Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

typ oleje


tomikzlesa

Recommended Posts

Ahoj,

prosím o rychlou radu, jaký nejlépe olej, podle netu 5W40, ale omylem jsme objednal 10W40, jaký je v tom rozdíl..kdysi už jsem to tu řešil ale nedohledám to, myslím že originálně jsme tam dával dokonce 5W30, ale pak mi nekdo poradil jinou vyskozitu, protože spotřeba oleje byla skoro stejná jako benzínu :-)

 307 SW (3H) [03/02-12/08]

2.0 16V (1997ccm\103kW\140HP) [03/05-]

 

moc díky

 

 

 

Upraveno uživatelem tomikzlesa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Tak 5W40 mazacím plánu je, takže zase tak odlišné nejsou ... Vždy záleží na majiteli, jak se k tomu postaví a jaký olej tam foukne. 
Když ti víc lidí napíše, že 10W40 ne, tak překonáš lenost a tu 10W40 vrátíš?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná tam ještě k tomu přisypat piliny ??? :aut 
Ne teď vážně. Vím, že lidi tu 10W40 u 2.0 používají, takže pokud se dodržuje 1roční interval výměny po těch 10-15tis km, tak to nemůže být problém :myslim 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřeba oleje u tohohle motoru? Něco takového absolutně neznám, leju 5w40 od totalu a měním po cca 10 tis.,ale nikdy olej neubyl... Ano 10w40 se tam dá nalejt taky, asi to ani nic nezkazí, ale svému autu bych to neudělal, dostává jen to co mu patří ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

406 (1,8 16V) Má 10W40 předepsanej. Schreek to ma asi v tom Satelisu :D. Ovšem ten dvoulitr co uvádí bude mít předepsanej nejspiš 5W30 nebo 5W40 a tak bych ho tam lil. I když myslim že 10W40 ničemu nevadí, jezdi na něj spousta těchto motorů, mam pocit že BAZI ho tam leje taky. I 1,6 16V ma předepsanej 5W30 a třeba Gaba jezdíl na 10W40 bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám motor 100kw, a pro něj jsou předepsány oleje 10W40, 5W40, 5W30, 0W30

Já jsem zkoušel všechny:D, a čím hustší olej (10W40), tím více po ránu klepaly ventily. Dávám už pět let 0W30 a motor běží tiše. Rozdíl ve spotřebě oleje jsem nezaznamenal. Ano, je větší, ale stále stejná.

A nejsem jediný, kdo jezdí na takovýto olej.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já do 307 1.6 16V první gen. taky lil 10W40 a bylo uvedeno buď 5W nebo 10W dle vytíženosti tras, čili převážně město 5W dálky 10W. Pokud se olej ztrácí je někde problém, u 307 to často protíka na guferu poloos.

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...