Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jednozónová klima neustále topí 1.6HDi 2008


salik

Recommended Posts

Dobrý večer všem

O tom, že při ulomené klapce auto netopí, vím. Mě se ale auto snaží uvařit zaživa. Pokud je motor v provozní teplotě, nasadí nezávisle na nastavení klimy trenýrkovou teplotu. Regulace je možná jenom vypínáním kabinového ventilátoru. Než začnu rozebírat pohon klapky a klapku samotnou, není ještě nějaká regulace na přívodu k radiátoru nebo jinde?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj , na přívodu k radiátoru žádná regulace není , záleží na tom , v jaký poloze ty klapky prasknou a podle toho to buď furt topí nebo chladí . Ty máš to "štěstí" , že ti to pořád topí . Tak jako tak tě klapky zřejmě neminou , ještě můžeš sundat pohon klapky a podívat se , jestli se točí , ale spíš to vidím na ty klapky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě to čidlem nebude, shodou okolností jsem ho měl dneska venku, protože jsem ho kontroloval kvůli chybě na DIA čidla vlhkosti. Měl jsem ho venku a chvilku jsem s tím jezdil. Auto bez čidla skoro netopilo.

Podle mě se bude jednat buď o klapku, nebo servomotorek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem podle různých doporučení na webu nakouknul vrchem do jednotky klimy a modrá klapka "nezklamala". Jako všem ostatním se i té mé ukroutila hřídel. Vydal jsem se cestou vyříznutí otvoru v boku jednotky, opravy klapky a zalepení zpět.
Díky všem za nápady a postřehy. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mne kdyz praskla, tak take v poloze topeni. Bylo to loni na silvestra, tak jsem byl rad, ze nezmrznu. Po par dnech jezdeni se uklepala pres vlaznou az na studenou, takze resit co nejrychleji, abych neumrznul. Reseni rezanim z boku a lepenim :)

Upraveno uživatelem ceeeert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...