Přejít na obsah
Radek Hurvajz

Továrna v Mangualde: skupina PSA zavádí třísměnný provoz

Recommended Posts

Mangualde, 18. ledna 2018

 

 

Továrna v Mangualde: skupina PSA zavádí třísměnný provoz

 

 

 

·         V roce 2017 bylo vyrobeno 53 600 vozů Peugeot Partner a Citroën Berlingo, což představuje nárůst o 7,8 % oproti roku 2016

·         Od dubna 2018 se zavádí třetí pracovní směna a bude vytvořeno 225 nových pracovních míst

 

 

 

Skupina se rozhodla zareagovat na obchodní úspěch vozů Peugeot Partner a Citroën Berlingo, jejichž současné verze se od roku 2009 částečně vyrábí v portugalském městě Mangualde, a od dubna 2018 zavádí třetí pracovní směnu a od května nabírá téměř 225 nových pracovníků.

Podnik v roce 2017 vyrobil 53 600 vozů, tedy o 7,8 % více než v roce 2016, a dostal se na nejvyšší úroveň výroby za poslední více než 4 roky.

Uvedené úspěšné modely jsou určeny na evropský a středovýchodní trh. Vyrábějí se i prodávají také v Latinské Americe (výroba v Argentině).

V roce 2017 skupina prodala celkem 476 500 lehkých užitkových vozů, což představuje historický rekord a růst o 15 % oproti roku 2016. V Evropě skupina posílila své vedoucí postavení, její podíl na trhu LUV činí 20,2 % a pokrývá více než 50 % růstu zaznamenaného na tomto trhu (značky Peugeot a Citroën). Mimo Evropu se LUV ofenzíva skupiny setkává s prvními úspěchy: v Eurasii vzrostly prodeje o 55 %, v 1. pololetí 2018 bude navíc zahájena místní výroba vozů Peugeot Expert a Citroën Jumpy, v Latinské Americe se prodeje zvýšily o 13 %, pro rok 2018 je připravena obnovená řada výrobků a kompletní nabídka služeb.

V Mangualde, kde se v letošním roce plánuje výroba nových modelů, skupina počítala s novou pracovní směnou od konce roku 2018, ale musela tento plán přesunout již na duben. Tento třísměnný provoz bude fungovat minimálně do ukončení výroby obou současných modelů (Peugeot Partner a Citroën Berlingo). Pokud zákazníci dobře přijmou nově vyráběné modely, bude možné práci na tři směny zachovat i poté.

Ředitel továrny v Mangualde José Maria Castro Covelo při této příležitosti uvedl: „Úspěch našich modelů a příchod nových znamenají pro podnik v Mangualde důležitou etapu a zajišťují budoucnost našim zaměstnancům. Současně dojde k přestavbě podniku v rámci projektu Mangualde 2020, kdy se bude používat nová platforma, bude se vyrábět nový vůz, dojde k úpravě výrobních postupů a toků. Jde o úžasnou a strhující výzvu, díky níž budou moci naši zaměstnanci pracovat za pomoci modernějších účinných a ergonomických postupů s využitím toho nejlepšího z know-how skupiny.“

 

 

 

MEDIA MANGUALDE.jpg

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×