Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot Partner - elektrika


Ladislavx

Recommended Posts

 

Zdravím, nechal jsem si v servisu měnit komplet velkou pojistkovou skříň (u motoru) jelikož mi pár měsíců zpět zahořela elektrika (někdo tam naprasil žhavení) od tý doby si ta elektrika dělala co chtěla (nešel vypnout motor klíčkem atp). V servisu mi to opravili, startuje krásně, vypne se s klíčkem ale postupem času zjišťuji různé maličkosti.

 

1. světlo v interiéru - pokud je nastavené na otevření dveří tak když je vypnutý klíček a zavřené dveře tak maličko svítí (viz foto 1)když klíčkem otočím do první polohy zhasne úplně. Když otevřu dveře svítí tak 3x víc. (Viz foto 2)

 

2. indikace zapnutých světel/klíčku v zapalování při otevřených dveřích - dřív, když jsem otevřel dveře u řidiče, tak mi z palubky pískalo různým tónem při zapnutých parkovačkách, potkávačkách nebo klíčku v zapalování, teď jen ticho.

 

3. Zadní světlo - nevím jestli to má přímo návaznost, jelikož už nešlo předtím (nejdřív jsem zjistil, že mi tam nateklo a vyhnila objímka, tak jsem sehnal nové (z vrakáče) a na pravé straně (do vozovky) prostě nefunguje obrysové/brzdové světlo (ani když ho přehodím od řidiče), malé pojistky jsem všechny kontroloval, žádná není rozbitá (rozvržení pojistek bohužel není nikde k sehnání). Napadlo mě takové řešení (asi dost prasácký, ale lepší než aby mě někdo nabořil, protože nesvítím, nebo věcně platit pokuty {už mě to stálo 200}) a to je, zlodějkama natáhnout z Levého světla kabel na pravé (jako se to dělá při zapojování zásuvky pro tažné) - váš názor?

 

4. Mlhovka (viz foto 3,4) neměla by náhodou svítit na straně do vozovky? Mám žarovku na obou stranách ale svítí mi jen ta u řidiče.

 

Předem díky za každou radu.

 

d5036c871d6294d47d082c7baf325591.jpg4ad677e581432cbee0f9c246265d5346.jpg1c5ca85093a55e692cc8711974b5a5eb.jpg1b080fa02d5884bfb5e7fe34b4bea40d.jpg

 

 

     

 

Upraveno uživatelem Ladislavx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozes to dať reklamovat, alebo....

1 nemas tam ledku? Tá zvykne svietit slabucko ak nemá dostatočnú spotrebu na vybitie, resp môžeš to zmerať multimetrom, aké napatie tam je.

2. Môže to byť dverovym spinacom, či nezapojenym vodičom na ten piskac. 

3. Čo ostatné časti svetla? Fungujú? Kostra? Prípadne prerušený kábel niekde na trase. Pokiaľ to ináč nepôjde, môžeš natiahnuť z druheho svetla, nič sa nestane.

4. Hmlovka by mala svieti na ľavej casti, bližšie k stredu vozovky. Aj keď máš 2 žiarovky, nemusí byť tá druhá pripojená. Hlavné v starších autách to tak bolo , aj keď bola žiarovka je svietila, tiež som to tak mal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspíš můžu, jen nechci být za debila, když by to s tím nemělo návaznost.

1. Ano mám, ale zvláštní je, že než se ta elektrika opravila, tak to fungovalo jak mělo

2. Kde ten spínač je, jak ho otestuju?

3. Právě, že funguje vše, až na tu jednu objímku. Zkoušel jsem to tak nějak zběžně projít a vizuálně co jde vidět přerušený nebylo.

4. Dobře teď se stydím, parkoval jsem v jednosměrce u levého okraje a vůbec mi nedošlo, že levá strana je do vozovky. Asi jsem byl hodně unavenej. - poslední bod vyřešen :D


     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu bodu 3 ako kratkodobo to prepojit mozes pokial neprides na pricinu ,

ale dlhodobo by som to tak nenechaval

lebo budes pretazovat kontakty v konektoroch  z tej lavej funkcnej strany a moze sa stat ze prestane ist aj lava strana 

 ,kostra to najskor nebude lebo to by nesvietilo cele komplet svetlo problem bude v privodoch  12 volt  hladaj konektory od zadnych lamp niekde na podlahe smerom dopredu ku poistkovke  a skontroluj  ci niesu zaoxidovane 

poistky to je samozrejmost 

vozik sa takto kedysi napojoval ale vozikom nechodis kazdy den ale toto to bude pretazovat za kazdym jak budes jazdit 

napadlo ma este ze je tam obycajna ziarovka miesto dvojvlaknovej ale to asi nie ked si skusal svetlo z lavej funkcnej strany a stejne neslo 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leč jsem debil, že si zastavím na levé straně vozovky a divím se, že mi nesvítí mlhovka přivrácená do vozovky, tak dvojvlákno jsem tam dal[emoji1]

 

Zkoušel jsem jí po kabelech, v nákladovém prostoru (mám užitkáč - 2 místa vpředu) po cestě ok ale pak jdou někam pod plech k spolujezdci a tam už nevidím. Co mi ale přišlo divné, je ten konektor co se napojuje do světel, je takovej mastnej, jak kdyby byl namazanej nějakou vazelínou - to má být? Ten druhej je úplně suchej.

 

 

     

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mastny od vazeliny  nevadi skor ide o to ci su kontakty ok ci niesu zaciernene alebo vyzrate  a ci maju dobry kontakt  s protikusnymi pinami 

treba skusacku a merat od konektora lamp  a ist postupne do predu 

poistky vylucit na zaciatku 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak dneska jsem při řešení jiného problému (nesvítící půlka palubovky) narazil na anglickém Peugeot clubu na zajímavou věc. Pro lidi, kteří jsou méně zdatní v Angličtině - Pán koupil Parťáka a po cestě domů, když začalo být šero tak zjistil, že mu vůbec nesvítí palubovka. Další člen mu odpovídá, jestli mu nesvítí i zadní světlo - že je to jeden obvod. (orig. dotaz http://www.peugeotforums.com/forums/partner-202/partner-dashboard-lights-dead-62225/ ) Jen bohužel nepíšou, kde přibližně hledat a nikde na netu už jsem podobný dotaz nenašel. Tudíž se ptám tady, řešil jste někdo podobný problém popř. kde bych měl hledat. Jinak pro rekapitulaci, nesvítí mi jedno nebo dvě světýlka ten hlavní podsvit u hodin a ukazatel nafty (ad obr. 7QIiFMThQuqX6E5U4Y_VXg.png); a z venku zadní obrysové světlo na straně u řidiče (brzdové ve stejné objímce funguje)

edit. teď když znovu louskám tu angličtinu, tak mu tam povídají, že to bude uzemnění nebo přívod zezadu tý přístrojovky, zítra to budu nejspíš rozebírat tak abych věděl na co se zaměřit, abych to nevyndaval desetkrát 

Upraveno uživatelem Ladislavx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemam schema aby som videl ako to je napojene ale preco by to takto niekto napojil? stvrt ziaroviek z jedneho privodu?a zbytok z ineho privodu

proste treba skusacku a merat ci na poistke svetiel pravej strany je napetie alebo neni po zapnuti svetiel  a od toho sa odrazit 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proměřoval jsem a kostra je funkční 100% ale bylo takové zvláštní, že mi nešla ani brzdovka, ale když jsem tam dal jiný ten vnitřek světla z druhé strany, tak fungovala aspoň brzdovka (na druhé straně fungují všechny). Tohle mi právě vůbec nesedí, naznačuje to chybu v tom vnitřku světla, ale ten je dobrej, když na druhý straně funguje, nebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svetlo odpoj a meraj na konektore oproti kostre ci tam pride napetie po zapnuti svetiel\

vylucis tym chybu vo vnutri svetla alebo teoreticky ine zapojenie vnutrajska svetiel prava a lava strana respektive ich nezamennoost 

pretoze mi pride trochu divne ze zamienas pravu a lavu stranu a ze piny su rovnako vo vnutri napojene

lebo kukam zapojenie lamp 406-ky

a piny su uplne poprehadzovane lava a prava lampa

ci to neni nahodou problem u teba ze mas dve lave lampy(creva)

meranim  priamo na konektore zistis ako to je 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...