Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pořád aktivní ABS


slalub

Recommended Posts

Zdravím všechny a prosím o nějaký názor či radu. Před dvěma dny jsem na levém předním kole u svého Peugeotu 307 měnil dolní čep. I když jsem nemusel, demontoval jsem čidlo abs, které do té doby nemělo sebemenší problém včetně celého systému ABS. Po opravě jsem čidlo vyčistil a umístil na své místo jako bylo před tím. Vše vypadalo normálně, než jsem se rozjel. Při rychlosti do +- 5km/hod., kdy ABS není ještě v činnosti je klid, ovšem, když se aktivuje, tak se mi to chove tak, jako by se kolo netočilo a jednotka neustále aktivuje na toto kolo ABS, Přitom to vydává  vrnivý zvuk a do pedálu se přenášejí vibrace..to vše do doby, než dojde k deaktivaci a poruše ABS.... Vyčistil jsem kroužek na ložisku, znovu jsem čidlo usadil, dokonce jsem měl i náhradní, které se chove naprosto stejně. S konektorem u kola jsem v první fázi vůbec nehýbal...tak teď už fakt nevím....snad jen vzdálenost čidla, či kroužek v ložisku.....tak pokud by se našel někdo s radou, děkuji. Slalub

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chybu čidla, po výměně to samé....to druhé není nové, ale že by oba špatně....? tak může se stát, že jo.....jen mi je divné, že před sundáním čidla vše OK a po zpětné montáži dva čidla vadné.........:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kroužek je čistý a po celém jeho obvodu hladký....je v ložisku a je tam trochu blbě vidět, ale sjedu ho ještě lupou...spíš mi leží v žaludku ten konektor...kuknu na něj, prostříkám vším, co mám doma....a ještě jednou to čidlo montnu dolů i když všechny nečistoty a rzi jsem se snažil odstranit...teď jsem v práci, tak to zkusím až na večer.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

l....po opětovném nasazení čidla po opravě na kroužek nebylo šáhnuto.....jen jsem očistil místo pro čidlo...kroužek jsem čistil dokonce až po výměně druhého čidla, které se chovalo stejně.....:roll....ale i tak je to možná příčina problému...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Nehýbal jsi seegerovkou, kterou je zajištěno ložisko? Jednou tohle měl známej na C5  a měl pootočenou seegerovku proti čidlu - musí to být tou mezerou proti čidlu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...