Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Normo hodiny servis -prace žhavičky


Lukaydo 407

Recommended Posts

před 10 hodinami, TomasARN napsal:

Je servis, kde nie je mozne nosit svoje veci a servis, kde sa moze. Preco by som kupil ich veci za 200, ked viem kupit inde za 70 a najdem servis, kde to spravia

Jo jo. A pak přesně tyhle tipy lidi přijdou nadávat na servis ze posra..li práci když ti třeba začne házet volant.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:myslim ani neviem co ti na to napisat, asi dobre poznas ludi ako som ja. Pokial si viem kupit kvalitne brzdy, ako napriklad Bosch alebo ATE podstatne lacnejsie a dat to spravit do dobreho servisu, tak sa mam na to vykaslat a priplatit tisice kc, aby som dal kotuce co ma autorizovany servis? Chodím do jedneho servisu kde mi prezuvaju pneu a tam napriklad nedovolia vlastny material, chapem ich,  cenu maju nizsiu ako autorizovany, ale pouzivaju hlavne produkty starline a maxgear, tak co je lepsie, dat to im s takym dielom alebo do autorizovaneho a priniest im Bosch alebo ATE a som na rovnakej cene ako u druheho s gearmax?

Upraveno uživatelem TomasARN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím už se to tady probíralo x-krát. Osobně bych si to nedovolil přinést si svoje ND do servisu. Od toho má člověk přece hubu aby se zeptal kolik může stát ta nebo ona oprava pokud je servis ( mechanik) seriózní tak dokáže poskytnout kalkulaci a myslím si že dost přesnou. A pak je na zákazníkovy jestli si to za tu částku nechá zhotovit.  Ve finále to není pro zákazníka výhra protože nemá záruku ani na díly ani na práci. Logicky u většiny dodavatelů je záruka podmíněna odbornou montáží , kterou má odborná dílna potvrdit ale nikdo přece dobrovolně neponese záruku na díl u kterého nezná původ a pokud nezná kvalitu a původ dílu tak není blázen aby dal záruku i jen na svoji práci .  Pokud mechanik namontuje díl ze svého zdroje tak nemá problém s poskytnutím záruky na díl i práci protože pokud by s dílem nastal problém tak má jistotu jak se dodavatel postaví k reklamaci.  Ale jak jsem psal výše už se to tu probíralo X krát a myslím si že ze všech možných úhlů pohledu a nezbývá než napsat že.......  Každý soudruh svého štěstí strůjcem jest....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak nechapem, co sa tu riesi, ci by doniesol alebo nedoniesol vlastne diely atd., ked to servis nechce robit, nech donesene diely nepovoli, ja osobne by som to chapal. Ak s tym servis suhlasi, musi na pracu dat zaruku podla platneho zakona. Kolko je tu ludi, co si kupi diely a spraví doma? Na to ma potom aku zaruku? Ziadnu na pracu, ziadnu na material a ste spokojny, ze ste usetrili, ze? Ale ak to donesie do servisu, tak idete pomaly stavat sibenicu. Fakt super. 

 

Upraveno uživatelem TomasARN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A este jeden komentar si dovolim k teme vlastné zhavice, nakolko som prave tie riesil par dni dozadu. Oslovil som jeden servis, o ktorom viem, ze chodi vsetko nakupovat do toho isteho obchodu kde ja, tak ma zaujimala ich cena za robotu a zhavice, nakolko som predpokladal, ze budu mat rozumnu cenu a prihodia si iba par eur na zhavic a ja nebudem musiet nic riesit a zverim im auto, ale dost som sa mylil. Hned mi oznamili, ze cena za pracu je 50 eur, bez ohladu na to, ci daju oni zhavice alebo si prinesiem ja (a to som sa na vlastny material ani nepytal), ale za zhavic chcu 28 eur, pritom ho kupia tam, kde ja za 7,80 a este im ho z predajne dovezu priamo do servisu a to este dostavaju zlavu, cize oni zaplatia este menej ako 7,80 a nie, nie je to ina znacka zhavica, lebo som sa pytal, aku by pouzili. Tak co, kupim to vsetko v servise a preplatim uplne zbytocne 80 eur?

Napriklad ked budem menit rozvody, tak vlastne diely nebudem riesit ani nahodou a auto dam do poriadneho servisu, nie nejakemu domacemu majstrovi z garazou

Upraveno uživatelem TomasARN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, TomasARN napsal:

Ale ak to donesie do servisu, tak idete pomaly stavat sibenicu.

Já Tě jenom opravím:

Tohle lynčování jsem vyvolal já, ale rozhodně jsem se nenavážel do lidí, kteří si nesou své díly do servisu. To je jejich volba. Já se podivoval nad servisem, který si to nechá líbit. Okamžitě by to ve mě vyvolalo pochyby...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, TomasARN napsal:

........ Kolko je tu ludi, co si kupi diely a spraví doma? Na to ma potom aku zaruku? Ziadnu na pracu, ziadnu na material a ste spokojny, ze ste usetrili, ze?

 

Ano ale Ty lidi který si koupí díly sami a sami si odvedou i práci si nikdy nepřijdou stěžovat za mechanikem že něco udělal špatně. Protože oni s tím sami počítají že na svépomocnou opravu jim nikdo nedá záruku ale tu záruku si na tom drží sami svým umem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 3 hodinami, Péťa napsal:

Tohle lynčování jsem vyvolal já, ale rozhodně jsem se nenavážel do lidí, kteří si nesou své díly do servisu. To je jejich volba. Já se podivoval nad servisem, který si to nechá líbit. Okamžitě by to ve mě vyvolalo pochyby...

:D taky za mnou onehdá přišel jeden týpek tady vedle z firmy, že má výfuk u nějakýho fichtla a že mu tam něco drnčí. Že by ho potřeboval u mně v dílně rozříznout, vybrat to co drnčí a svařit.
Říkám OK, přines to já to během odpoledne udělám. On na to že by si to radši udělal sám, že moc těmhletěm garážníkům nevěří.
No řekl jsem mu ať si to udělá sám doma ve svym sklepě svojí flexou a svojí svářečkou ať si to svaří. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Milan+ napsal:

Když není na servis a díly,tak si kup starou stodvácu či žigula,tam si vše uděláš. Kolega si tam třeba nosí díly,že tam má kámoše. Jináč zaruka k.o a pokud se něco posere tak reklamace jde za Tebou,ne ,jak ten servisák,kterýmu to přivezou ,hodí to tam a jedeš,tady pak budeš stopro čekat ze zákona 30dnů. Přivezou mu to jako naschvál posledni dena ještě bude mít na týden objednaná auta:D

Proč by to mělo být o tom, jestli máš nebo nemáš peníze na servis? nebo si vybíráš servis podle toho, který je dražší?

Měnil jsem kotouče a desky na bývalé 308. Neautorizovaný servis mně je nacenil na 7000Kč plus práce - tedy za plnou cenu Autokelly. Z přinesených dílů prej nedělají. Tak jsem po domluvě koupil u Badisáka za 3200Kč a vyměnili mně je v autorizáku ve FAMKU v Brně...

Na druhou stranu, teď jsem na Thálii měnil brzdy a nějakou drobotinu, cena u Badisáka cca 1600, v servise 1900 - vzal jsem to bez rozmýšlení přes servis.

Chápu, že servisáky štvou lidi, co řeší různé kraviny a desetikoruny, ale na druhou stranu je hranice, kdy se obchod mění v ojeb a platit někomu marži 100 a více procent nehodlám.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved prave, ze ak daju rozumnu cenu v servise, tak idem do servisu a nestaram sa, ale ak mi povedia, ze mi daju zhavice meyle za 28 eur kus, ale mozem priniest vlastne a ten isty kupim za 7,8 eur, tak prinesiem vlastny. A to kupuju v tom istom obchode, kde ja, len oni maju este zlavu. Dokonca uz aj ja tam mam niekedy zlavu, tak ich kupim za 7, tak za tych 28 kupim 4. Tak naozaj neviem, preco by som im mal dat taku cenu.

Ak by my dali napriklad za 10,50 eur kus, to by mali zisk okolo 50%, tak im prinesiem auto a nech robia a ja na si ho inde nekupim

Upraveno uživatelem TomasARN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapy asi takhle s tèma dilama volal jsem do autorizovaneho peugeot svoboda ve frydku  a ptal se na svoje donesene dily rikal  ze neni problem at si je donesu ze zadne navyšovani prace neni kvuli tomu ,pak na cenu prace vymeny zhaviču norma 1.7hodin to je 1400kc řikal to je vpoho ,pak na tu praci kdyz ji mechanik nevytahne celou a zustane tam řikal bud se vyndat navrtanim ....nebo  hlava dolu rozvody nove atd ale ze to by se resilo pak na domluvě  a kolik by me to stalo a ptal sem se jestli se u tohodle motoru a 407  tohle stava  řikal ze by nemělo  ze to je u p..boxeru atd  a rikal jsem ze 2,3 zhavicky nejdou tak rikal ze by to melo jit     a ze auto bych dovezl ve stredu a musel nechat do čtvrtku  tak sem mu rekl se jeste rozhodnu  protoze rikal ze se nemusim objednavat dopredu jen at privezu auto kdyztak  přijemny technik ...

 

....tatik volal do unicaru taky nemeli problem s dilama svojima  ale jen koncern delaj a ze by se taky nemela zalomit  ze to delalo u stary typu motoru u peugeotu spíš.

 

Takze ten kdo řika ze dily svoje je svinstvo  a vyhodit ho hned.... tak at si tam chodi klidně jeho problem.

Ale nakonec po delsim rozhodovani to udelame sami na chatě v garaži se svojima zhavičkama denso novyma.Je zamečnik tak by to kdyztak i nejak vyndal kdyztak  zalomit to oni nebo sami  a pak se dohadovat snima a řešit se nam nechce..

 

Tak asi vše.Pak napišu jak to dopadlo. Tak kdyztak vklidu a bez nadávek pište komentáře.Jinak takhle vyjdou 4 denso 900kc co kupuju  a 4 žhavky beru, ngk na  1500kc a v serviceboxu stejne znacky  800kc kus x 4=3200kc. 

Upraveno uživatelem Lukaydo 407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samozřejmě možnost je, to je ovšem riziko "donašeče" a servis by to měl dát jasně najevo při příjmu takové zakázky.

Nebo s tímto odůvodněním zakázku odmítnout. Vždycky je to jen obchod a někdo to dělá tak a někdo jinak. Možnost přinést si díly je určitě více prozákaznický přístup, vlastní ze servisu samozřejmě jednodušší (a určitě výdělečnější pro servis). Většinou to dělám tak, že větší a dražší díly donesu sám a tu levnější "drobotinu", kde je navíc větší riziko koupě nesprávného dílu, nechám na servisu. U PSA je skvělé, že je k dispozici service box a člověk si může podle objednacích čísel vše zkontrolovat. Navíc beru prakticky vždy díly u Badisáka a stejně si je ještě nechávám podle VIN kontrolovat i u něj. Ještě se mně nestalo, že bych koupil něco špatně. Ale chápu, že v tomhle budu spíš výjimka a najdou se ledajací experti:D

Prostě je to obchodní vztah - obě strany mají své podmínky a buď se dohodnou, nebo ne.

Nejhorší je přístup takovou zakázku vzít a pak "držkovat". To už se mně bohužel taky stalo. Nadvakrát se dělaly brzdy, při telefonickém domlouvání druhého kola se mechanik vyjádřil, že by mě tam dali destičky TRW za 2000Kč. Na mou dopověď, že můžu donést ATE za 1000Kč, tak prej "to je jasný, doneste si to". Na místě pak protáhlé obličeje a že teda vyjímečně jo. Nakonec mně ještě volali, že jsem si sice "krásně donesl svoje destičky", ale co s tím kotoučem, který je zevnitř drážkovaný... Když jsem odvětil, že kotouče už viděli posledně a neříkali nic a destičky akorát minule nestihli koupit a že jsme se spolu domluvili, že si donesu vlastní, tak dotyčný jen něco zahuhlal a najednou bylo auto OK a bez problémů spravený... Přitom jinak kvalita práce OK, ale domluva... Od té doby jsem tam nebyl.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je jasne nekolikrat kontrolovat dili co clovek kupuje nebo donese do servisu ja to vzdy omrknu vse mozne rozmery atd jestli sedi i rok auta atd a i service box original čisel.. kolega to nechal na servisu opsali si vin kod atd   spravně a pak az to prislo zjistili ze to vyhledali blbě experti a čekal zase nekolik dnu a byl to vetši servis přitom ne ty pochybne atd 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...