Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

FAP - Ako detekovat regeneraciu FAPu inteligentnym sposobom


Lisiak

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Nevím, proč výrobci až na pár značek, po všem tom poplachu a negativních reakcích na funkci FAP, nedokáží implementovat indikaci za pár centů ?? Co problémů by tím ušetřili uživatelům. Ale bohužel dnes je takový trend,  uživateli neposkytovat žádné informace, nemást ho jakoukoli indikací apod. Hlavně nepřiznat, že FAP je problematická fíčura, která při nevhodném užívání vozu (třeba krátké jízdy) prostě nebude nikdy korektně fungovat. Zažil jsem to u koncernové značky, kdy kontrolka tlaku oleje při volnoběhu nesignalizuje pokles tlaku (jak bývalo běžné u Š120 při nízkém tlaku na volnoběh) a při vyšších otáčkách se značným zpožděním. Jaká je paráda, přepnout si na displeji pal. počítače ukazatel zaplnění FAP a vědět kdy probíhá regenerace a vidět, že po regeneraci zase DPF ukazuje 0% zanesení. Kdybych tuto funkci u auta neviděl na vlastní oči, myslel bych si, že je z oblasti sci-fi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Neviem, kde je teda chyba, prišiel mi z východu adaptér (wifi verzia), ktorý má chip PIC18F25 a nejde to... respektíve vyzerá, že sa to chce pripojiť, ale nakoniec to vzdá... Vyskúšané aj na druhom aute a druhým mobilom.

Torque sa pripojí v pohode.

Screenshot_2018-04-07-09-55-09-482_com.fap.c.fap.png

Upraveno uživatelem luxy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 2. 2018 at 22:36, HondaXL1000V napsal:

ELM327 BT v1.5

Jinak mám vyzkoušeno na Dogee a Lenovo - ale připomínám, že mám FULL aplikaci.

A ktorý z tých adaptérov máš, v tom odkaze mi dáva na výber 6. Nechcem zase kúpiť ďalší, ktorý nebude fungovať...

Tiež mám full verziu a nič...

Upraveno uživatelem luxy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poskytovanie informácií šoférovi už vyšlo z módy, ako to nazval Mercedes, digitálne ticho. Neviem ako ti to pomôže, keď vieš, že prebieha regenerácia, musis autom dlhšie jazdiť, aby sa to dokončilo, nemôžeš zastaviť vtedy keď potrebuješ, a vlastne robíš, čo auto chce, nie to čo ty chceš. Sledovanie regenerácie tá bude baviť prvé 2 týždne, a potom nič. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Přišel mi z Číny nějaký mini Bluetooth adaptér. Moc jsem od něj neočekával. Dokonce mi našel i jednu chybu (P1644) o které jsem věděl už dávno. S FAPlite se pokouší připojit a nakonec nepřipojí. Dal jsem si Torque Pro se kterým spolupracuje perfektně. Udělal jsem si obrazovku, kde mám DPF teplotu, tlak a další drobnosti a podle toho poznám, že regenerace začala a i přestala. Takže jsem nakonec spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

mmartinkovic> .... a protoze me nebavej nejruznejsi kurvitka v modermich autech MAM UZ NEKOLIKATY KARBURATOROVY AUTO BEZ ELEKTRONIKY s vlastnorucne dodelanou manualni klimou a cinskym centralem. Maximalni spokojenost, k opravam a servisu staci zakladni naradi a na elektriku zarovkova zkousecka:).

Upraveno uživatelem pesastor
preklepy pri psani z mobilu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 5. 2018 at 2:06, vita12 napsal:

Ahoj, mě se adaptér s aplikaci FAP taky nechtěl spojit, pomohlo v nastavení vypnout "Fast communication"

Ahoj, Fast Communication mám vyplé a stejně nic. Už jsem se s tím smířil. Naštěstí jsou i jiné ukazatelé, jak poznat regeneraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne to funguje s takýmto bielym (nekupoval som presne od toho predajcu, bolo to na jesen minuleho roku):

https://www.ebay.com/itm/NEW-Mini-ELM327-V2-1-OBD2-II-Bluetooth-Diagnostic-Car-Auto-Interface-Scanner-new/112963284056?epid=921673812&hash=item1a4d22ec58:g:~lcAAOSwERRa4nZP

kupil som plnu verziu FAP aplikacie cez Amazon (predtym to som vyskusal s FAP Lite ci to ide)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

https://www.aliexpress.com/item/Hardware-V1-5-Chip-25K80-New-OBD2-ELM327-Bluetooth-Auto-Code-Reader-Super-MINI-ELM-327/32636557500.html

tenhle modul mam ja na fiatu scudo 2.0jtd 100kw a jede bez problemu,musi to byt verze 1.5 ne 2.1 a pak to jede. Aplikace funguje bezvadne,jedine co me sejri je hodnota zaplneni FAP ktera nesedi s zadnou diagnostikou,jedna ukazuje 60% jina zas 30% a aplikace 46% tak sem z toho huj. Jinak ukazuje vse co potrebujes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahoj lidi, jen se chci zeptat, mám P4007 a přemýšlím taky o LED-ce na regeneraci, akorát nevím jestli ji napojit na zrcátko ( nevím jestli má dírku na mrtvej úhel) a nebo na vyhřívání zadního okna. Poradíte mi co je lepší? Díky předem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Takto som to urobil na 3008 l.:

Dozadu nedoporučujem. Nalomil som strednú lištu( esteze sa  dala zlepiť sekundovým) . Dolamal som jeden cuplík. Odkryje sa nejaká elektronická krabička  od ktorej ide  3,8 V na mriežku vyhrievania- na tú kolmú vetvu.  Na to aby ste sa dostali l 12 V treba dať dole aj bočné lišty s úchytami   na plato kufra. Nechcel som uz nič dolámať, tak som  išiel na to cez zrkadlo,ktoré sa dá vypáčiť lahko prstami a je tam 12V. Hnedý káblil bol + a čierny-. Doporučujem premerať a identifikovať voltmetrom. Použil som 12V cervenú 5mm diodu so vstavanym odporom za cca 50 centov. Pre dieru na objímku vrták 6,6mm.  Celý postup je zrejmý z priložených fotiek.

20190215_160658.jpg

20190215_161043.jpg

20190215_161524.jpg

20190215_162801.jpg

20190215_162954.jpg

20190215_161535.jpg

20190215_162328.jpg

20190215_164003.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...