Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nové lanko spojky


Guest Skaman85

Recommended Posts

Guest Skaman85

Zdravím, chystám se na výměnu lanka spojky- P306 1.4 97 break, protože mi spojka začala prokluzovat při prudším sešlápnutí plyn. pedálu. Chtěly jsme ji přitáhnout ale je tam to samostavitelné lanko kterému díky místním příspěvkům moc nevěřím :D Nevím jak dlouho je spojka v autě používaná, mám ho rok a něco a zatím vše ok. Náš nájezd je v tuhle chvíly 20k a celkově 280k. Příští rok plánujem změnu povozu tak nechci řešit větší opravy pokud nejsou opravdu nevyhnutelné. Proto chci zkusit prvně vyměnit lanko, menší finanční zátěž než spojka a pak až tu spojku. Proto se obracím na vás jestli nemáte zkušenost či odkaz na seřizovatelné lanko. Příspěvky jsem prošel a přímo zkušenost s tím tu není řešena. Dík a omlouvám se pokud jsem to přehlídl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když klouže spojka je před smrtí...  moc nechápu řešení lankem... Ale budiž, je ro levnější. 

Tak dej vin a zkusíme se podívat na délku lanka.  Jinak já jsem se samostelen spokojen, funguje dobře a vydrží tak 300 tkm, ale s klouzanim to nemá nic společného. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím lankem se dají někdy omezit projevy unavené talířové pružiny přítlačáku (sluníčka), jak už spojka prokluzuje, tak tomu naději moc nedávám....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Guest Skaman85

Spojka zabira nahore tak novym lankem to chci pritahnout.pri normalni jizde s tim problemy nejsou. Vin: VF37EKFXT32134004 premyslel sem ze preci jen bude jeste rok a pul slouzit tak mozna vymenime celou tu spojku.na kolik takova sranda prijde?nemate nastrel ceny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Guest Skaman85

Spise garaznik :-D uvidime dle casu garznika,mozna servis tady od znamyho. Je nejaka zaludnost na kterou se pripravit bo vzdycky je nejaka blbustka :-D spojku vemu u mistniho typka s dilama,spokojenost s nim,vzdy nabidne 3moznosti kvality a zaroven ceny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Guest Skaman85

Tak z planovane vymeny seslo kvuli nahlym vydajum. Jenze me pazout malem nedovezl z prace tak ho zitra tahame do servisu. Cena spojky z kelly je 3600 (dil bran pres servis, jiny si tam mam dat sam, koukal sem ze registrovany to ma o 7kil levnejsi) a prace prej celej den protoze vse bude zatvrdly a sundava se cela napravnice, 1600. Pokud se nic neposere je to pres 5000 coz sem tak nejak pocital. Ptal se proc opravuji starou vrazdu tak sem mu rekl ze hold na lepsi neni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Skaman85

Obvolal sem 3servisy v okoli a všude plno,tenhle me nacpal na pátek. Bohužel si moc vybirat ted nemuzu bo auto potrebuju. Snad to nebude jak rikal. To me ceka jeste vymena leveho prahu ale to nemusim nastesti resit urgentne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja te nechci strasit, ale ... treba na Xsare, ktera ma stejny podvozek i napravnici jako na tvem aute jsem menil spojku bez sundani napravnice. Za to na C4 Picassu, jsem po 6ti letech musel rezat sroub napravnice, protoze jej utrhl. Tam bylo mene mista nez na te Xsare. Proste to po 6ti letech provozu v CZ v zime, kdy se asi soli jak o dusi, bylo nepovolitelne. Pak jsem sroub odvrtaval, no bylo to pekne na ho*no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak spojka vyměněná, chtěl celkem 4800kč. Což se dá, nějak tak sem počítal. Spojka zabírá úplně dole tak to chce chvíly cviku oproti předchozímu zabírání úplně nahoře. Musím to přes víkend zvednout a mrknout na to jak to vypadá jestli to vůbec dělal nebo jestli jen přitáhl lanko spojky :D Což by byla teda celkem drahá sranda  :D Jediný totiž co vypadá jinak je levý přední podběh kterej je naspod chycenej na zdrhovačkách. Šrouby kolem převodovky jsou stejně zasraný jak byly včetně závitů který čouhaj ven :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...