Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pierre_V6 ( 406 coupe )


HalaFrantisek95

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Zdravím zas po delší době :) 

Naposled jsem psal rekapitulaci nákladu za měsíc SRPEN , takže ted budu psát dohromady za měsíce ZÁŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD , PROSINEC  a to až do dnešního dne 3.LEDNA.2019

Na konci srpna byl nájezd 302 246 km ... nyní nájezd 309 867 km ....  nájezd tedy 7 621 km 

Tankování bylo ... ZÁŘÍ :  1600 kč...  49,22 litrů

                                ŘÍJEN: 8010 kč ... 243,21 litrů

                                LISTOPAD: 5562 kč ... 182.03 litrů 

                                PROSINEC : 7259 kč ... 253,46 litrů 

                          DOHROMADY  22 431 kč ... 727,92 litrů          průměrná cena paliv 31,71 kč/litr        průměrná spotřeba   9,24 L / 100 km 

v září jsem přivezl kola na léto za 6 000 kč

v září se mi vysypala spojka, oprava za 14 000 kč 

voda do ostřikovačů za 109 kč 

takže suma sumárum za 4 měsíce fungování náklady za 42 540 kč 

 

 P.S ještě jinak pár novinek , koupil jsem za 1500 ,- zahlazený zadní kufr a před pár dny jsem trefil cestou domu z práce srnu ( ve 30 km hod ) srna zdrhla ale praskl přední nárazník jinak všechno zdravé naštěstí  , řešeno s policií , likvidátor uznal nárazník na výměnu a čekám na finanční vyjádření od pojištovny . Jinak v blízké době bude auto posláno k mechanikovi na výměnu všech brzdových kotoučů + destičky, výměna středový tlumič výfuku s trubkou + koncový tlumič výfuku , protože je to krásně shnilé , nějaký ten čep , výměna oleje + aditivum do oleje, utržený silenblok na LP kole a možná že se ještě něco najde třeba jako utažení ruční brzdy atd ... bude to ještě finančně zajímavé 😁

 

 

celkové náklady za auto od koupi (11 měsíců ) ... 104 064 kč za 23 222 najetých km ... 🙈🙊

48369892_200596994226519_656970863454715904_n.jpg

44437783_2162636570433275_7333285147543863296_n.jpg

Upraveno uživatelem HalaFrantisek95
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm ..... Větší písmo už k dispozici nebylo? 😁

K tématu - ten nájezd máš teda neskutečnej, 250L paliva za prosinec? Tj 8.000Kč měsíčně jen za benzín? Hustý.

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vím, že to píšu zrovna já, ale to už by se Ti snad víc vyplatilo provozovat nějaký dvoulitr, nebo možná naftu... Ale tak samozřejmě pokud na to máš a není Ti těch peněz líto :super   Já jezdím s V6 taky poměrně hodně, do práce 20km tam - 20km zpět a tohle 20 dní v měsíci... (plus samozřejmě něco i o víkendech)

 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

250l ~ 2700 km? Něco takového bez problémů nalítám já. Jenom 1700 km projezdím měsíčně do práce. :D A je mi jedno, zda jedu v zimě s naftou za 6 nebo v létě v benzínu za 8.

Jinak pěkný výčet. Tohle já nedělám, dělalo by se mi mdlo. :D 

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobně to mám já, do práce najezdím průměrně 1 650 km měsíčně, to je 19 800 ročně, jen minimum cest je jinam než do práce. Jezdím na 24 km vzdálenost a silnější vůz, resp. objemnější motor bych nechtěl, protže na té krátké vzdálenosti by se neohřál a opotřebovával by se, tahle 1150 ccm Dacia s benzinovým motorem od Renaultu se nyní ohřeje tak po ujetí 12 km. Průměrná spotřeba 5,7 litru.  Já to dělám ještě složitěji, mám na to program (vlastnoruční v excelu a mimo jiné počítám si Harris Wilsonovu nákladovou funkci a od ní odvozuju predikci, kdy vůz dosáhne minima integrálních kilometrických nákladů (neboli nákladů zahrnujících provozní i pořizovací výdaje), což je okamžik, kdy by měl být vůz prodán nebo zlikvidován, protože pak kilometrické náklady už jen porostou.

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@S@StibTo 2.0 V coupe žere taky 8-9 litrů :D takže těn půl litr benzínu navíc, už není taková katastrofa :D a naftu nechci :) do budoucna to bude jen o x problémů navíc :) a V6 je prostě V6 :)  . Nejezdím ani moc dálky , ale furt někde cestuji :) a ono to pak naskáče :)  

@MilanF1 ani se ti nedivím, že by se Ti dělalo mdlo :D , taky mě to celkem překvapilo :D 

 @Espero to já to mám do práce 34 km dohromady :) . Třeba V6 co mám já tak voda začne lézt nahoru cca za 2-3 km záleží na venkovní teplotě . Já nějaké náklady neřeším :) S coupe jezdím protože je to zábava, požitek, ikdyž se to někdy se ... :D , ale až bude přestavený barák a postavená garáž, bude z coupe jen auto na léto a najezdí za rok max 1000 km :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...

Psát si provozní náklady coupé ve 3.0 V6 může jen masochista.... :)) Co pojišťovna? Taky jsem pytlacil a pojišťovna se pak malém vyvratila, když zjistila co stojí nárazník na blbou 406ku a ze není v replice... :) Ale zaplatili...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...