Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

806 100Kw benzín převodovka


jarda.zelvak

Recommended Posts

Ahoj. Prosím o radu.

Peugeot 806 2.0i 100Kw , r.v. 2000, LPG  

Když není motor v tahu - sešláplá spojka, nebo volnoběh - vydává převodovka klepání podobně jako cvrček u kola. 

Než začali tyto zvuky, nešla dobře řadit čtyřka. Ted´ už jde dobře...

Každopádně bych prosil o radu, jestli mohu dát převodovku z 2.0 turbo, nebo prostě z vozu s jiným výkonem, ale třeba stejným rokem výroby.

Případně by mi nevadila delší pětka, nejezdím moc naložený , takže by si s tím motor snad poradil. ? 

Nejsem mechanik, takže prosím o rady pro laika. Díky.

Upraveno uživatelem jarda.zelvak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl tichého cvrčka při pomalé jízdě s vyhozeným kvaltem, nebo sešlápnutou spojkou..... Šacoval jsem to na satelity v diferáku.... Tak jsem difouška vyndal (tady u té převodovky to jde bez demontáže celé převodovky) a nic jsem nenašel.... Tak na to dlabu.... Ty převodovky na motor pasovat budou, ale nutno vzít svoje poloosy, aby pasovaly do té jiné převodovky.... Stejný rok výroby by v tom neměl hrát roli.... Jak se to bude chovat v praxi ? To se dá jen odhadnout a zda ti to bude vyhovovat čort znájet....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem znejistěl. Mechanik mi říkal, že je to převodovka. Doufám, že se neplete a zase se nebude opravovat něco co funguje. Konkrétně mluvil o výměně ložisek, ale za šest tisíc materiál. Tak radši seženu z vrakáče rovnou ojetou celou. Mohlo by to klapnout a vyjít celkové levněji. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Tak radši seženu z vrakáče rovnou ojetou celou." - která na tom může být i hůře....

"Mohlo by to klapnout a vyjít celkové levněji." - nebo i dráže....

6 táců za ložiska....:myslim  Už si to moc nepamatuju, ale některá ložiska budou mít klasický TPRM, některá asi ne.... Rozměry v Peugeotu nezjistíš, leda po rozborce....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš, že je to moc? Bez práce. Na vrakáči mi nabídli za 4 tisíce převodovku a za 2 tisíce montáž. Tak snad hned poznám, jestli je v pořádku. A když jsem četl recenze na tyhle auta o převodovkách nikdo nenapsal ani slovo. Tedy ohledně poruchovosti. jinak na Ebay za ni chtějí 600 euro.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prevodovka z 2.0T pasovat nebude, je to uplne jinej typ, ML5T, kdezto RFN motor ma prevodovku BE4R

rozmery lozisek jsou uvedeny v serviceboxu, chce to znat VIN kod auta za min nez 4000 se ale asi nesezenou, ani kdyz nebudou original, koukal jsem tuhle orientacne na repasovaci sadu prevodovky od vyrobce INA a bylo to tak nejak kolem 4000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...