Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citlivost svetelneho a dazdoveho senzoru


TomasARN

Recommended Posts

Nastavit nelze. Funguje mi to spolehlivě, asi budeš mít problém :myslim  Většinou se to rozhodí při výměně čelního skla. Správně by se měl senzor při výměně skla vyměnit, ale když to nedělají matláci, funguje to i s tím původním. Viz můj případ (tímto zdravím mechoše z DČM :super )  Nemáš tam nějakou nečistotu, nebo něco, co by mu bránilo v "rozlišení"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Se sensorem světla problém nemám to funguje super jak ON tak OFF , citlivostí dešťáku ano , stírá zbytečně každou kapku. Ale co jsem si dnes všiml , jel jsem po dálnici a lehce pršelo a stěrače na AUTO stíraly zbytečně často proto je raději pouštím ručně , sledoval jsem jak auta svítí jen na denní světla a říkal jsem si že  budu muset ručně rozsvítit , dojel jsem auto a jak cákala od něj voda pustil jsem stěrače na AUTO jednou dvakrát setřely a pak jakmile se pustily bez pauzy rozsvítily se i světla , předjel jsem auto stěrače padly opět do sem tam setření zhasly i světla. Tohle jsem vyzkoušel několikrát a jak jsem vypl stěrače z AUTO polohy během pár vteřin zhasly i světla. Řekl bych že si automatické rozsvícení hlídá funkci stěračů , pokud není "zataženo" a sensor setře sem tam nerozsvítí světla ,ale jak prší víc a stěrače jedou v kuse sensor rožne světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 2. 2018 at 21:57, MJSytic napsal:

Nastavit nelze. Funguje mi to spolehlivě, asi budeš mít problém :myslim  Většinou se to rozhodí při výměně čelního skla. Správně by se měl senzor při výměně skla vyměnit, ale když to nedělají matláci, funguje to i s tím původním. Viz můj případ (tímto zdravím mechoše z DČM :super )  Nemáš tam nějakou nečistotu, nebo něco, co by mu bránilo v "rozlišení"?

No nevím jestli nejde nastavit?u 406 MUX lze dešťový senzor nastavit na 3urovne citlivosti😉

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V manuálu sem to nenašel , tady taky ne ale nic na tom nemění že u auta roku 2014 kde neni citlivost dešťáku je krok ku pravěku. Stírá to každou blbou kapku , podotýkám že sklo je původní tudíž žádná manipulace se sensory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MJSytic i Hyundai! 😛

@Péťa ty mas ale MB z kategorie pro normální lidi tzn do 1mio 😁

dnes uz je svetelny s destovym senzorem " kamos" a jsou tak vetsinou sparovany kvuli bezpecnosti. zacne vic prset ,  vic stira  , pokud to trva dyl tak se auto rozsviti, pokud zacne chcat jak krava dele nektere auta sepnou i mlhovky.

osobne ,teda jestli jsem vas pochopil spravne a vadi vam ze svitite normalne pres den, to bych naopak videl jako plus. radeji jezdim na plne svetla nez jen na denni. 

ja u hyundai naopak upravil citlivost svetelneho senzoru ,prelepenim nekolika cernych okennich folii , aby   se auto rozsvecelo k veceru dri  nez nastavil vyrobce, prijde mi ze kdyz se s tmiva tak se hyundaie rozsviceji jako posledni. no muj uz je ted mezi prvnimi auty co k veceru sviti a ja jsem spokojeny 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja velmi stierace na automatiku nepouzivam, lebo presne ako vyssie pise, su velmi citlive a velmi casto stieraju aj pri zopar kvapkach...preto by som urcite uvital moznost nastavenia citlivosti...cez letnu sezonu som si uz zvykol na rain repellent, ale ten na mestsky dazd nie je vhodny, kedze ucinny je cca od 50-60km/h, ale na dialnice je to perfektne

Upraveno uživatelem puq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...