Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký motor zvolit ?


Roman.

Recommended Posts

Zdravím,

Delší dobu přemýšlím o autě. Jsem student, ale naježděno mám vcelku dost. Hlavně s naftovými motory. S benzínem jsem jel pouze v autoškole s Fabii III a s Fabii II od mámy, ale je to HTP :D takže to moc nejede, ale je zase pravda, že do města to stačí. 

Auto bude sloužit na dojíždění do školy 12 km tam a 12 km zpět. 3,5km městem a 8,5 km mimo město. 

Spotřebu bych chtěl samozřejmě co nejnižší :D a pokud možno abych do toho nemusel moc investovat.  

Jaký motor bude pro mě nejlepší volbou ? 

Co jsem jsem se tak koukal, tak s benzínem 206 1.1 - 1.4 jsem snad neslyšel žádnou kritiku, jediný problém jsem četl, že je problém s zadní nápravou.
U nafty doporučují 1.4HDi a prý se dá jezdit za 4l/100 km samozřejmě teď v zimě to bude více, ale je to super spotřeba. 


Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Troufám si tvrdit, źe nemáte pravdu. Manželka drezíruje 2.0Hdi už dobrých devět let. Z 90% po velkoměstě, nyní z příměstí cca 7km vzdáleném. Spotřebu má do 6ti litrů na 100km, to auto je nezmar. Měli jsme i 1.1 P206 benzín, ale ten ve městě pod sedm nešel. Fámy, že nafta se vyplatí jen na dlouhé štreky jsou účelová tvrzení a nezakládají se na pravdě. Za těch devět let, jsme měnili jen brzdy, olej a spojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jezdím dieselem od převratu 1989 převážně po městě a nevšiml jsem si, že bych nějak měnil turba, čerpadla, vstřky atd., resp., měl nějaké technické problémy :)

ale studentovi jsem doporučil tu 1.1 benz., myslím, že je pro něj vhodnější--velice rozšířený motor, díly za hubičku:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U té 1.1i benzín je třeba dát pozor a nekupovat auto bez posilovače řízení. Ne že by to až zásadně vadilo, ale řízení ve městě je nic moc.

Jinak motor v pohodě, jediné na co trpí je praskání těsnění pod hlavou. Ale oprava je v podstatě párset korunová položka. Motor jsem měl dlouhé roky ve své 205ce a nic špatného nelze říct.

Za mě by byla lepší 1.4i - přece jen 55 kW je lepší než 44 kW u 1.1i

Každopádně po koupi počítej s výměnou rozvodů (pokud se nepletu tak interval byl 10 let nebo 150 tis km - co nastane dříve) a pro jistotu i řemen příslušenství.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl bych ještě poprosit o přibližnou cenu nebo v jakém rozmezí se mám pohybovat ? 
Reálná spotřeba vozidla se dá někde dohledat ? 
Ještě jak jsem psal nemáte někdo zkušenosti s Golfem IV 1.4, Fabii I 1.4MPi, V jak vychází cenově a jak je to se spotřebou ?  
Kamarád má Golfa IV 1.4 a jezdí za 8l a docela dost už do toho vrazil, takže z toho mám spíš strach :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mal  si dizle  a riesis  co mas vziat? ches sa tu nechat presvedcit na benzin ?

benzin bude zrat urcite viac ,na zimu je lepsi benzin 

ale pokial si doteraz jazdil dizlami benzinom budes sklamany podla mna pokial to nebude nejaky 3.0  je to len moj odhad tak ma nekamenujte 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle, s moc výkonnými auty jsem zatím nejel. Nejvýkonější auto ve kterém jsem jezdil byla Škoda Octavia III RS facelift 135kW. Ať si říká kdo co chce, tak výkonu to má dost a když jsem s tím jel trasu přes 300 km tak průměrná spotřeba byla 5.2l a to jsem to auto zrovna moc nešetřil. Mít na ni peníze tak by to byla jasná volba :D

3.0 to by byl solidní overkill jako student bych měl prolém platit snad i pojistku :D

A v podstatě by mi stačilo i něco jako HTP, je pravda, že to mimo obec fakt nejede, tak i přesto bych to přežil. Toto auto beru jako přechodné, max na půl roku. 

Upraveno uživatelem Roman.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozri ked v tej 1.1 budete sediet v piatich tak ti garantujem ze to auto porubes  moj nazor 

isiel by som jednonacne do 2.0hdi  alebo popripade 2.0 16 v 

neviem sice kolko mas rokov ale ked som bol mladsi viem presne ake veci ma pri tych autach srali 

ked nas tam sedelo viac a proste to neslo absolutne 

ale vtedy som moc na vyber nemal ty ,mas 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Punto bych doporučil. Koupil jsem ho babičce, a rád s ním občas jezdím. 1.2 8v není trhač asfaltu, ale jezdí docela svižně. Je to malé lehké auto. Kombinovanou spotřebu jsem měl 5,4l/100km. A i babi se už naučila motor nevytáčet a jezdí za 6,1l/100km.

Pneumatiky jsou levné a servis také. 

Upraveno uživatelem Roman Bazi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...