Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citröen C4 - zámek zadních dveří


Péťa

Recommended Posts

Kolega mi mailem poslal následující dotaz:

 

Citovat

Citroen C4 coupe 2006

VIN: VF7LAKFUC74492339

Jde mi o umístění počítače který řídí zámek 5. dveří. Jak se k němu dostat atd.

Jestli na diagnostice uvidí co je špatně, jestli je problém v řídící jednotce nebo v drátech k zámku (už na vstupu nebo na výstupu).

Zkrátka jestli, když pojede na diagnostiku, to k něčemu bude?

 

A ještě jestli je potřeba nějak párovat řídící jednotky mezi sebou, kdyby je nechal měnit.

 

Prý mu centrál neotevírá páté dveře. Já osobně to tipuji na přelámané kabely, ale odkud a kam vedou? Případně kudy?

A co odpovědi na ostatní otázky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zámek 5tých dveří řídí BSI , když to bude napíchlý na dia , tak se dá zkouknout stav dveří (zavřeno , otevřeno) , stav tlačítka otevírání , jestli BSI vyslala povel k otevření a dá se poslat impuls na otevření dveří v testu akčních členů - z toho se dá vyvodit , kde je chyba . Můžou to být ty dráty mezi karoserií a dveřmi , špatný tlačítko i zámek . Nemá náhodou možnost blokace 5tých dveří v pal. počítači ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pocitac tam neni jedna se o analogovy zamek - zamkni odemkni ses otevrenej :P
neuvidi - max zjisti ze ma problem s mikrospinacem urcujici jestli jsou dvere zavrene
na diag nezjisti
uamek je v kuse - kabelaz vede pres dvere do pruchodkydo stropu - nema v haji jen odemykaci tlacitko ? u 3D verze rady praskaly kabely v pruchodce je to tam moc natesno

uz sem u kamarada zazail ze zadni zamek stavkoval a otviral jak se mu chtelo

 

Upraveno uživatelem Havlicek.Lukas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ma - ale diag to neprejede - ta zjisti jen jestli jsou dvere zavrene nebo otevrene a to vidi i na display palubaku
u coupe se prave ty kabely rady lamou protoze to auto ma 2 pruchodky
1 je snad slepa a ve druhe vede uplne vsechno - hadicku od ostikovacu jsme tahali venkem a hned to bylo lepsi - samo ze oprava kabelaze musela bejt (nefungovalo oznameni o otevreni a auto se samo zamykalo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem na to koukal a ty zapojení jsou úplně stejný , takže ty informace o zmáčknutým tlačítku a stavu zámku jdou do BSI a povel na otevření zámku jde zase z BSI , takže by to mělo být v parametrech vidět (alespoň u 307 to v diagboxu je , nevím proč by to u citroenu mělo být jinak) , ale nechci se hádat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj lidi. Jedná se o mé auto. Již jsme zkoušeli zkoumat, co že by to mohlo být a vyřazovací metodou zjistili, že samotný mikrospínač na klice  dveří je OK, to samé samotný zamykací mechanizmus (motorek) včetně mikrospínače zavřených/otevřených dveří. Koukal jsem i na průchodku v karoserii (šla ven) a tam se na první pohled zdá být taky vše OK. Takže teď bychom asi zkusili proměřit samotné vodiče od BSI ke spojkám ve dveřích. Proto se ptám, kde BSI v palubce hledat? V příloze ještě přikládám schéma elektriky s dotazem, zdali máme to správné. Podle toho schématu by se mělo jednat o kontakty na BSI 10 a 35. Vřelé díky za reakce.

image001.jpg

Upraveno uživatelem Spea69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nakonec opravdu byla průchodka. Řádně jsme ji ještě jednou obnažili a bingo. Jen mě udivuje, že byl přerušen i vodič o průměru cca 2,5 mm. Zřejmě vytápění skla. To muselo odejít někdy v posledních dnech, protože si nevybavuji, že by se sklo neodmlžovalo. Je-li to to tedy napájeni skla. Pospojovali jsme to, ale raději bych vyměnil celý svazek. Dá se někde za rozumný prachy ten svazek zadních dveří sehnat? Předpokládám, že štítek na druhé fotce bude označení dílu (svazek). Nebo se pletu?

pruchodka.jpg

svazek.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...