Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatické rozsvěcení a přepínání dálkových světel


Jirous

Recommended Posts

tak věřím že to časem bude fungovat docela dobře. Na druhou stranu, je pravda že spousta lidí dálková světla v podstatě nevyužívá i když by mohla. Nevím jestli neumí přepínat, nebo pak nestíhají reagovat atd...  Já zase naopak kde můžu, tak s nima svítím :-) a to treba i když je hlavní tah skrze vesnici, kde pár lamp jen tak na "okrasu", nechci mit pod koli společensky unaveného člověka vracejícího se z kulturního zařízení. Ano vyhláška ukládá, že pokud je silnice osvětlena veřejným osvětlením, tak se dálková světla nemají/nesmí používat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobně, jako většina přiblblých "adaptivních" systémů svícení, který ti perou šajn do vnějších zrcátek zezadu, protože auto před sebou v jiném, než svém pruhu, nevidí. Děsím se autonomních systémů řízení víc, než dušičkových dědulů s kloboučkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, doctortom508 napsal:

jo kdyz se to nepouziva, jinak to clovek furt musi hlidat

jednodussi je prepinat dalkovy sam, reaguje to na kazdou druhou znacku a pak zase protijedoucim autum to pere dalkovy

je to k vzteku jako bezklickovy odemykani, sensor steracu atd

ty automaticky dalky mam vypnuty, vadi mi ten system, reaguje to obcas zpomalene a pak clovek vypada jako blbec za volantem........ bezklickovy odemykani stejne tak startovani se mi moc libi :), sensor stracu pouzivam uz asi 8 let a naprosta spokojenost.

před 2 hodinami, Mojo2 napsal:

tak věřím že to časem bude fungovat docela dobře. Na druhou stranu, je pravda že spousta lidí dálková světla v podstatě nevyužívá i když by mohla. Nevím jestli neumí přepínat, nebo pak nestíhají reagovat atd...  Já zase naopak kde můžu, tak s nima svítím :-) a to treba i když je hlavní tah skrze vesnici, kde pár lamp jen tak na "okrasu", nechci mit pod koli společensky unaveného člověka vracejícího se z kulturního zařízení. Ano vyhláška ukládá, že pokud je silnice osvětlena veřejným osvětlením, tak se dálková světla nemají/nesmí používat

to je fajn ze nechces aby ti tam spadl chodec.... tak prizpusob rychlost viditelnosti......., protoze je desne fajn, kdyz nejaky takovy individuum jede tvym zpusobem a i skrze zaclony ti z noci udela den a probudi te 2x, 3x za noc....... fakt k nezaplaceni.... hlavne ze vidi.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Scratch aby jsme si rozuměli, nepoužívám dálková tak abych lidem svítil do bytu. Ale máš spousty vesnic, kde je rovný úsek na okraji vesnice nebo i středem a baráky jsou kus od silnice. Zrovna tak jezdím podle předpisů a v obci nezávodím

 

 

Upraveno uživatelem Mojo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Mojo2 napsal:

@Scratch aby jsme si rozuměli, nepoužívám dálková tak abych lidem svítil do bytu. Ale máš spousty vesnic, kde je rovný úsek na okraji vesnice nebo i středem a baráky jsou kus od silnice. Zrovna tak jezdím podle předpisů a v obci nezávodím

 

 

pak v poradku. Me bohuzel auta vyjizdejici ze zatacky toto obcas delaji. Ted se to teda zlepsilo diky instalaci led osvetleni, ale trosku zmizela ta romantika.....

Před hodinou, martinecondrej napsal:

a proto někdo vynalezl žaluzie  :roker:papa

jasne zaluzie, ze me to nenapadlo do takovy chalupy je narvat. to bude stylovka :D

 

IMG_20171217_115311.jpg

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Scratch napsal:

ty automaticky dalky mam vypnuty, vadi mi ten system, reaguje to obcas zpomalene a pak clovek vypada jako blbec za volantem........ bezklickovy odemykani stejne tak startovani se mi moc libi :), sensor stracu pouzivam uz asi 8 let a naprosta spokojenost.

taky automaticky dalky nepouzivam, senzor steracu ano, ale fenguje blbe a nejde nastavit citlivost jako treba u skodovky na pacce, u skody to taky neni ideal, ale funguje lip

bezklickovy pistup se mi libi moc, ale zamykani/odemykani v zime moc nefunguje a je to k vzteku, startovani tlacitkem je super, ale zase me nafunguje vypinani motoru tlacitkem, napise to, ze nevidi klic a at drzim tlacko nekolik sekund, ted se s tim perou v servisu

kdyby to fachcilo, byl bych spokojen, pac to je dost navykovy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...