Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zosilovac k reproduktorom


LKancir

Recommended Posts

Zdravím mám autorádio 4x50w, a reproduktory o vykonoch (RMS) 2x65W (Magnat Edition 693), 2X80W (Hertz DSK 165.3). Chcel by som si k ním dokúpiť zosilnovač, odporučili by ste mi 4 kanálový alebo tie slabšie napojiť na radio a tie silnejšie na zosilnovač? A zosilnovač s akým vykonom RMS na kanal. Nejake rady? ďakujem

Upraveno uživatelem LKancir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doporučit zesilovač nevím.. sám mám jen 500W nějaký obyč kterým krmím woofer ale pro lepší zvuk bych určitě koupil zesík dělal jsem takhle audio u kamaráda v autě a hraje to líp :) hlavně se to dá dobře naštelovat :) a vy výsledku kvalitní repro vzádu udělá lepší zvuk jak celé auto.. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aké máš auto?

Mal som v 605 origo 8 reproduktorov, s origo rádiom Clarion a hralo to veľmi dobre. Dorobil som zosilovac na subwofer a hralo to ešte lepšie. Keďže som to mal dobré odhlučnenie už od výroby, vytlmil som este všetky dvere, kufor, steny a dvere kufra aby to nedrncalo. Ale to už ide jedno s druhým. Zalezi koľko si ochotný investovať, a čo od toho cakas. Sú tu vlakna o vytlmeni, rádiách a reproduktoroch. Veľa krát sa píše že staci vymeniť sériové vodice k reproduktorom za hrubšie a hneď to bolo lepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

první sub jsem měl v 207sw jen jako podkres protože sériové repro hrálo dobre takže 4x série + sub a teď mám 5008 tam zatím není nic :( venku je zima a já jsem lenoch :D kamarád to má v laguně II sub + 2x repro stredobas v platu skrz zesik + 4x repro ve dveřích výměna za origo papriaky které byly prorvane.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1/6/2018 at 2:21, LKancir napsal:

Zdravím mám autorádio 4x50w, a reproduktory o vykonoch (RMS) 2x65W (Magnat Edition 693), 2X80W (Hertz DSK 165.3). Chcel by som si k ním dokúpiť zosilnovač, odporučili by ste mi 4 kanálový alebo tie slabšie napojiť na radio a tie silnejšie na zosilnovač? A zosilnovač s akým vykonom RMS na kanal. Nejake rady? ďakujem

Proč zesilovač? Výkon rádia 4 x 50W je k uvedeným reproduktorům přiměřený - když dáš silnější, tak si reproduktory poškodíš.

Pokud tedy rádio s nápisem 4 x 50W má opravdu 4 x 50W a reproduktory jsou na tom nějak podobně. Byly časy, kdy v autě stačily 4 W, ale tehdy to byly opravdové 4 Watty a ne nějaká asijská přeháněčka.

Šetři si peníze na nutnější věci, až auto bude potřebovat něco životně důležité.

PS: než rozvineme další diskusi, prosím o sdělení, jaký odpor (impedanci) mají ty repráky?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky.

Možná by bylo zajímavé ověřit, jak je to s těma 50W z rádia. Ideální by byl zdroj sinusového signálu, ale asi by postačil i táhlý zvuk varhanního (organ) koncertu. Na dvojici kabelů k jednomu repráku bys měl naměřit 14,14 V (efektivní hodnota). Tzn. proud 3,5 A a součin uvedených dá těch 50 W.

Fakticky by taková hlučnost v autě už měla překročit práh bolestivosti. (přepočet na dB i s ohledem na účinnost repráků)

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...