Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bezpečnostní pás.


Britt1

Recommended Posts

S příchodem zimy se mi přestal navíjet bezpečnostní pás u řidiče. Zajímavé je, že pokud jedu delší dobu a kabina se dostatčně prohřeje, tak se pás navine. Rozebral jsem tapicír, prostříkal navíjecí mechanismus teflonovým sprejem a stejně nic.  Vypadá to na unavenou navíjecí pružinu, takže mě čeká výměna za jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celý pás vytáhni, vyčisti místa kudy prochází, bývá to tam zalepené, špína z ruk atd se tam usadí. Potom celý pás lehce střikni silikonovým olejem a nech uschnout.

Na hřídel navíjecího mechanismu by to chtělo pár kapek řídkého oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ferinko2 napsal:

Silikónový olej sa dá úspešne nahradiť molybdénovou vazelínou (na homokinetické kĺby) :roker,je na páse neviditeľná !!!

Ovšem pokud nemá šedé pásy :D

Ten silikon ve spreji se na tom usadí a pás nadherně klouže, nijak to nemastí, teda pokud to nepromočíš nazkrz, píšu lehce stříknout, dělal jsem to u několika aut a nikdy nebyl problem, vždy to pomohlo.

Tak tu nepiš bludy prosím tě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie som drzoň....len beriem život trošku s nadhľadom a predpokladám že to čítal inteligentný človek. Je jasné,že molybdénová vazelína je to najčernejšie čo môže byť......takže každý normálny človek berie moju "radu" ako recesiu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, ferinko2 napsal:

Nie som drzoň....len beriem život trošku s nadhľadom a predpokladám že to čítal inteligentný človek. Je jasné,že molybdénová vazelína je to najčernejšie čo môže byť......takže každý normálny človek berie moju "radu" ako recesiu

A právě k tomuto účelu je zdejší fórum, že? Nechceš psát do Dikobrazu, když jsi se tak pěkně nacpal vtipnou kaší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...