Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Android multimedia DVD GPS system na P5008


otojanicek

Recommended Posts

Ahoj všem,

když jsem viděl, kolik stojí nová P5008 ver II. , tak jsem se rozhodl trochu upgradovat svou současnou P5008 Active..tak aby se

"multimediáně" trochu srovnala se současností........ a jak uvdidíte níže, myslím že se podařilo...... za "par penez" to ted umi

nekdy daleko víc, než daleko dražší příplatková výbava.Na aliexpresu se dá koupit tento multimediální system pro Peugeoty za cca 350 USD , bud bez DPH cla pokud si připlatite za

dodání před DE  a nebo s clem  + DPH + DHL poplatkem...pak to vyjde na cca 400 USD.

https://www.aliexpress.com/item/Octa-8-Core-Android-CAR-DVD-player-FOR-PEUGEOT-3008-5008-2009-2011-car-audio-gps/32812922341.html?spm=2114.search0104.3.78.608cf570MBQ7Z7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10304_10307_10302_5722316_10313_10059_10534_100031_10103_441_10624_442_10623_10622_10621_10620_10142,searchweb201603_37,ppcSwitch_7&algo_expid=f6bd452f-35c0-4aa1-97d5-461d83dc40a7-12&algo_pvid=f6bd452f-35c0-4aa1-97d5-461d83dc40a7&priceBeautifyAB=0

 

LOGO.JPG.96b26515f6bab29f8cd1803eee2f51a4.JPG

draty.JPG.0b633c0c39b3652a2d0667e8dcc0167d.JPG

 

Dale jsem si dokoupil zadní ( cca 10 USD)  a přední parkovací kameru ( cca 10 USD) + cameru pro nahravaní provozu ( cca 20

USD)..... + popř. SD karty na navigaci a  multimédia.

5a7d883a4f54c_zadnikamera.JPG.346c2ea0a63acd839bc60c61926b02d6.JPG    5a7d88498281b_zadnicamera.JPG.cb4e70778550d34e8329c2bc3eb40be5.JPG

 

 

 

5a7d8881e4a8b_prednicamera.thumb.jpg.6c1de58792224211ad83c3f3c424d0ed.jpg5a7d88645d35c_prednikamera.JPG.1c1cbff188e62f4796ac09082b19b803.JPG   

 

 

dvr.JPG.0bd0033cf1fb6f09d709bb3547a7865a.JPG  5a7d8891dbb7d_DVRCamera.thumb.jpg.c94601d9373203da0b40022142235e73.jpg

 

Před to vypadalo takto:

pred.thumb.jpg.e02ef1472f97a17ae402d1df5eb41394.jpg

 

Po instalaci to ted vypada takto :

po-1.JPG.7da3550ee5636edabbf1a0ebf70fe4fc.JPG

po-2.JPG.99b73cbf4b7cc00c89c8c2300c6268c8.JPG

Umi to snad "uplne vše " :) ...... viz moje video na Youtube :

 

 

Co vy na to ?
Ja to vidím tak , že za cenu cca 10 tis CZK ( tedy přehnaně  zadního parkovacího assistenta z výroby) ....mate najednou

multimediální a navigační  vybavu za cca 40 tis.

 

Specifikace :
 
- Android 6.0
- CPU: PX5 OCTA core 1.5GHz
- RAM:2GB DDR3
- ROM:32GB
- čeština
- 1024*600 resolution LCD
- nastavitelné logo při startu Radia
- GPS Sygic v ceně a předinstalovaný....ja tam ale mám HERE We go ( jde tam cokoliv z Google play) ....protože se tam da z WWW 

 a PC nahravat nadalku předem trasa
- Radio Tuner + RDS ( AF,TA,PTY)
- Bluetooth hands-free function, built-in microphone /external microphone
- umožnuje  stereo music  z  bluetooth mobilu
- podporuje  sound effect
- phone book funkce
- DVD - Compatible Format: MP4,AVI, MP3, WMA, JPEG etc
- Built-in WiFi Modem, Support 3G (WCDMA), support extral 3G dongle
- Online Entertainment, support online video, TV, movie, music, Youtube
- Online Communication, Whatsapp, WeChat, Twitter, Facebook, Gtalk, Gmail and other services
- Support Google Play Store
- Built in Car DVR, just connect with a USB Camera to use Car record function. the records will be saved in GPS card  

automatically, and you can play saved record on this unit directly.
- Support Rear View Camera input and reverse gear Control
- Support Steering Wheel Control
- Support OBD
- Supprot automatically playing music from SD card or USB flash disk
- Support DVB-T/ATSC/ISDB Box input
- Support built-in DTV (optional)
Output
- Video out*2
- Audio Output*4: FR/FL/RR/RL
- 4*50w Surround Stereo
- Subwoofer Output
- EQ adjusting: Custom,Rock,Pop,Jazz,Classic etc
Input
- AUX Video in*1
- Rear View Camera Video in * 1
- AUX Audio in*R/L
- TV Box In*1
- CAR DVR in*1
- Radio Antenna in*1
- GPS Antenna in*1
Optional Accessories
- Rear camera
- DVR camera
- 3G adapter
-  OBD2
-   DAB(Digital Audio Broadcasting)
-  TPMS(Tire Pressure Monitor Systém)

 

 

 

 

draty.JPG

predni kamera.JPG

predni kamera.JPG

pred.jpg

pred.jpg

po-3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si asi rejpnu (googlit to nehodlám) , že by v zorném poli řidiče nemělo být žádné předměty, které překáží ve výhledu ... a to přední kamera tam určitě pasuje  (jestli to teda je to dole na středu)

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem rád že se do toho někdo pustil :) já to plánuji.. jen hledám zařízení které odpovídá trošku výkonu.. mám RNEG a s radosti ho věnuji.. (nadsázka) jen bych chtěl nějak využít kapličku (display) na palubovce nejlíp nahradit jiným nebo tak něco :) protože je mi líto že tam bude takhle na ocet :D kdyby někdo měl nějaký návrh sem sním :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem si rikal ze bych vymenil neco podobneho za stary RNEG system mapy jsou stary a nejde podle toho jezdit . Kdyz jsem se ptal v zastoupeni Peugeotu tak mi bylo receno ze tento rok se zatim nepocita s aktualizaci mapovych podladu .

U jednoho radia co jsem videl na Alliex bylo napsano ze nejde namontovat na auta kde je orig navigace .. zkousel to uz nekdo ?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to spolupracuje s ovládáním pod volantem?

Jinak za mne - všechny tyhle systém do auta nechci, u 5008 byly out už v době nákupu, aktuálně už na ne nejsou ani nové mapy. A ještě si za ně řeknou desítky až stovky tisíc. Prostě ne. A ani bych to neupgradoval, protože ty bude mít stejný výsledek. Marshmallow (Android) je out už dva roky, bez komunity do něj už nic nedáš... Ten infotainment, hlavně s navigací prostě nemá rozumné řešení.

P.S. : Here (WeGo) ve verzi pro Androind (tedy ono je to fuk pro co) nějak zprapodivněj, jeho výpočty cest jsou úplně úchylné, to podle toho fakt jezdíš? Tam se fakt dá asi jedině si nahrát trasu naplánovanou osobně někde jinde, jinak je to naprosto příšerné. Vzhledem k tomu, že tu platformu koupili D3, tak jestli tohle budou opravdu nabízet ve svých autech, chci vidět ty masochisty, co si za to připlatí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovladani pod volantem funguje uplně stejně, jako před tím .........nic jsem nemusel ručně  nastavovat.....ale prý jde i ručně nastavit jednotlivá tlačítka podle sebe....zatím jsem nezkoušel...nemam důvod to "rozdrbat"

A jakou android navigaci tedy doporučuješ ?

Jinak nejsem náročný...vystačím se zakladními funkcemi android 6 ky ( nevím jakou "moderní android  appku bys tam potřeboval) ...... i tak ponovu to ma tolik nových funkcí...co staré autoradio vůbec nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud dle kvality navigace tak pro android waze nebo sygic.

No já to zmiňuji spíš proto, že android 6 je už dávno pro výrobce out, takže se ti klidně může za půl roku stát, že něco updatneš, protože abys nahrál tohle, musíš mít novou verzi tohodle, no a něco přestane chodit a už to nerozchodíš. On ani googl moc nechce podporovat android dýl než 4 roky, výrobci zařízení (telefonů ale i jiných), ti tak do výše záruky a zbyde ti jen komunita. Obávám se, že to u těchto proprietárních čínských systémů nebude s komunitou moc slavné. Proto si odmítám za tenhle druh elektroniky do auta připlácet, považuju ti za vyhozený prachy.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je těžký , každý ma svoje..... Sygic mi velice často nenachází cíl podle čísla domu....proste to tam není...zatímco v HereWe Go ano.... Navigator PEtr ma "přihřátý hlas", Czech woman taky nic moc......ale asi je to o zvyku.

Asi jseš IT-ák ...že ten android  bereš tak důsledně....... dle mne každý infoteinment v nově koupeném autě se po nastoupení nového modelu toho stejného auta přestane aktualizovat....a začne být OUT...zastaralý..... viz již neexistující nové  mapové aktualizace na P5008 ver 1.... v příspevkách výše.

Ale ano, beru...se starším Androidem  si člověk musí rozmyslet aktualizace... nejlepe vypnout.... a stahovat jen aktualizace map.......... ale asi se nestane ( jak u origo navigace) že by nová aktualizace map prostě již nebyla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlas se asi dá vyměnit. Navigace na číslo jsou pro Sygic problém jen v ČR/SK/PL, jinak fungují. Za mě raději přihřátej hlas vedoucí mě bezpečně k cíli než navi, která se mnou vymete ty největší pr*ele světa (Here to má dlouho, už kdysi dávno mi na kraji louky tvrdil, že tam mám jet - polňačka vyjetá tak, že bych ani koly na zem nedostal)

Proto chci, aby se infotainment v autě týkal jen auta a odmítám si připlácet, protože vím, že stejně jako výrobce telefonů se na mě vy(...) max. po roce a půl, výrobce auta to udělá po dvou až třech. Ale životnost auta by měla být trochu vyšší než u telefonu, ne?

No stane se ti, že nová aktualizace map bude vyžadovat novu verzi aplikace. Nová verze aplikace může vyžadovat aktualizaci OS...

 

Prostě mě tohle míjí, považuji to za vyhozené peníze, víc se obávám ukončení FM vysílání a přechod na DAB/DVB, to bych musel v autě řešit. Jinak vůbec nechápu, nač tam je to DVD? Rozlišení toho 7" displeje je tedy taky hodně bídné, snad má alespoň normální reakci v mrazu.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎9‎.‎2‎.‎2018 at 13:24, John_Ice napsal:

si asi rejpnu (googlit to nehodlám) , že by v zorném poli řidiče nemělo být žádné předměty, které překáží ve výhledu ... a to přední kamera tam určitě pasuje  (jestli to teda je to dole na středu)

Tak jsem tu kameru pro sledování / nahravaní provozu ( která je spojená s tím android radiem) presunul ze skla na ten plastový držák...tak snad to ted bude OK i na STK ??WP_20180213_07_13_40_Pro.thumb.jpg.4d0e26df9c8f130183ff63ccf1190a3d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, brutall napsal:

Ahoj, jsem fanda těchto technologií v autech, a tak by mě zajímalo, jak dlouho trvá zástavba (komplet) a jak reaguje economi mode?

 

Ahoj, trva to dle toho co si tam vše připojíš........ samotné radio  tak pul dne..... pak kamery taky každa tak pul dne práce.... azbytek v hodinách.

economi mode zatím testuji...dam vedet.

WP_20180128_13_04_46_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...