Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Venovo " cé dvojka "


Recommended Posts

Tak jsem si pořídil " novou " hračku. Citroen C2 1,4 54 kw. r.v. 2004 auto původem z Reichu . Ke mě se dostalo od dcery bráchovo kamaráda která ho měla na rozjetí po získání ŘP která si místo toho pořídila větší auto kvůli rodině.  Tak jsem se toho mrňouska ujal za slušný peníze. Zatím jsem mu doplnil povinnou výbavu o PHP( hasičák) , v plánu jsou ještě přesné gumové koberce, ofuky, LED denní svícení, okenní folie. Má drobné kosmetické problémy tak na těch máknu až bude vhodnější počasí. A budu muset sehnat kola resp. sadu ráfků. Fotky doplním později.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to sice není, ale já to mám trochu jinak. Otec se skoro celý profesní život živil hasičinou  dost dlouho dělal " mokrého " a když skončil s " mokrou " prací tak pokračoval " suchou " hasičinou. Já jsem se za " mlada " okolo hasičiny taky zkoušel motat bohužel nějak jsem to nezvládal časově takže jsem to vypustil.  Ale z té doby mi zůstalo takové to " trochu jinak " . Takže pro mě je v autě hasičák nutnost. Ještě musím sehnat kladívko na okna s řezákem pásů. A pak bude " moje " povinná výbava kompletní. WP_20180219_010.thumb.jpg.be7b7360df25cff144f4c721d801ed17.jpgWP_20180219_011.thumb.jpg.385967b87ba5158f5baae4d18e8ed228.jpgWP_20180219_012.thumb.jpg.a1a52ad00af9da422c1cfdc646f19498.jpgWP_20180219_013.thumb.jpg.19edefcca0e5e042317bc3dce0aaa79d.jpg

 

Pro rýpavé po vyfocení jsem to zaparkoval jako normální člověk podle chlívku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čeče to Ti jen připadá. ale je fakt že jeden z důvodů proč jsem se jí ujal je že má " nevšední " design.  Už mám vcelku rozmyšleno co se s ní bude v následujících měsících dít. Ale myslím si že by to mohlo být zatím zahaleno tajemstvím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak cé dvojka dostala nové kotouče a desky dopředu, dostala také " nová " litá kola. A má přezuto na letní sandálky má také vyměněné flitry a olej, dnes jsem profouknul klimatizaci sprejem to bylo nutné udělat. No a trocha rozmazlování nové ofuky na okna a nové koberce.  Taky jsem na autíčko přidal trochu odrazovkového materiálu. Natřel jsem bubny a brzdiče aby to trochu vypadalo když tam jsou ty liťáky.

WP_20180428_001.thumb.jpg.840d45202644057ca2b85773cf7ce54a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak jsem tuhle neměl co dělat tož jsem se vrhnul na slíbené folie na okna.

 

WP_20180527_002.thumb.jpg.8bdf467499c5a8facafd72e4db67c1cc.jpg

 

WP_20180527_001.thumb.jpg.fadbab68df63c8a6021687577d5769a1.jpg

 

Jsou to takové se zhruba střední propustností nechtěl jsem okna úplně " zaslepit"  stačí to takhle vidět dovnitř moc není ale hlavně interiér se tolik nerozpaluje slunkem. V dohledné době musím vyměnit pružiny na ZN jsou nějaké nemocné. A pak přijde asi velká změna vzhledu ale pořád se nemůžu rozhodnout jestli bude bílozelená nebo modrozelená.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mám podobnou fotku i u 807 tak jsem to cvaknul i u " Mrňouska " WP_20180604_001.thumb.jpg.dd9b0ecb823eff35498035f4fd61691c.jpg

pro vysvětlení v kapse je výstražná vesta, škrabka na okno, vedle je kladívko na rozbíjení oken s řezákem pásů, výstražné světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak já osobně si myslím že co se týče povinné výbavy aut tak by mělo dojít ke změnám. Za mě by tam měl být minimálně hasičák, kladívko na okna, kvalitní lékárnička( bohužel vybavená kvalitním materiálem je to dost přes tři stovky), výstražná vesta pro každé sedadlo, trojúhelník a svítilna.  Lano je zbytečné protože při poměru AUT převodovek k MAN převodovkám ztrácí význam. Navíc osobně bych si na lano nikoho cizího za sebe k autu neuvázal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem proti--hasičák (cca 2kg) je k hovnu, kladívko to samé, s dosavadní lékárničkou není problém (problém je totiž v tom, že málokdo s ní umí ošetřit), vesta i trojúhelík ano, svítilna ne ( mám ji dobrovolně)

na lano nebrat nikoho--ta dnešní auta to nepoberou (hlavně spojky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to tu smrdí trochu OFF TOPICem, ale hasičák bych do auta zavedl také, pokud ho člověk má tak může zabránit velkému požáru (když to stihne včas) a to klidně i kilovkou.. Kladívko mi přijde nesmysl, to už spíš ten řezač na pásy, jinak vest by mělo být tolik kolik cestuje lidí ve voze, trojúhelník je klasika, lékárnička stačí a lano už je dnes taky nesmysl, u většiny pojistek je odtah na několik km zdarma. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Tak CÉ dvojka je u mě něco málo přes rok. Najezdila něco přes 3400km. Pár týdnů ji proháněla ségra protože byla bez auta. Máme za sebou první společnou STK. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to já bych, když už, do auta zabudoval nádrž na hasící pěnu, počítám tak aspoň 500 litrů místo prostoru v kufru včetně plnícho ventilu, pak bych na střechu dal proudnici na tu pěnu - motoricky výškově a stranově ovládatelnou, pro hašení externích požárů a do motorového prostoru pro hašení interního požáru, stejně tak do nádrže. No a když nám to nařídí EU, pak bychom se všichni mohli hasit pěkně navzájem a bylo by nám fajn, jak bychom byli pěkně vyhaslí.

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 6. 2018 at 14:12, ozzy56 napsal:

jsem proti--hasičák (cca 2kg) je k hovnu,...

Podobný názor jsem četl na jiném auto foru od profesionálního hasiče....hasící sprej úplně k ničemu, větší HP 1-2kg jen pro dobrý pocit, jak se požár v autě nepodchytí do půl minuty tak je pozdě....a že sám ho ani v autě nevozí - co má shořet to stejně shoří :D 

Ale já ho v autě mám, takže mám dobrý pocit 😄

Upraveno uživatelem Driver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...