180202_084738.jpg

Screenshot_9.png

Screenshot_7.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, frana09 napsal:

I kdyby to stálo 5000Kč a ještě by to tak rok až dva jezdilo tak to klidně dám, musím se podíat po servisu v Praze a napsat jim.

si tu děláš srandu nebo co? chceš to dát na likvidaci, kde ti sotva někdo něco dá (třeba jsou firmy co inzerují, že něco dají,ale skutečnost je i jiná) Charlie ti nabídne 1000 kč a ty napíšeš tohle? co to jako je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mi tam všechno napovídal že to nebude dlouho trvat a auto prostě půjde do šrotu že je staré opava by stála více jak celé auto no nevím co si otom mám myslet. Zajímalo mě co bych měl dělat kdyby se to stalo.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na autorizák se u 14 let starého vozu rovnou vyprdni. Z toho co píšeš nechápu proč by auto mělo být na odpis - spojka se nechá vyměnit, nárazník seženeš z vrakáče při troše SNAHY a štěstí a můžeš frčet na STK. Nevím sice za kolik jsi auto koupil, ale to, co píšu vyjde (jak jsem psal, při troše snahy a štěstí) třeba na 10.000 a pak můžeš vyjde-li technická a emise 2 roky jezdit a třeba se mezi tím koukat po něčem novějším, či v lepším stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ty koupíš auto jen tak, ani by jsi věděl co to bude obnášet a hned myslíš na likvidaci po měsíci. Takže jsi to auto jako dostal jen , aby jsi ho odvezl?

Vždyť ti rozvody musely stát cca 7  atd. No nic. Jak to vidím plast se dá svařit a třeba přetřít barvou (záleží jestli to chceš) stačí izolepa a máš to taky ok. O technické bych se v tomhle nebál, to spíš se kouknout na spodek=spodní čepy (nešvar 407) , tlumiče a jasně brzdy, i ručka má tendenci se vytáhnout,zareznout. Kouknout se na zadní stěrač jestli stírá-zarezává (ale to by taky neměl být problém, aby auto neprošlo). No jak čtu články tak emise a emise, takže kaťák.

A záleží zase opět na tobě co s tím chceš dělat, já třeba do svého investuji stále i když hodnota auta je úplně jiná. Ale stále si říkám, že když opravím tohle auto, tak za ty prachy jiné neseženu a když nějaké seženu (za velké prachy) tak stejně ho budu opět opravovat a o novém autě mě přešlo uvažovat. teda já, protože jsem se nechal rozmazlit tak nějak výbavou a pohodlím a auto za 600 a více opravdu dávat nehodlám. Takže jedině ojetiny a prostě být smířený, že opravy budou stále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Charlie 607 napsal:

Tak u Peugeotu s běžnýma cenama originálních dílů to snadno bude stát víc než je cena auta, tak ale můžeš se poohlédnout jinde a použít aftermarket díly. Ale koupit auto, udělat na něm servis a dát ho do šrotu, to mi hlava nebere.

Nechci ho vyhodit, bojím se že mi odejde na křižovatce a co ???

 

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněna prapodivná citace - necitace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Scratch napsal:

taky nesmis s timhle jezdit do autorizaku...... jejich cena prace a nahradnich dilu je jinde. Mas nejakeho znameho servismana?

Právě že v Domanským ale jak nad tím přemýšlí tak oni k tomu přistupujou úplně jinak než v jiném servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...