Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Schéma zapojení sahary - Peugeot 407


Dajdalos23

Recommended Posts

Zdravím, nefunguje mi sahara je to Peugeot 407 2.0Hdi typ RHF. Potřeboval bych elektrické schéma zapojení, jestli by někdo neměl. A ještě mám dotaz, když nejde sahara nepůjde

ani klimakompresor? jestli to nějak s tím souvisí. A ještě poslední dotaz šedivý konektor viz.foto, neví někdo jestli tam má být nějáký proti kus (relé,čidlo,nebo to mělo být v néčem zapojené). Předem děkuji za odpovědi.

IMG_1159.thumb.JPG.9fcd619be6c7707d55451d24599949c8.JPGIMG_1160.thumb.JPG.b4021973074bad4e640c22b95b65594f.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovím na to co vím. 

Když se netočí sahara, nejde ani klima, ale stačí když se sahara roztočí při jízdě větrem a klima sepne dokud se bude sahara točit. 

Tahle relé myslím nemá, je řízená elektronikou, kterou ma primo v sobě, saharu lze otestovat přímo z diagnostiky. 

Nedávno jsem ji měnil, celkem odchází, zateka voda do jednotky.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Zdravím, mám podobný problém. Potřeboval bych elektrické schéma zapojení sahary - regulace otáček. Někdo se v tom hrabal přede mnou, a asi zapojil relé ventilátoru přímo na jakési čidlo teploty vody které je vložené v trubce jdoucí od chladiče.

3-pin konektor od vent.sahary nikam nevede .....   a pak tam mám ještě 4-pin konektor vyvedený z kabel.svazku - ten taky není kam zapojit.   Takže ŘJ nedostává info o otáčkách ventilátoru, to a hlásí i diag a klima nesepne kompresor. Můžete mi poskytnou schéma, případně nasměrovat k vyřešení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem nakonec koupil origo ventilátor od Badisáka. Jak jsem zjistil po prostudování poskytnutých schémat, jsou asi 3 různá provedení /zapojení ventilátoru. Já potřeboval malý konektor se 4-mi piny (dráty).

Sahara se točí = klima chladí :-) Díky všem, co mi poskytli schémata.

Pokud by měl někdo zájem, zbyl mi původní ventilátor, co tam dal ten šikula přede mnou - a neměl ho pak jak zapojit.... takže jezdil bez klimy. Ventilátor je kompletně vyčištěný a odzkoušený. Šedý konektor má 3 piny. Foto můžu případně vložit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 9 měsíců později...
V 31. 1. 2018 at 9:39, ferinko2 napsal:

Máš súkr.správu

A nabudúce daj VIN....aby sa vedelo presne o čom je debata

Ahoj, mám stejný možná podobný problém, nejde mi větrák tím ani klima a už se mi přehřál jednou v Praze motor v zácpě. VIN  VF36ERHRG21274081, Něco mi poraďte než to zavezu na výměnu, jestli to vůbec má cenu, když je mu skoro 14 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...